سلطانی فر:

مسابقات یک سر برد و سمت دیگرش باخت است

مسابقات یک سر برد و سمت دیگرش باخت است وزیر ورزش و جوانان در جشن بزرگ خانواده تیراندازی اظهار داشت: در بازی های المپیک توکیو نتایج قابل قبول بود؛ هر چند که در تیراندازی می توانستیم مدال دیگری بگیریم.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در جشن خانواده تیراندازی اظهار داشت: فدراسیون تیراندازی و دادگر زحمت کشیدند و این مراسم باشکوه را پیشبینی کردند. از اصحاب رسانه و همه افرادی که هستند تشکر می کنم. بازی های المپیک که این روزها در توکیو بعنوان بزرگ ترین میدان ورزش رخ می دهد و فردا روز آخر آنست آوردگاه زبده ترین و بزرگترین ورزشکاران جهان است. بر خلاف مسابقات جهانی که هر کشوری به سادگی می توانند شرکت نماید در این مسابقات آنهایی که در المپیک شرکت می کنند یا رکورد خوبی داشته اند یا در مسابقات مختلف بتوانند سهمیه کسب کنند. از هر ۳۰ یا ۳۵ نفر یکی از بهترین ها انتخاب می شوند.

وی اظهار داشت: پس از بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا برنامه منسجمی در یک کمیته با حضور فدراسیون ها و همه کسانی که به شکلی دست اندرکار هستند ترتیب دادیم و نشست های مختلف، تبادل نظرهای مختلفی در این کارگروه داشتیم و همه سعی کردیم در این دوران حمایت های لازم را داشه باشیم تا بتوانند وررشکاران سهمیه بگیرند.

او اظهار داشت: خوشبختانه ایران در این دوره رکورد بازی های المپیک را شکست. هیچ وقت تعداد سهمیه ها چه قبل انقلاب، چه پس از آن ۶۸ سهمیه نداشت. البته دو ورزشکار را در کاراته و دوومیدانی به علت دوپینگ و کرونا نداشتیم و با ۶۶ نفر به توکیو رفتیم. فردا بازی ها تمام می شود و هر دو نماینده ایران در کاراته شانس مدال هستند.

وزیر ورزش اظهار داشت: در المپیک توکیو نتیجه قابل قبول بوده است؛ هر چند که در تیراندازی می توانستیم مدال دیگری بگیریم. یا در تکواندو می توانستیم مدال داشته باشیم. همین طور در شمشیربازی اشتباه داوری وجود داشت که مدال کسب نشد و فردای آن عذرخواهی کردند که آن عذرخواهی دردی دوا نمی کرد. در کشتی آزاد و فرنگی هم با وجود ۴ مدال جای کسب مدال بیشتری داشتیم. در وزنه هم شانس یک مدل دیگر داشتیم.

وی اظهار داشت: روز گدشته حسن یزدانی در ۱۵ ثانیه آخر مدال طلا را به نقره تبدیل کرد. این رقابت ها بحث برد و باخت است و همه برای آن زحمت کشیدند. پارسال همه اردوها به علت انتشار کرونا اردوها تعطیل شد و در بلاتکلیفی بودیم. حتی تا یکی دو ماه قبل المپیک تصور می شد المپیک برگزار نشود. دشوار می باشد که یک ورزشکار به اوج آمادگی می رسد و بعد اردوها تعطیل شود.

وی اظهار داشت: همیشه از حدود چهار سالی که در وزارت بودم سوالم این بود که چرا در تیراندازی که این همه مدال توزیع می شود، چرا یک مدال سهم ما نمی گردد. این نوید وجود داشت که در این دوره تیراندازی در المپیک نتیجه قابل قبولی داشته باشد. در این رشته ۶ سهمیه داشتیم که بیشتر آنرا هم زنان گرفتند امیدوار بودم که در این رشته مدال می گیریم.

سلطانی فر اظهار داشت: پیش از اعزام به توکیو به فروغی گفتم روی سکوی توکیو می رود و خواستم که تلاش کند خوش رنگترین مدال باشد. این قهرمان تاریخ ساز که سبب شد صاحب مدال طلا شویم. امیدوارم که در بازی های آسیایی هم مدال آور باشد. خدمتی، صداقت، رستمیان، صادقیان و همه در المپیک زحمت کشیدند. ورزش همین است یک طرف آن برد و طرف دیگر آن باخت است. امیدوارم حتما در رویدادهای آینده خبرهای خوشی برای مردم ایران داشته باشیم.
1400/05/16
12:24:11
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری