دبیر اجرائی كمیته ملی پارالمپیك:

كسب سهمیه ملاك اعزام به بازی های توكیو نیست

كسب سهمیه ملاك اعزام به بازی های توكیو نیست به گزارش اسب من دبیر اجرائی کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به اینکه صرف کسب سهمیه ملاک اعزام به پارالمپیک توکیو نیست، اظهار داشت: برای اعزام ورزشکاران به توکیو طبق سیاست عمل کردیم.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، محمد تابع، دبیر اجرائی کمیته ملی پارالمپیک درباره حواشی به وجود آمده پیرامون اعلام اسامی نهایی ملی پوشان اعزامی به بازی های توکیو ۲۰۲۰ در رشته تیراندازی اظهار داشت: همان گونه که بارها قبل از این اعلام شده است، طبق مصوبات و سیاست های هیات رییسه و اجرائی کمیته ملی پارالمپیک و نیز ستاد بازی های توکیو ۲۰۲۰، صرف کسب سهمیه ملاک اعزام به بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ نیست و ورزشکارانی به این بازی های اعزام می شوند که در یکی از اولویت های چهارگانه کسب مدال طلا، نقره، برنز و یا مدال طلای بازی های پاراآسیایی قرار داشته باشند.
تابع اشاره کرد: بر طبق این سیاست، بررسی وضعیت ورزشکاران برمبنای شرایط رشته مربوطه، بصورت رقابتی، رکوردی و... انجام می شود و همیشه جایگاه آنها با ارزیابی های فنی و آکادمی مشخص است.
دبیر اجرائی کمیته ملی پارالمپیک اضافه کرد: باتوجه به حواشی به وجود آمده بعد از اعلام اسامی نهایی ملی پوشان اعزامی به پارالمپیک توکیو در رشته تیراندازی، ذکر این نکته لازم است که افرادی که در اردوهای آمادگی حاضر و دارای سهمیه بودند، همیشه شرایط شان برمبنای نتایج کسب شده در مسابقات بین المللی، وضعیت رقیبان و نیز تحلیل های فنی مورد بررسی قرار گرفته و حمایت های مورد نظر نیز انجام شده است، پس در نهایت باتوجه به مصوبات و شرایط فعلی، ورزشکارانی که در اولویت های چهارگانه قرار نداشتند از لیست اعزام حذف شدند.
او اشاره کرد: سه ورزشکار دیگر که در فهرست باقی مانده اند نیز همانند یک سال و نیم گذشته همچنان از حمایت های کمیته برخودار هستند و چنان چه تا اختتام زمان ثبت نام همچنان در اولویت های چهارگانه قرار داشته باشند در لیست باقی خواهند ماند.
تابع اضافه کرد: باتوجه به اینکه در رشته تیراندازی اغلب مواد در بخش بانوان و آقایان مشترک است و رقیبان اصلی نیز عمدتاً از آسیا هستند و بهترین ورزشکاران نیز در این مواد از کشورمان حضور دارند، قاعدتا ورزشکاران دیگر حائز کسب اولویت های چهارگانه نخواهند بود.
او در آخر اشاره کرد: بار دیگر اعلام و تاکید می کنم که اعزام ورزشکاران به بازی های پارالمپیک توکیو فقط برمبنای سیاست های کیفی است و صرف کسب سهمیه ملاکی برای اعزام نخواهد بود. همین طور اسامی نهایی تیم های اعزامی به بازی های توکیو ۲۰۲۰ نیز روز یک شنبه ۲۳ خرداد ماه و درجریان نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام می شود.
منبع:

1400/03/20
00:30:59
5.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری