آیین تجلیل از ورزشكاران جوانمرد و مروجین اخلاق و معنویت

سجادی: به شرایط موجود قانع نیستیم

سجادی: به شرایط موجود قانع نیستیم به گزارش اسب من وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه این وزارتخانه موظف به اشاعه عزت و امید در کشور است، اظهار داشت: 5هزار شهید ورزشکار در هشت سال دفاع مقدس و۱۳۵ شهید مدافع حرم، بیان کننده تجلی ارزش های فرهنگی در بین ورزشکاران این سرزمین است.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی در آیین تجلیل از ورزشکاران جوانمرد و مروجین اخلاق و معنویات، برگزاری این جلسه را برای تعالی وررش کشور مهم ارزیابی کرد و با تقدیر از سازمان بسیج ورزشکاران به سبب برگزاری این رویداد ارزشی و ورزشی، تعمیق ارزش های فرهنگی و دینی در ورزش کشور را مورد تاکید قرار داد.
او افزود: امروز دور هم جمع شدیم تا مرام جوانمردی که در ورزش محقق شده است را قدر بدانیم چونکه اصل در ورزش، فتوت است و این مهم باید همچنان در ورزش این سرزمین مورد تاکید و توجه قرار بگیرد.
وزیر ورزش و جوانان اهمیت مصالح ملی در عرصه ورزش را مورد توجه قرار داد و اشاره کرد: به قواعد بین المللی در ورزش به خوبی آگاهی داریم و بعنوان سرباز ولایت و دولت مردمی تاکید می کنم که مواضع ما مشخص است. همانطور که منشور المپیک جای خودرا دارد، فتوای حضرت امام خمینی (ره) درباب موارد مختلف همچون در ورزش جای خودرا دارد و کاملا مشخص است.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر تلاش در امتداد ارتقای جایگاه ایران در بخش ورزش قهرمانی و اعتلای ارزش های اخلاقی اظهار داشت: به شرایط موجود قانع نیستیم و همیشه تاکید داشته ام که اول راه هستیم و اعتقاد دارم که این وزارت خانه موظف به اشاعه عزت و امید در کشور است و همیشه باید این دو موضوع مهم را با جدیت و تلاش محقق سازیم.
سجادی ارزش های مختلف در جامعه ورزش همچون جوانمردی، رعایت احترام پیشکسوت، اخلاق اسلامی و دیگر سجایای اخلاقی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: از دیرباز واژه فتوت در ایران به سبب برخورداری از پهلوانان و عیاران وجود داشته است و برهمین مبنا باید شرایط را به سمتی سوق دهیم که فتوت و جوانمردی بیش از پیش در جامعه رواج پیدا کند.
او در ادامه از شهدا، جانبازان، ایثاگران و خانواده های آنها بعنوان پهلوانان واقعی نام برد و اضافه کرد: باید با جان و دل بپذیریم که اگر امروز شرایط امن و با آرامش در کشور وجود دارد، به سبب ایثار، جوانمردی و فتوت، ایثارگران و شهدا در هشت سال دفاع مقدس ومدافعین حرم ائمه است.
وزیر ورزش وجوانان با تاکید بر معرفی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار نمود: همه ما باید به سمتی حرکت نماییم که همیشه ارزش های اخلاقی را در عرصه ورزش و جامعه به مرحله بروز و ظهور برسانیم.
او اضافه کرد: پنج هزار شهید ورزشکار در هشت سال دفاع مقدس شناسایی شدند و در دوران دفاع از حریم وطن و دوده هم ۱۳۵ ورزشکار به خیل شهدای مدافعان حرم پیوستند که این مهم بیان کننده تجلی ارزش های فرهنگی در شخصیت ورزشکاران است.
سجادی اهمیت برنامه های فرهنگی در عرصه ورزش را مورد ستایش قرار داد و اشاره کرد: وقتی کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک مزین به نام سردار دل هاست و مادر شهید والا مقام بابایی هم بعنوان سرپرست معنوی کاروان انتخاب می شود، یک اقدام فرهنگی صورت گرفته و باید آنرا ارج نهیم.
وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد: باید در این برهه بار دیگر عهد و پیمان ببندیم که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، شرایط را برای قهرمانی های سالم توام با ارزش های اسلامی، ایرانی و اخلاقی در ورزش به وجود آوریم و خوشبختانه در مسیری قرار داریم که باید با جدیت آنرا ادامه دهیم.
وی در آخر استفاده از اندیشه های جوانان فرهیخته و افراد شاخص را مورد توجه قرار داد و اظهار نمود: در وزارت ورزش و جوانان از گروه های اندیشه ورز در بخش های مختلف بهره مند خواهیم شد تا مسیر رشد و تعالی فنی و فرهنگ والای ورزش با افتخار طی شود.
منبع:

1400/07/04
11:14:09
5.0 / 5
242
تگهای خبر: المپیك , بازی , پیشكسوت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری