سرمربی سابق تیم های ملی ژیمناستیك ایران:

اگر فدراسیون برای ویزای آلمان زودتر اقدام می كرد كسب سهیمه برای كیخا آسان بود

اگر فدراسیون برای ویزای آلمان زودتر اقدام می كرد كسب سهیمه برای كیخا آسان بود اسب من: سرمربی سابق تیم های ملی ژیمناستیک ایران می گوید که اگر فدراسیون درباب مسابقات آلمان برای ویزا زودتر اقدام می کرد و کیخا هم نتیجه مناسبی در آنجا کسب می کرد کسب سهمیه برای ایران آسان می شد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرد، سعیدرضا کیخا که در جام جهانی قطر عملکرد فوق العاده ای داشت و توانست به مدال طلای این رقابت ها برسد در شرایطی که در رنکینگ انتخایی المپیک به ژیمناست ژاپنی رسیده بود اما در نهایت حضور در المپیک توکیو را از دست داد و سهمیه المپیک به ژیمناست ژاپنی داده شد.
محمد آذرپی سرمربی و مدیر سابق تیم های ملی ژیمناسیتک ایران درباب عملکرد ملی پوشان ژیمناستیک ایران در رقابت های جام جهانی قطر اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که حمایت وزارت ورزش از ژیمناستیک در این دوره ۴ ساله بی سابقه بوده است. وزارت ورزش طی دوره مدیریت اینچه درگاهی با حمایت های کمیته ملی المپیک حدودا تمامی اعزامی های برون مرزی ژیمناستیک (بالای ۲۵ اعزام ) را حمایت کرده و این جای تقدیر دارد. نباید بی انصافی نماییم، اگر این حمایت ها نبود مدال ها کسب نمی شد.
او افزود: برخی ها رد صلاحیت مدیریت فعلی فدراسیون ژیمناستیک را بر گردن وزارت ورزش و دولت می اندازند اما باید توجه نمایند که سازمان بازرسی کل کشور از ماه ها پیش نسبت به اتفاقات و ابهامات و تخلفات پیرامون ژیمناستیک نظرهایی را داده است که باید به آن تمکین کرد. احساس من بر این است که منافع عده ای با تغییرات فدراسیون به خطر خواهد افتاد، افرادی که در این چند سال اجازه فعالیت به بسیاری از بزرگان و اساتید این رشته نداده اند و عرصه را برآنها تنگ کرده اند و این سبب شده که الان ناراحت باشند و از وزارت ورزش انتقاد کنند.
سرمربی سابق تیم ملی ژیمناسیتک ایران اظهار داشت: در این سال ها به خاطر نوع نگاه فدراسیون ژیمناستیک خیلی از کارشناسان و قهرمانان بزرگ ژیمناستیک خانه نشین شده اند و این ظلم بزرگی بود که بسادگی جبران نخواهد شد.
آذرپی درباره عملکرد کیخا در مسابقات جام جهانی قطر اظهار داشت: کسب سهمیه المپیک توسط سعیدرضا کیخا آرزوی دیرینه من بوده است چونکه او نخستین مدال آسیایی خودرا با من در سال ۲۰۱۷ کسب کرده و سالهاست در کنار فدراسیون های مختلف رشد داشته و چه بسا حضور وی در المپیک موجب افتخار ما می شد. ژیمناستیک در سالهای قبل پشتوانه سازی خوبی انجام داده است که نتیجه آنرا الان می بینیم اما باید توجه داشت که در سالهای اخیر نتوانستیم پشتوانه سازی مناسبی داشته باشیم و همه افراد حاضر در صحنه رقابت حاصل دسترنج مدیریت فدراسیون های گذشته هستند و مدیریت فعلی فقط از نتیجه آن بهره برد.

او افزود: البته نباید بی انصافی کرد که اینچه درگاهی نیز با حمایت خود از ورزشکاران موجب موفقیت اخیر شده است. اگر فدراسیون درباب مسابقات آلمان برای ویزا زودتر اقدام می کرد و کیخا هم نتیجه مناسبی در آنجا کسب می کرد کسب سهمیه هم آسان می شد اما البته این از شایستگی های کیخا کم نخواهد کرد و امیدوارم در آینده بتوانیم باز هم فرصت کسب سهمیه داشته باشیم.
آذرپی افزود: اگر به محمدرضا حمیدی و عبدالله جامعی و محمد شفیعی که از ژیمناست های خوب کشورمان هستند فرصت حضور در مسابقات جام جهانی قطر داده می شد این شانس را داشتند که تجربه کسب کنند اما این اتفاق نیفتاد. بهلول زاده هم ژیمناست خوبی است که ظلم و بی توجهی زیادی در سال های اخیر به او شد. کسب مدال در آوردگاه المپیک جوانان برای نخستین بار اتفاق مهمی بود که توسط مسئولین کوچک شمرده شد. اگر سرمایه گذاری و توجه بیشتری می شد او می توانست جایگزین سعیدرضا کیخا در خرک حلقه باشد.

او اظهار داشت: ما ژیمناست های زیادی داریم که باید به آنها در آینده توجه بیشتری نماییم. نگاه دولت و وزیر آینده ورزش به ژیمناستیک پدرانه باشد چونکه ژیمناستیک دارای ظرفیت های بسیار بالایی است و جمعیت مخاطب زیادی دارد. ورزشکاران ما در ۱۰ سال اخیر ثابت کرده اند که حرفی برای گفتن در دنیا داشته و وقتی نخستین مدال آسیایی توسط عبدالله جامعی کسب شد کسی فکر نمی کرد که بتوانیم در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم و رشد و بالندگی ژیمناست ها ما در این سالها نشان از شناخت و تغییر نگاه دنیا به ژیمناستیک ایران است.
منبع:

1400/04/09
10:25:00
5.0 / 5
25280
تگهای خبر: اسب , المپیك , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری