كار برای انجام دادن زیاد است؛

گفتگوی مهر با رییس پرمشغله شطرنج

گفتگوی مهر با رییس پرمشغله شطرنج رییس جدید فدراسیون شطرنج که با مشغله های زیاد در زمینه سلامت و بهداشت متصدی این فدراسیون شده تاکید دارد که از این پس تمام اولویت و دغدغه اش شطرنج است و مدیریت آن.به گزارش اسب من به نقل از مهر، بااینکه برگزاری انتخابات برای شطرنج و تعیین مدیریت جدید این رشته پس از ۱۵ ماه تاخیر انجام شد اما اقدامات بعدی برای شروع به کار رسمی رییس جدید بدون فوت وقت به سرانجام رسید به شکلی که او یک روز پس از مجمع انتخاباتی (۱۳ خردادماه) حکم ریاستش را دریافت کرد و روز گذشته هم مراسم معارفه اش انجام شد.
بدین ترتیب از روز سه شنبه حسن تامینی بعنوان متصدی جدید فدراسیون شطرنج، فعالیت چهارساله خودرا در این فدراسیون بصورت رسمی شروع کرد به این امید که بتواند به انتها زودهنگامی به بسیاری از حواشی و چالش های اخیر شطرنج بازان داشته باشد و آنها را پس از ماه ها به فدراسیون و مدیریتش نزدیک تر کند و اینطور ثبات حرکتی و آرامش لازم را در این رشته بوجود آورد.
این در حالی است که رییس تازه کار فدراسیون شطرنج همزمان مشغله های غیر شطرنجی زیادی دارد و همین مسئله نگرانی هایی بابت حضور تمام وقت وی در کنار خانواده بزرگ شطرنج به وجود آورده است.
حسن تامینی با پیشینه سیاسی و فوتبالی به انتخابات شطرنج ورود کرد. وی نماینده مجلس در دوره های هشتم و نهم بود و کارهایی هم بعنوان بازیکن و مربی فوتبال در سطح استان گیلان داشته است. تامینی این روزها هم در زمینه سلامت و بهداشت مشغله های خودرا دارد. با این شرایط تامینی کاندیدای شطرنج شد و توانست رای مثبت اعضای مجمع را هم برای ریاستش بگیرد اما دغدغه ها و مشغله های غیر شطرنجی او ابهاماتی در خصوص حضور کافی تمام وقتش در این حوزه به وجود آورده است.
حسن تامینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اولویت های خود برای مدیریت شطرنج طی چهار سال آینده اظهار داشت: کار برای انجام دادن زیاد است اما همه آنها را باید از ایجاد همدلی و وحدت میان فدراسیون و اهالی شطرنج ایجاد نماییم به شکلی که دغدغه ای غیر از شطرنج و موفقیتش نماند.
وی به لزوم توجه به زیرساخت ها و فراهم کردن شرایط به روز در آنها اشاره نمود و در عین حال اظهار داشت: در زمینه انسانی هم باید اقداماتی داشته باشیم مثل جذب مربی خارجی که از نیازهای اصلی است. در کل یکی از دغدغه های امروز اعضای تیم ملی همین موضوع مربی است و این که بتوانند با یک گزینه خوب خارجی تمرینشان را دنبال کنند. بطور قطع در نخستین فرصت به این مسئله رسیدگی خواهد شد.
رئیس فدراسیون شطرنج با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به هیات های استانی و تزریق کمک های مالی به آنها برای پیشبرد برنامه ها و اهداف شان در امتداد برنامه ها و اهداف فدراسیون اظهار داشت: در کل برای شروع به کار با نخبگان و قدیمی های شطرنج همفکری و تعامل لازم را خواهیم داشت. به هر حال شناخت آنها از چالش ها و نیازهای این رشته باتوجه به پیشینه ای که دارند، تخصصی است و می تواند کمک حال شود به جهت اینکه خیلی زود به اوضاع این رشته سروسامان داده شود.
«شطرنج نیازمند رسیدگی و توجه تمام وقت است اما باتوجه به مشغله هایی که شما در زمینه سلامت و پزشکی دارید، چقدر می توانید زمان لازم برای انجام بموقع همه آنها را داشته باشید؟»، تامینی در واکنش به این مساله اظهار داشت: از همین امروز که صندلی ریاست در فدراسیون را بصورت رسمی در اختیار گرفتم هیچ کار و دغدغه ای جز مدیریت آن ندارم. یعنی اولویت من ریاست شطرنج است و تمام وقتم را هم برای آن می گذارم.
وی در پاسخ به این پرسش در خصوص این که «این صحبت به مدلول کناره گیری از مسئولیت های دیگر است؟»، اشاره کرد: قبل از این مسئولیت های زیادی داشتم و دارم اما از این پس فقط رییس فدراسیون شطرنج هستم و اولویت اول و آخرم برای صرف زمان و انرژی هم همین فدراسیون است و اهالی آن.
رئیس فدراسیون شطرنج اشاره کرد: شطرنج خسته از مسائل حاشیه ای ماه های اخیر است. این را می دانم و با این شناخت تصمیم به مدیریت آن گرفتم. هدف هم این است که این رشته را به آرامش برسانم. در این راه هم از همه، چه افرادی که به من رای دادند و چه کسانی که مخالف حضورم بودند می خواهم که کمک کنند.

1400/03/21
11:42:23
5.0 / 5
563
تگهای خبر: بازی , پزشك , تخصص , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری