ارائه طرحی به خاطر شرایط خاص بازی ها؛

لزوم اعلام رضایت ورزشكاران برای حضور در بازی های المپیك

لزوم اعلام رضایت ورزشكاران برای حضور در بازی های المپیك اسب من: برگزارکنندگان بازی های المپیک طرحی ارائه کرده اند که برمبنای آن ورزشکاران باید اعلام کنند با مسئولیت خودشان در این رقابت ها حاضر می شوند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو همزمان با شیوع و گستردگی ویروس کرونا در کنار موج گرمای ژاپن، وضعیت خاصی را برای این دوره از بازی ها رقم زده است.
به همین دلیل برگزارکنندگان بازی ها طرحی ارائه کرده اند که بواسطه آن ورزشکاران شرکت کننده در این رقابتها باید اذعان کنند باوجود کرونا و یا خطرات ناشی از گرمای هوای ژاپن، با رضایت و «مسئولیت خود» در بازی ها شرکت می کنند و به صورتی نسبت به تصمیم خود برای حضور در بازی ها باید پاسخگو باشند.
سایت kyodo news با اشاره به این که وجود ویروس «زیکا» و انتقال آن توسط پشه در برزیل در زمان میزبانی این کشور برای المپیک ۲۰۱۶ موجب کناره گیری چند گلف باز از بازی ها شد، به صحبت های اخیر «لانا» یکی از مقامات کمیته بین المللی المپیک در نشست خبری اخیر اشاره نمود و به نقل از وی نوشت: «فرم ورود به بازی های توکیو به روز شده است. هیچ دولتی و هیچ مرجع بهداشتی نمی تواند ضمانت های مربوط به عفونت ها را بپذیرد یا آنها را به عهده نگرفته است. این خطری است که همه ما متحمل آن می شویم.»
وی تاکید کرده است که فرم در نظر گرفته شده و لزوم امضای آن توسط شرکت کنندگان بمنظور ایجاد شفافیت و اطمینان از رضایت آگاهانه شرکت کنندگان در بازی ها است.
این فرم برای ورزشکاران و مقامات المپیک در نظر گرفته شده است تا آنها قوانین مختلف بازی ها را رعایت نمایند. این قوانین شامل موارد مربوط به منشور المپیک و مقررات ضد دوپینگ است.
بسیاری از کارشناسان پزشکی به خاطر همه گیر بودن ویروس کرونا نسبت به برگزاری بازی های المپیک که ده ها هزار ورزشکار، مربی، مقام، کارگر پشتیبانی و اعضای مطبوعات از سراسر جهان در آن شرکت خواهند کرد، ابراز نگرانی کرده اند.
البته کمیته بین المللی المپیک این وعده را داده است که حتی در زمان بحران جهانی بهداشت هم بازی ها در وضعیت ایمن انجام خواهد شد.
سی و دومین دوره بازی های المپیک اول تا هفدهم مردادماه به میزبانی توکیو انجام می شود.


منبع:

1400/03/08
23:10:10
5.0 / 5
604
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری