انتخاب حساس از میان چهار نفر؛

چه كسی پرچمدار كاروان ایران در المپیك زمستانی سال ۲۰۱۸ می شود؟

چه كسی پرچمدار كاروان ایران در المپیك زمستانی سال ۲۰۱۸ می شود؟ اسب من: كاروان كم تعداد ورزش ایران درحالی آماده حضور در بازیهای المپیك زمستانی می گردد كه هنوز تكلیف پرچمدار این كاروان مشخص نشده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، پرچمداری كاروان ورزشی یك كشور همواره از افتخاراتی بوده كه هر ملی پوشی علاقه دارد این عنوان از جانب مسئولان ورزش به او داده شود. انتخاب این پرچمدار از میان ورزشكارانی كه هر یك شرایط، افتخارات و خصوصیت های منحصر به فردی دارند كاری بسیار دشوار است و گاها لازم می گردد تا برای جلوگیری از هر تنش و اثر منفی، سلیقه انتخاب كنندگان تا حد ممكن كاهش پیدا كند.
چهار سال قبل حسین ساوه شمشكی كاپیتان تیم ملی ایران پرچمدار كاروان ورزشی المپیك زمستانی كشورمان بود. در سال ۲۰۱۰ مرجان كلهر بانوی توانمند اسكی ایران پرچمدار بود. در سال ۲۰۰۶ پرچمداری كاروان ایران بر عهده علیداد ساوه شمشكی بود. باقر كلهر در سال ۲۰۰۲ پرچمداری كاروان المپیكی ایران را بر عهده داشت و در سال ۱۹۹۸ هم حسن شمشكی عهده دار این مسئولیت بود.
در میان چهار عضو تیم ملی اسكی اعزامی به المپیك زمستانی ۲۰۱۸ اگر شرایط همه را صرف نظر از جنسیت یكسان بدانیم شانس مردان برای كسب پرچمداری بالاتر است.
در كنار سید ستار صید كه سومین حضور خود در المپیك زمستانی را تجربه می كند و ورزشكاری بی حاشیه و پركار است می توان شانس زیادی را برای محمد كیادربندسری پرافتخارترین اسكی باز ایرانی و تنها دارنده مدال بازیهای آسیایی قائل شد.
هرچند فروغ عباسی كه به علت درخشش عاطفه احمدی در آستانه از دست دادن سهمیه المپیك زمستانی بود هم دارای شانس پرچمداری است و عده ای با عنایت به پرچمداری بانوان در سالهای اخیر در بین كاروان های ورزشی كشورمان او را پرشانس می دانند اما كارنامه پسران المپیكی كاروان به مراتب قوی تر است.
فدراسیون اسكی و كمیته ملی المپیك در آستانه اعزام به المپیك زمستانی ۲۰۱۸ كره جنوبی در تلاش هستند تا با در نظر گرفتن همه جوانب و به دور از نمایش تبلیغاتی شایسته ترین فرد را برای پرچمداری كاروان كشورمان انتخاب كنند.
بیست و سومین دوره بازیهای المپیك زمستانی سال ۲۰۱۸ دهه آخر بهمن سالجاری به میزبانی شهر پیونگ چانگ كره جنوبی برگزار می شود.

1396/11/15
14:44:48
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: اسكی , المپیك , تیم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری