در دیدار با صالحی امیری؛

توماس باخ: تعامل با دولت جدید موجب توسعه ورزش ایران خواهد شد

توماس باخ: تعامل با دولت جدید موجب توسعه ورزش ایران خواهد شد رییس کمیته بین المللی المپیک با ابراز خرسندی از انسجام و تعاملی که بین مسئولان ورزش ایران وجود دارد اظهار داشت: تعامل کمیته المپیک با دولت جدید موجب توسعه بیشتر ورزش خواهد شد.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از توکیو، سیدرضا صالحی امیری در ابتدای دیدار به توماس باخ بابت برگزاری رویداد بزرگ المپیک در دوران همه گیری کرونا تبریک گفت و گفت: انصافا هیچ کس در دنیا جز خود شما و گروه موفقتان فکر نمی کرد این رویداد در این شرایط و باوجود مخالفت های فراوان اجرا شود. من به شما و تیم همکاران تان و همین طور عوامل ستاد برگزاری بابت پیگیری، پافشاری و زحمات زیادی که کشیدید خسته نباشید می گویم.
صالحی امیری گزارشی کامل از کارهای انجام شده برای کاروان اعزامی به المپیک و همین طور وضعیت تمام رشته های اعزامی ارائه داد و اظهار داشت: نخستین صحبتهای شما در نخستین ملاقات را بخوبی به یاد دارم. در آن نشست از دید خود که حاصل بررسی های کارشناسی روی ورزش ایران بود فرمودین مشکل ورزش ما عدم هماهنگی بین ارکان ورزش است که من حل این مشکل را در راس امور کمیته قرار دادم و خوشبختانه بالاترین سطح انسجام و هماهنگی را هم اکنون بین وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها و همین طور رسانه شاهد می باشیم.
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان به تأسیس و تجهیز موزه، راه اندازی پروژه بزرگ تاریخ شفاهی ورزش ایران جهت جمع آوری خاطرات، اشیا، مدال و اسناد در دست قهرمانان و پیشکسوتان در امتداد ارائه و شناساندن به نسل بعدی اشاره نمود و اظهار داشت: آیندگان باید ریشه های درخت ورزش را که زمینه به بار نشستن زحماتشان است بشناسند و این را نیز بدانند که سیستم ورزش تلاشهای آنان را ارج می نهد و برای زحمات و قهرمانی های آنان ارزش قایل است. با ساخت سردیس، رونمایی شایسته و به نمایش گذاشتن افتخاراتشان بار دیگر به آنان می گوییم که شما در قلب مردم ورزش دوست ماندگارید.
در ادامه نشست صالحی امیری به حضور ۱۰ ورزشکار زن در جمع کاروان اعزامی ایران اشاره نمود و اظهار داشت: چند سالی است که توجه به ورزش زنان بیش از قبل شده و ما نیز در رشته های که باتوجه به شرایط و قوانین ایران امکان فعالیت در آنرا داریم سرمایه گذاری خوبی کرده ایم تا روزی را شاهد باشیم که نیمی از کاروان اعزامی ایران بانوان افتخار آفرین میهنمان باشند. هم اکنون نیز کسب ۱۱ سهمیه و اعزام ۱۰ ورزشکار خانم یک رکورد در کشورمان است.
صالحی امیری در آخر صحبتهای خود ضمن تشکر و تقدیر از همکاری خوب همکاران باخ خواهان حمایت بیش از پیش مجموعه کمیته بین المللی المپیک از برنامه های آموزشی و توسعه ای کمیته ملی المپیک شد.
در ادامه این جلسه دکتر نصرالله سجادی وضعیت کاروان جمهوری اسلامی ایران را برای توماس باخ گزارش داد و ایشان را در جریان روند کارهای ورزشکاران کشورمان قرار داد.
توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک نیز از حضور مسئولین ورزش کشورمان در این جلسه تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: از ارائه گزارش های منظم و دقیق کمیته ملی المپیک ایران و پیگیری های شخص رییس کمیته بیشتر متشکر هستم.
وی افزود: حضور وزیر ورزش در کنار شما را در دفتر کارم در سوئیس نقطه شروع کار ورزش ایران برای رسیدن به روزهای خوب می دانم. مطمئنم با دولت جدید نیز همین تعامل را در جهت توسعه ورزشتان خواهید داشت و شک نداشته باشید که با همین روند روز به روز موفق تر خواهید بود.
باخ اشاره کرد: از برنامه هایتان در مستند سازی، ایجاد موزه و راه اندازی تاریخ شفاهی اساسا حمایت می نماییم. برای این موارد که قسمتی از جنبش المپیک است بودجه داریم و طبق برنامه و بررسی گزارش های ارسالی شما و مطابق با پیشرفت برنامه حمایت خواهیم کرد. منشور المپیک اصل کار ماست و می دانم که شما نیز ما را در امتداد پیاده سازی آن در کشورتان همراهی کرده و می کنید.
رئیس کمیته بین المللی المپیک اشاره کرد: برای ورزش ایران، ورزشکاران ایران و ورزش دوستان کشورتان آرزوی بهترین ها را دارم و قول می دهم در نخستین فرصت برای بازدید از امکانات، ملاقات با مقامات و دیدن تمرینات وررشکارانتان به ایران بیایم.
درانتهای نشست توماس باخ نسبت به رشد ورزش قهرمانی در ایران اظهار رضایت و خشنودی و بر رعایت منشور المپیک تاکید مجدد کرد.
در اختتام این جلسه هدایایی جهت یادبود و درج در موزه کمیته بین المللی المپیک و موزه ملی ورزش ایران بین طرفین مبادله گردید.
کمیته ملی المپیک یک نمونه دست ساز جام ارجان که توسط هنرمندان اصفهانی آماده شده بود را به همراه فرشی که توسط هنرمندان ایرانی و با طرح و درج لوگوهایی از المپیک ۲۰۲۰، IOC، کمیته ملی المپیک ایران و ژاپن بافته شده بود را به بالاترین مقام ورزشی جهان اهداء کرد.

1400/05/10
15:49:19
5.0 / 5
149
تگهای خبر: آموزش , المپیك , پیشكسوت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری