هیچ شمشیربازی كم كاری نكرد

باقرزاده: کره ای ها منتظر فینالیست شدن ایران در المپیک بودند

باقرزاده: کره ای ها منتظر فینالیست شدن ایران در المپیک بودند رییس فدراسیون ششمیربازی با تاکید بر این که هیچ یک از ملی پوشان این رشته در توکیو کم کاری نکردند، اظهار داشت: برای کسب مدال المپیک به همه جوانب فکر کرده بودیم جز داور و این که اسیر قضاوتش شویم.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر این که تمام برنامه ریزی های فدراسیون شمشیربازی طی یکی دو سال اخیر در امتداد کسب مدال تیمی در بازی های المپیک بود، اظهار داشت: بعد از آن که سال ۹۸ موفق به کسب سهمیه تیمی المپیک شدیم به خاطر کرونا با لغو الزامی قسمتی از برنامه های آماده سازی مواجه شدیم؛ بطوریکه در ۶ ماه نخست سال قبل هیچ برنامه تمرینی، اردویی و اعزامی نداشتیم.
وی افزود: تقریباً از اواخر سال قبل بود که با برگزاری اردو و شرکت در تورنمنت مجارستان برنامه های آماده سازی خود برای حضور در المپیک شروع کردیم. از آن زمان هر کاری لازم بود انجام دادیم تا بتوانیم در المپیک صاحب مدال تیمی شویم، برای دستیابی به این هدف مهم فکر هر چیزی را می کردیم جز داور و این که اسیر قضاوت ناعادلانه او شویم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به عملکرد سه نماینده ایران در بخش انفرادی بازی های المپیک اشاره کرد: عابدینی، پاکدامن و رهبری در این بخش بد کار نکردند؛ حتی علی پاکدامن موفق شد به جمع هشت بازیکن برتر صعود کند و در نهایت با شکست برابر «ژیلاگی» حذف شد. پاکدامن در این بخش جایگاه هشتم را کسب نمود اما در حقیقت امتیاز او با نفر پنجم بخش انفرادی برابر بود. در حقیقت نفرات اول تا چهارم بخش انفرادی مسابقات شمشیربازی برمبنای برگزاری رقابت و امتیاز مشخص می شوند اما جایگاه نفرات پنجم تا هشتم با امتیاز یکسان و برمبنای عواملی مانند رنکینگ جهانی مشخص می شود. در هر صورت ما هیچ برنامه و هدفی برای مدال در بخش انفرادی نداشتیم.
«هدف شما کسب مدال تیمی بود اما در این بخش هم نتیجه ای حاصل نشد». باقرزاده در واکنش به این مساله اظهار داشت: کسب مدال و رفتن روی سکو موضوعی بود که با قاطعیت در مورد آن حرف می زدیم. علاوه بر خودمان خیلی های دیگر هم ایران را یکی از مدال آوران بخش تیمی می دانستند حتی بازیکنان و مربیان کره جنوبی می گفتند که بازیکنان ایران در فینال ملاقات می کنند. آنها این در صحبت با بازیکنان و مربیان ما این مساله را بارها مطرح نمودند.
وی با یادآوری این که ایتالیا و کره جنوبی فینالیست بخش تیمی مسابقات شمشیربازی المپیک شدند، اشاره کرد: در حقیقت ما باید بجای ایتالیا در بازی فینال حاضر می شدیم اما همه دیدند که در رقابت ما با همین تیم (ایتالیا) چه اتفاقاتی افتاد. در بسیاری از رشته ها اختلاف امتیاز باید به یک حد نصابی برسد تا برنده مشخص شود اما در شمشیربازی ضربه آخر تعیین کننده است. امتیاز این ضربه آخر در دیدار با ایتالیا از ایران گرفته شد و موجب شد مسیرمان بطور کلی تغییر کند.
باقرزاده اشاره کرد: واقعاً برای برگزاری دیدارهای تیمی در المپیک و کسب مدال این بخش به هر مسئله و مانعی فکر کرده بودیم جز داور؛ بازیکنان ما در دیدار با ایتالیا خوب کردند و رقابت پایاپایی با حریفان شان داشتند. سه رقابت دیگر که همزمان روی سه پیست دیگر درحال برگزار بود تمام شده بود اما دیدار ایران و ایتالیا کماکان ادامه داشت چون رقابت بازیکنان دو تیم نزدیک بود.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در واکنش به این مساله که «در دیدار ایران و ایتالیا محمد رهبری اصلاً در حد انتظار ظاهر نشد و بنظر می رسد عملکرد وی در نتیجه کسب شده بی تاثیر نبوده است» اظهار داشت: در رقابت با ایتالیا محمد رهبری دیدار اول خودرا ۵ به صفر واگذار کرد. سپس علی پاکدامن مقابل «سامرلی» پیروز شد و تیم ایران را ۹ بر ۵ پیش انداخت. پاکدامن در حالی برنده این دیدار شد که حریفش نایب قهرمان بخش انفرادی شده بود. در حقیقت آن روز، روز سامرلی نبود. ورزش همین است.
وی با اعلان اینکه هیچ یک از شمشیربازان ایران در دیدار مقابل ایتالیا کم کاری نکردند، اظهار داشت: عابدینی با وجود مصدومیت با تمام وجود بازی کرد. محمد رهبری هم جزو بهترین های اسلحه سابر ایران است تلاش خودرا داشت اما نشد که ایران برنده دیدار با ایتالیا شود.
باقرزاده اشاره کرد: در هر صورت المپیک به اتمام رسید، از حالا به فکر بازی های آسیایی هستیم که حدود یک سال دیگر انجام می شود. در دوره پیشین این بازی ها نایب قهرمان شدیم اما هدف این است که دوره جدید را با قهرمانی به انتها برسانیم.

1400/05/27
14:23:17
5.0 / 5
432
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , پیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری