گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

نصراصفهانی: مسابقات ماده ۲5 متر تپانچه خارج از استاندارد انجام شد

نصراصفهانی: مسابقات ماده ۲5 متر تپانچه خارج از استاندارد انجام شد اسب من: سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران گفت با وجود اینکه ژاپنی ها امکانات برگزاری مسابقات ماده ۲5 متر در فضای استاندارد را داشتند اما رقابت ها در سالن اجرا شد.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، محسن نصراصفهانی بعد از اختتام رقابت هانیه رستمیان در بخش سرعت ماده ۲۵ متر تپانچه اظهار داشت: مسابقات در تمام ماده ها خوب انجام شد اما متاسفانه رقابت ۲۵ متر بانوان را در سالن فینال برگزار کردند. این در شرایطی است که در تمام دنیا رقابت های این ماده در فضای باز برگزار می گردد و در حقیقت تیرانداز در شرایطی که تمرین کرده، مسابقه می دهد.
وی افزود: درست است که همه ورزشکاران در وضعیت یکسانی مسابقه دادند اما برگزاری مسابقات به این شکل خارج از استاندارد در دنیا بود.
سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با اعلان اینکه مربیان سایر کشورها نیز به این مساله اعتراض داشتند، اشاره کرد: به سبب برگزاری مسابقات ۵۰ متر مجبور شدند رقابت های ماده ۲۵ متر را در سالن برگزار کنند. ژاپنی ها باید برنامه ریزی بهتری انجام می دادند و امکانات این کار را هم داشتند.
نصراصفهانی اظهار داشت: یک مسابقه نهایتاً باید در دو راند اجرا شود اما این مسابقه در ۴ راند اجرا شد. شرایط زمانی و آب و هوایی برای ورزشکاران یکسان نبود.
نصراصفهانی در پاسخ به این پرسش با وجود تمام این مسائل از عملکرد هانیه رستمیان رضایت دارد، گفت: او عملکرد بسیار خوبی در المپیک ۲۰۲۰ داشت. در ایران با محدودیت فشنگ روبه رو بودیم. رییس فدراسیون تمام تلاشش را کرد تا پیش از المپیک فشنگ مناسب در اختیار ما قرار دهد. اردوهای زیادی هم داشتیم اما مشکل فشنگ همچنان پابرجا ماند. امیدوارم در آینده این مشکل حل شود.
وی درباره این که رستمیان در مسابقات گذشته عملکرد بهتری داشت، اشاره کرد: وی در این مسابقه شروع خوبی داشت اما شرایط سخت بود و فشار مسابقه موجب شد تمرکزش را از دست بدهد.
نصراصفهانی اضافه کرد: فضای مسابقات المپیک روی همه ورزشکاران تاثیر می گذارد. حتی جواد فروغی هم که طلا گرفت تحت فشار مسابقات بود اما یک ورزشکار خیلی سریع خودش را ریکاوری می کند و ورزشکاری دیگر نیاز به زمان دارد.
سرمربی تیم تیراندازی با تپانچه ایران با ابراز رضایت از عملکرد این تیم اظهار داشت: بی سابقه ترین عملکرد تیم تپانچه در المپیک ۲۰۲۰ رقم خورد. هم فروغی و هم رستمیان در اوج آمادگی گام به المپیک گذاشتند و من از آنها راضی هستم. حق تیم ما کسب دو مدال بود، با این وجود من از عملکرد تیم راضی هستم.


منبع:

1400/05/08
23:49:40
5.0 / 5
274
تگهای خبر: اردو , اسب , استاندارد , المپیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری