اعطای احكام جدید اعضای كمیسیون اخلاق

صالحی امیری: موجودیت كمیسیون اخلاق را به IOC اعلام كردیم

صالحی امیری: موجودیت كمیسیون اخلاق را به IOC اعلام كردیم اسب من: احکام جدید اعضای کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک و پارالمپیک با حضور رئیس کمیته ملی المپیک اعطا شد.


به گزارش اسب من به نقل از کمیته ملی المپیک، پنجاهمین نشست کمیسیون اخلاق با حضور دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو روز دوشنبه 24 خرداد در سالن جلسات کمیته ملی المپیک انجام شد.
در این جلسه که بمنظور اعطای احکام اعضای کمیسیون اخلاق تشکیل شده بود، ابتدا رییس کمیسیون اخلاق با خوشامدگویی و تشکر از حضور سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی به تشریح کارهای دو سال اخیر کمیسیون اخلاق پرداخت.
وی تدوین منشور اخلاق و بخشنامه های اجرائی و انضباطی کمیسیون، افتتاح شعب بدوی و تجدید نظر، شروع فعالیت ناظران ارشد اخلاق، تشکیل کمیته ترویج اخلاق و رفتار جوانمردانه و تجلیل از فدراسیون های فعال در زمینه مسئولیت های اجتماعی را بعنوان قسمتی از کارهای دو سال اخیر این کمیسیون برشمرد و از حمایت های ویژه رئیس کمیته ملی المپیک از برنامه های اجرائی این کمیسیون قدردانی نمود.
در ادامه صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به چشم انداز و اهداف راه اندازی کمیسیون های مختلف در کمیته ملی المپیک و فعالیت بیش از ۲۳۰ نفر از متخصصان وکارشناسان در این کمیسیون ها، اصرار کرد که کمک این متخصصان به ورزش کشور در ایجاد چارچوب و ساختار سازی و فعالیت در زمینه های فکری و انجام کار علمی چشم گیر و قابل تقدیر بوده است.
صالحی امیری همین طور با قدردانی از کارهای دو سال اخیر کمیسیون اخلاق، به انگیزه بالای اعضاء این کمیسیون بعنوان عامل اصلی موفقیت های اخیر این کمیسیون اشاره و افزود: انصافا در این کمیسیون کار سازمانی و علمی انجام شده و انضباط، برنامه ریزی و ترسیم اهداف و دستاوردها در کارهای آن حرف اول را می زند.
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به نگرانی های مطرح شده در شروع فعالیت این کمیسیون از طرف برخی افراد اظهارکرد: خوشبختانه با تدبیر و تجربه رییس و اعضاء این کمیسیون تا حالا هیچ مشکلی در روند پیگیری و راه اندازی و دنبال کردن اهداف و برنامه های این کمیسیون نداشته ایم. حتی هیچ اظهار نگرانی نیز از جانب هیچ شخصی دراین زمینه به ما نرسیده که این مهم از نقاط قوت کارهای این کمیسیون است.
وی با اشاره به اهمیت وجودی این کمیسیون اظهار داشت: بتازگی در نامه ای رسمی به کمیته بین المللی المپیک و شخص بان کی مون رئیس کمیته اخلاق IOC، تشکیل و اعلام موجودیت کمیسیون اخلاق ورزش ایران را اعلام و دستورالعمل های مختلف در این خصوص را خواهان شده ایم.
صالحی امیری در ادامه با اعلان اینکه در جریان برگزاری المپیک توکیو نیز در ملاقات هایی را با مسئولان کمیته بین المللی المپیک در این زمینه خواهیم داشت، بر ضرورت انجام ملاقات حضوری رییس کمیسیون اخلاق با "بان کی مون" اصرار کرد.
وی در آخر با اشاره به هزینه کردها در راه آماده سازی ورزشکاران ایرانی برای حضور در المپیک و هم چنین بودجه فدراسیون های ورزشی و برنامه های فرهنگی کاروان ایران در توکیو، تداوم کارهای کمیسیون اخلاق را خواهان شد.
در ادامه نیز نصرالله سجادی سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک 2020 در گزارشی مفصل آخرین وضعیت ورزشکاران ایران برای حضوری موفق در المپیک توکیو را برای اعضای کمیسیون اخلاق تشریح و از کارهای این کمیسیون قدردانی نمود.
در اختتام این جلسه نیز احکام جدید اعضای کمیسیون اخلاق توسط رئیس کمیته ملی المپیک به رئیس و اعضای کمیسیون اخلاق اعطاء شد.
منبع:

1400/03/26
09:44:44
5.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری