آیین انتقال پرچم و قرائت سوگندنامه ورزشكاران مجازی شد

آیین انتقال پرچم و قرائت سوگندنامه ورزشكاران مجازی شد به گزارش اسب من آیین های انتقال پرچم کاروان و قرائت سوگندنامه ورزشکاران به علت افزایش شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می گردد.


کیکاووس سعیدی در گفتگو با ایسنا در مورد برنامه کمیته ملی المپیک برای بدرقه کاروان در فرودگاه امام خمینی بیان نمود: تلاش ما بر این بود مراسم به صورت حضوری باشد و ابتدا منطقه گردشگری عباس آباد مدنظر بود و بعد به فضای روباز آکادمی ملی المپیک منتقل شد اما با عنایت به افزایش شیوع کرونا و برای حفظ سلامتی ورزشکاران، ستاد عالی بازی ها به این جمع بندی رسید مراسم به هنگام خروج کاروان برگزار گردد.
او افزود: ازاین رو در جایگاه CIP فرودگاه امام خمینی مراسم محدودی برای گروه اول ورزشکاران که گروه بزرگی است، خواهیم داشت. ورزشکاران از زیر قرآن عبور می کنند. لباس کاروان هم نشان داده می شود و در مراسم افتتاحیه هم افراد حاضر در مراسم بر لباس رسمی کاروان را تن می کنند. البته در هر مرحله از بازگشت کاروان، استقبال توسط مسؤلان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش انجام می شود و یک مراسم هم پس از بازگشت کامل کاروان خواهیم داشت که جزئیات آنرا بعدا اعلام می نماییم.
سعیدی در مورد برگزاری دیگر آیین های قبل از حضور در المپیک هم اظهار داشت: مراسم انتقال پرچم از پرچمدار قبلی کاروان که زهرا نعمتی بود به پرچمدار جدید به صورت مجازی برگزار می گردد و با هماهنگی از رسانه ملی هم پخش می شود.
قرائت سوگندنامه ورزشکاران هم به صورت مجازی انجام می شود که حسن یزدانی در بخش مردان به همراه یک ورزشکار خانم آنرا انجام می دهند. پخش سرود کاروان را هم داریم که تمام این مراسم ها پیش از اعزام کاروان به صورت مجازی برگزار می گردند که البته سمبلیک است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد انتخاب پرچمدار زن برای مراسم افتتاحیه تصریح کرد: الزامی از جانب IOC نبود و به اختیار کمیته ملی المپیک کشورها گذاشته شده بود که دو پرچمدار یک خانم و یک آقا انتخاب کنند. انتخاب آن هم در دست برسی است و تصمیم گیری خواهد شد.1400/04/15
13:16:20
5.0 / 5
276
تگهای خبر: المپیك , بازی , رسمی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری