ازبكستان آخرین شانس دوومیدانی ایران برای افزایش سهمیه المپیك

ازبكستان آخرین شانس دوومیدانی ایران برای افزایش سهمیه المپیك اسب من: مقرر است ورزشکاران دوومیدانی ایران به مسابقات ازبکستان اعزام شوند تا شانس خودرا برای ثبت رکورد ورودی المپیک یا ارتقا رنکینگ جهانی امتحان کنند.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، تکلیف سهمیه های المپیک در ماده های مختلف دوومیدانی هشتم تیر ۱۴۰۰ مشخص می شود و ورزشکاران بعد از آن شانسی برای المپیکی شدن نخواهند داشت. دوومیدانی ایران تا حالا دو سهمیه قطعی المپیک توسط احسان حدادی و حسن تفتیان کسب کرده است و مهدی پیرجهان نیز فعلا با رنکینگ این سهمیه را به دست آورده اما برای المپیکی دانستن این ورزشکار باید تا هشتم تیر و اعلام رنکینگ نهایی صبر کرد.

فدراسیون دوومیدانی در نظر دارد تا پیش از هشتم تیر چند ملی پوش را که شانس کسب سهمیه بوسیله رکورد یا رنکینگ دارند به مسابقات ازبکستان اعزام کند. هم اکنون شاهین مهردلان در پرتاب وزنه، سجاد هاشمی در دوی ۴۰۰ متر، مهدی پیرجهان در دوی ۴۰۰ متر با مانع و حمیدرضا کیا در پرش سه گام به جام کازانف قزاقستان اعزام شده اند و طبق گفته هاشم صیامی، فدراسیون در تلاش است تا این نفرات را به همراه فرزانه فصیحی به ازبکستان اعزام کند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در این مورد به ایسنا اظهار داشت: میزبان باید به ما دعوتنامه بدهد که از سفارت ویزا بگیریم اما هنوز دعوتنامه ورزشکاران ما نیامده است. ابتدا اعلام آمادگی کردیم که ۲۰ ورزشکار را بفرستیم اما کشور میزبان به سبب شرایط کرونا قبول نکرد و تنها هفت سهمیه به ما دادند.

منبع:

1400/03/31
10:29:39
5.0 / 5
274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری