سرمربی فلوره:

شمشیربازان را در مسابقات ازبکستان محک می زنیم

شمشیربازان را در مسابقات ازبکستان محک می زنیم به گزارش اسب من سرمربی تیم ملی فلوره ایران اظهار داشت: با حضور در مسابقات ازبکستان می خواهم ملی پوشان را محک بزنیم و ببینیم در یک سال باقی مانده تا بازی های آسیایی کجای کار هستیم.محمد میرمحمدی در گفتگو با ایسنا درباره حضور ملی پوشان شمشیربازی فلوره ایران در مسابقات ازبکستان بیان نمود: در مسابقات Satelite، چهار نفر اول امتیاز کمی می گیرند و بقیه نفرات امتیاز نمی گیرند اما وارد رده بندی جهانی می شوند. با رئیس فدراسیون صحبت کردم که چون سطح رقابت ها خیلی بالا نیست و مسابقات هم نزدیک است از طرفی برخی از مسابقات در تقویم فدراسیون جهانی لغو می شوند، خوب است که ملی پوشان در این رقابت ها شرکت نمایند تا از لحاظ روحی بتوانیم آنها را بسازیم. ازاین رو علی امینی، ماهان میرزایی و هادی رضوی نیا نمایندگان ما در مسابقات ازبکستان هستند. البته ابتدا حسین جعفری انتخاب شده بود اما چون سرباز است، فرایند کارهای در ارتباط با اجازه حضور وی در این مسابقات تا موعد مقرر انجام نشد ازاین رو رضوی نیا جایگزین شد.

او افزود: امینی و میرزایی که رده سنی آنها جوانان است، دفعه اول است که در مسابقات بین المللی رده بزرگسالان شرکت می کنند. می خواهیم ملی پوشان را محک بزنیم تا ببینیم در یک سال باقی مانده تا بازی های آسیایی کجای کار هستیم.

میرمحمدی در پاسخ به این پرسش که برای حضور در قهرمانی جوانان آسیا و جهان هم برنامه ای دارد یا خیر، اظهار داشت: جایی که می خواهیم خوب کار نماییم و نتیجه بگیریم قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیاست. البته بیشتر، نگاهمان به جوانان است چون شیوع کرونا سبب شد مقداری تیم نوجوانان خالی شود. حضور در قهرمانی جهان هم شانس خوبی برای ما به حساب می آید. البته قول اردوی مشترک با یکی از کشورهای خارجی را هم گرفته ایم که تلاش می نماییم این اردو نزدیک آغاز مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا و جهان باشد.

سرمربی فلوره در پاسخ به این پرسش که سرمایه گذاری برای حضور در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ فقط روی سه نفر است یا نفرات بیشتری را مد نظر دارد، خاطرنشان کرد: ما در بیشتر اردو ها چهار تا پنج نفرثابت (علی امینی، ماهان میرزایی، هادی رضوی نیا، حسین جعفری و صدرا جهانی) داریم. تصمیمی که من دارم و البته آقای باقرزاده هم نسبت به آن نظر مثبتی دارد این است که نمی خواهیم ملی پوشان را وارد حاشیه امن نماییم چون به نظرم این راهکار که یک بازیکن چند سال بدون انتخابی در رقابت ها شرکت می کرد، نتیجه خوبی نداد. این مسئله انگیزه را از ورزشکاران دیگر می گیرد و از سویی بازیکنی که بدون انتخابی، انتخاب گردد معمولاً خیلی زیاد تلاش نمی کند.

او اضافه کرد: به جهت اینکه انگیزه حفظ شود، به دنبال این هستم از این تعداد کم بیرون بیاییم. با وجود این که تیم خوبی داریم اما می خواهم شرایط بگونه ای باشد که همه در انتخابی ها تلاش کنند. در همین انتخابی آخر صدرا جهانی که نسبت به بقیه نفرات تجربه کمتری دارد، مقابل یکی، دو نفر که تابحال موفق به شکستشان نشده بود، پیروز شد و این برای ما بسیار پرارزش بود. ازاین رو سیاست من این است تا بازی های آسیایی کسی در حاشیه امنیت نباشد و نفرات باید خودشان حقشان را بگیرند و ثابت کنند لیاقت این را دارند که به بازی های آسیایی اعزام شوند.

میرمحمدی ضمن اشاره به این که نفرات جوانی را برای بازی های آسیایی آماده می کند، خاطرنشان کرد: صحبت هایی مطرح می شود مبنی براینکه اگر تیمی نتیجه نمی گیرد یا ورزشکاران جوان هستند، نباید به بازی های آسیایی اعزام شود اما به نظرم برای بازی های آسیایی و المپیک بعدی باید ورزشکاران ما حضور در این رویدادهای بزرگ را تجربه کنند و این سرمایه گذاری برای چهارسال بعد است. به هر حال ما در هر مسابقه برای گرفتن بهترین نتیجه می رویم اگر رویدادهای بزرگ را تجربه نکنیم، نمی توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم، به خصوص در رشته ای مانند شمشیربازی که تمرکز می خواهد و مبارزه ای است و روحیه هم خیلی در آن موثر است. ملی پوشان فلوره انگیزه خوبی دارند و در یک یک آنها این را می بینم که می خواهند پیشرفت کنند و بجنگند و می خواهند حرف هایی که راجع به فلوره است را با عملکردشان جواب بدهند.

منبع:

1400/06/27
11:01:39
5.0 / 5
210
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری