مجتبی عابدینی:

فخری هرآنچه داشت را برای شمشیربازی ایران گذاشت

فخری هرآنچه داشت را برای شمشیربازی ایران گذاشت کاپیتان تیم ملی شمشیربازی سابر اظهار داشت: این که بخواهم از ورزش قهرمانی کناره گیری کنم، مطرح نیست و هم اکنون چون زمان بیشتری دارم خواستم به تیمهای ملی نوجوانان و جوانان کمک کنم.


مجتبی عابدینی در گفتگو با ایسنا درباره ی این که گفته می شود ممکنست تصمیمات مهمی در مورد زندگی ورزشی خود بگیرد، بیان کرد: من هنوز بازی می کنم و تصمیم دیگری ندارم. فدراسیون هم این لطف و محبت را به من داشت که به تیمهای نوجوانان و جوانان کمک کنم. این تیم مسابقات قهرمانی جهان را پیش رو دارد و چون هم اکنون زمان بیشتری دارم و پیگیر درمان کتفم هستم، تصمیم گرفتم به این تیم کمک کنم و هیچ بحث دیگری مطرح نیست.
عابدینی در پاسخ به این پرسش که حضور وی در کادر فنی تیمهای ملی نوجوانان و جوانان این شائبه را به وجود آورد که ممکنست بخواهد از ورزش قهرمانی کناره گیری کند و چنین چیزی مطرح هست یا خیر، اشاره کرد: چنین چیزی مطرح نیست و فعلا به تیمهای نوجوانان و جوانان کمک می کنم و این خواسته قلبی من است که سال ها تجربه خودرا در اختیارشان بگذارم و آنها آینده شمشیربازی ایران هستند. امیدوار هستم بتوانم مثمر ثمر باشم. این لطف آقای باقرزاده است که به من اعتماد کرد و تشکر می کنم.
کاپیتان تیم ملی سابر در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که امکان دارد در بازی های آسیایی هم حضور داشته باشد یا همه چیز بستگی به وضعیت کتفش دارد، اشاره کرد: پس از المپیک پیگیر درمان کتفم بودم. دکتر اصلانی پزشک معالج من است و چند MRI و آرتروگرافی از کتفم انجام دادم تا با جزییات وضعیت را بررسی کند. تا الان صلاح را برعمل کردن نمی بیند. تاندون های دست من ۴۰ تا ۴۵ درصد پارگی دارد و صلاح بر این بود با تزریق مشکل را حل نماییم و دلایلی که برای من آورد بسیار قانع کننده بود. طبق برنامه دکتر اصلانی جلو می روم و سه مرحله تزریق باید انجام دهم که یک مرحله آن انجام شد و فعلا با همین برنامه جلو می روم تا ببینم خدا چه چیز می خواهد.
عابدینی در مورد تغییر و تحول در تیم ملی سابر و کناره گیری پیمان فخری و انتخاب امین قربانی بعنوان سرمربی جدید اظهار داشت: خدا را شاکرم که پیمان فخری را برای شمشیربازی ایران گذاشت و شاید این جمله برایش کم باشد. او هر آنچه که داشت برای تیم ملی شمشیربازی ایران گذاشت و من بعنوان کاپیتان تیم ملی، هم تیمی قدیمی او و برادر کوچکترش تشکر می کنم. اساسا پیمان فخری آنچه که صلاح دیده را انجام داده و او هیچ گاه برای شمشیربازی و ورزش ایران بد نخواسته است. برای امین قربانی نیز که کمک پیمان فخری بود و کنارش کار کرد و الان بعنوان سرمربی انتخاب شده است، آرزوی موفقیت می کنم. او دوست خوب و هم تیمی من بوده است. حالا هم همه باید برای موفقیت این تیم دست به دست هم بدهیم. آقای فخری هم بعنوان مدیر فنی تیم های ملی سابر فعالیت می کند و ان شاءالله بتوانیم از نظرات فنی اش کمک بگیریم.
ملی پوش سابر ایران در مورد شرایط تیمهای نوجوانان و جوانان و این که فدراسیون تا چه اندازه دستش را باز گذاشته است، اظهار داشت: روی این تیم قبلا کار شده و دو، سه نفر آنها مدال آسیایی جوانان دارند و با خود آقای قربانی هم این مدال ها را کسب کرده اند. البته در این دو سال که کرونا شیوع پیدا کرده است، بیشتر نفرات مسابقه ای نداشتند و الان قهرمانی کشور هم نمی توانیم برگزار نماییم بدین سبب باید اردوها اجرا شود تا ببینیم شرایط تمرینی نفرات چگونه بوده است.
او اضافه کرد: من، آقای شیر و رضایی نژاد بعنوان مربی با تیم نوجوانان و جوانان کار می نماییم و برای نخستین بار هشت نفر جوانان و هشت نفر نوجوانان را به اردو دعوت کردیم و خیلی ها خوشحال شدند که تعداد زیادی به اردو دعوت شده اند. تمام تلاشمان بر این است تیم خوبی بسازیم و با توجه سن پایینی که نفرات دارند، می توان بعنوان آینده داران شمشیربازی ایران روی آنها سرمایه گذاری کرد.
او در آخر اظهار داشت: از آقای باقرزاده رئیس فدراسیون، پیمان فخری، امین قربانی و همین طور رضا حدادیان برای زحمت هایی که کشیده اند، تشکر می کنم.1400/06/29
13:51:10
5.0 / 5
221
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری