حركت گزینه ورزش روی لبه تیغ ؛

وضعیت سجادی در آستانه رای اعتماد

وضعیت سجادی در آستانه رای اعتماد گزینه دولت سیزدهم برای نشست روی صندلی وزارت ورزش و جوانان بعنوان یک چهره ورزشی در تلاش است تا بتواند رای اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کند اما آیا سجادی در دومین پرش موفق خواهد شد؟



خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: شمارش معکوس برای تصمیم سرنوشت ساز حوزه ورزش از چند روز قبل شروع شده و با ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس به لحظات حساس خود نزدیک می شود تا مشخص شود که «سیدحمید سجادی هزاوه» می تواند رای اعتماد را از نمایندگان مجلس بگیرد یا مثل ۱۰ سال قبل با دست خالی صحن خانه ملت را ترک خواهد نمود.
حمید سجادی برای اهالی ورزش چهره ای شناخته شده و نام آشناست. مردی که در دوران جوانی عناوین قهرمانی پرتعدادی را در دوومیدانی به کارنامه ورزش ایران افزود و رکوردهای ماندگاری را در آسیا و ایران به یادگار گذاشت. وی در دوران ورزشی چهره ای محبوب بود و خاطرات خوشی را از خود بر جا گذاشت.

گزینه ابراهیم رئیسی برای وزارت ورزش اما بعد از آخر دوران قهرمانی شرایط متفاوتی را تجربه نمود. او که به سمت ادامه تحصیلات رفته بود توانست دکترای برنامه ریزی در تربیت بدنی را دریافت کند و در کنار آن مسئولیت های مختلفی را هم بپذیرد که مهم ترین آنها معاونت سازمان تربیت بدنی بود.
سجادی مدیریت باشگاه سایپا را هم تجربه نمود و در سال ۹۰ و در دولت احمدی نژاد برای تصدی وزارت ورزش به مجلس پیشنهاد شد اما نتوانست رای اعتماد نمایندگان را بگیرد و عرصه ورزش را برای چند سال ترک کرد تا به فعالیتهای جانبی بپردازد و در کنارش تدریس در دانشگاه را هم در دستور کار قرار دهد.
حالا سجادی در آستانه یک محک بزرگ و جدی دیگر قرار گرفته است. او برای بار دوم بعنوان گزینه پیشنهادی راهی مجلس شده است و از روز شنبه کوشش برای گرفتن نظر موافق نمایندگان را آغاز کند. او بسیار امیدوار است با استفاده از تجربیات گذشته این دفعه با موفقیت «مانع» آخر را رد کند و بر صندلی وزارت ورزش و جوانان تکیه بزند.

دونده استقامت ایران این دفعه حمایت خوبی را از ابراهیم رئیسی پشت خود دارد که در صحن علنی مجلس به تمجید از سوابق گزینه پیشنهادی اش پرداخت و حمید سجادی را گزینه ای مناسب و «ورزشی» برای وزارت ورزش دانست و ابراز امیدواری کرد نمایندگان مجلس به او رای موافق دهند.
سجادی که از روز شنبه تلاش ها و رایزنی هایش را در مجلس شروع کرده تا نظرات موافق بیشتری را به خود جلب نماید، با استقبال اهالی ورزش روبرو شده و اغلب کارشناسان، صاحب نظران، روسای فدراسیون ها، برخی نمایندگان مجلس و مدیران ورزش او را گزینه ای شایسته و مناسب برای حضور در وزارت ورزش دانسته اند.
در حالی که موافقان حضور سجادی در وزارت ورزش با مصاحبه های پرتعداد خود سروصدای زیادی به راه انداخته اند و بر شایسته بودن وی مُهر تایید زده اند، مخالفان او که در خانه مجلس حضور دارند سکوت کرده اند و در انتظار روز رای گیری هستند.

پیگیری های خبرنگار مهر از وضعیت حمید سجادی در آستانه گرفتن رای اعتماد از مجلس نشان داده است که او بر روی لبه تیغ قدم برمی دارد و برای آنکه بتواند از این وضعیت عبور کند احتیاج به رایزنی و تعامل با گروه مخالفان دارد تا شرایط را به سود خود تغییر دهد.
آنچه مسلم است نظر موافق اهالی ورزش هر چند که در روشن کردن ذهن نمایندگان اثرگذار است اما نمی تواند در تعداد آرای موافق و یا مخالف تأثیر زیادی داشته باشد چون که رای نهایی با ۲۹۰ نماینده ای خواهد بود که مقرر است موضع خود در مورد سجادی را اعلام کنند.
روزهای باقی مانده تا رای گیری برای حمید سجادی حیاتی ترین ساعات و لحظات است تا بتواند نظر مخالفان خود که همچون افراد اثرگذار مجلس هم به شمار می روند را برگرداند و بر تعداد موافقانش بیفزاید تا ورزش این دفعه در همان مرحله اول وزیر خویش را بشناسد و تکلیفش مشخص شود و کار باردیگر به دوره سرپرستی و تکرار ماجرای معرفی وزیر و مجلس و رای اعتماد و … کشیده نشود.


منبع:

1400/05/31
23:36:46
5.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری