مدرس فدراسیون بوكس:

نگاهی به مقوله آموزش بوكس نیست

نگاهی به مقوله آموزش بوكس نیست اسب من: خوزستان مدرس فدراسیون بوکس اظهار داشت: متاسفانه با وجود اینکه آموزش می تواند یک سرمایه برای پیشرفت مربیان در سطح شهرستان ها، استانها و کشور باشد، نگاه به این مقوله وجود ندارد.


کوروش ملایی سفیددشتی، مدرس خوزستانی فدراسیون بوکس که اکنون در دوره مربیگری سه ستاره جهان در دوبی به سر می برد، در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در کلاس مربیگری سه ستاره که بالاترین رتبه مربیگری در بوکس جهان شمرده می شود، حضور دارم. این کلاس همه ساله توسط فدراسیون جهانی بوکس برگزار می گردد که متاسفانه به سبب همه گیری کرونا این کلاس برای دو سال متوقف شده بود. میزبانی کلاس های دو ستاره و سه ستاره حتما باید توسط فدراسیون جهانی آیبا مشخص شود و فدراسیون های کشورها باتوجه به بالاتربودن نوع امکانات شان می توانند میزبانی این کلاس ها را برعهده بگیرند.
ایشان سپس نیز با اشاره به اینکه متاسفانه با وجود اینکه آموزش می تواند یک سرمایه برای پیشرفت مربیان در سطح شهرستان ها، استانها و کشور باشد، نگاه به این مقوله وجود ندارد، اضافه کرد: فدراسیون بوکس با راه و روشی که در پیش گرفته و جهت آن نیز بسیار مناسب می باشد، در حال تلاش است تا این نقیصه را برطرف کند، البته به شرطی که این روند تداوم پیدا کند و آموزش به شکل گسترده تر در سطح استانها صورت گیرد و مربیان استانها نیز پویایی و تلاش خودرا در جهت بالابردن سطح علمی شان بیشتر کنند.
این مدرس فدراسیون بوکس اظهار داشت: متاسفانه در مربیان خوزستانی نسبت به مطالعه و پویایی برای کسب مطالب علمی به روز بوکس هیچ تلاشی ندیده ام و مربیان پس از اینکه کلاس مربیگری شان تمام می شود، تمام کتاب های بوکس را که به آنها داده می شود، می بندند و در طاقچه گذاشته تا خاک بخورد و این بسیار بد است. ضمن اینکه موضوع اصلی دیگر که مربیان باید به آن توجه لازم را داشته باشند، آموزش زبان انگلیسی است. یعنی مربیان باید زبان انگلیسی خودرا تقویت نمایند و مطالعات متفاوتی برای افزایش سطح علمی خود داشته باشند. برای من سوال است که چرا در کلاس های ما تنها مدرک گرایی ملاک است و تمام مربیان به دنبال این هستند که آزمون و نمره آزمون به چه صورتی است، در صورتیکه دغدغه مربی باید ارتقای علمی اش باشد.


وی اشاره کرد: بالا رفتن سطح علمی مربیان استان خوزستان می تواند به ارتقای سطح کیفی بوکسورهای خوزستانی نیز کمک نماید. بوکسورهای خوزستانی ذاتا بوکس در کالبد و وجودشان است و تنها مربیان باید استعداد را کشف کنند تا خوزستان بتواند مانند گذشته سرآمد بوکس کشور باشد. من هم به هیات بوکس خوزستان اعلام می کنم، هر آن چه آموخته ام، سرمایه ای برای بوکس خوزستان بوده و علمم را مخفی نخواهم کرد و در اختیار مربیان استان قرار خواهم داد. هر لحظه که هیات های بوکس سراسر کشور خصوصاً هیات های جنوب کشور که مسئولیت آموزش آنها در فدراسیون بر عهده من است، از من درخواست کمک در بخش آموزش را داشته باشند، از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم. من خصوصاً به هیات بوکس خوزستان و رئیس این هیات که از دوستان خوب و هم دوره ای های من در بوکس بوده است و دیگر اعضای جامعه بوکس استان، احساس دین دارم و کاملا آماده هستم تا هر آن چه در دوره های آموزشی به من انتقال داده شده است با دل و جان در اختیار مربیان خوزستانی قرار دهم.
ملایی سفیددشتی با اشاره به اینکه مربیان بوکس خوزستان چیزی کمتر از مربیان استان های دیگر ندارند، افزود: البته متاسفانه مربیان ما بیشتر به حواشی برنامه ریزی تمرینی می پردازند و دلیل اصلی آن می تواند شغل محسوب نشدنِ مربیگری باشد. یک مربی وقتی در محل تمرین حاضر می شود باید فارغ از هر گونه فکر و خیال باشد و تمام تجربه خودرا در اختیار ورزشکار قرار دهد اما از آن جا که در کشور ما مربیگری بعنوان یک شغل دیده نشده است، به تبع آن مربیان با هزار دغدغه به تمرین می آیند و این می تواند انگیزه بزرگی برای به روز نشدن علم مربیان ما باشد. پس در ابتدا باید این مشکل را حل نماییم.


وی اشاره کرد: آموزش باید بعنوان یک سرمایه گذاری دیده شود و مربیان باید از نظر مسائل اقتصادی خیال شان راحت باشد تا بتوانند آن چه از نظر علمی در اختیار دارند به بوکسورها انتقال دهند. ضمن اینکه باید نگاه هیات های بوکس به عملکرد بوکسورها، مربیان، داوران و عملکرد سطح علمی شهرستان و استان تغییر کند برای اینکه اگر بخواهیم روند پیشرفت مربیان را به شکل سنتی ادامه دهیم، اساسا سرعت پیشرفت مان خیلی کمتر خواهد شد. همین طور برگزاری دوره های بازآموزی و مرور فن برای مربیان در سطح استان باید یک روال عادی باشد و این مهم باید هر ماه صورت گیرد.
مربی سابق تیم ملی بوکس جوانان با اشاره به اینکه نباید از هیچ کوششی برای ارتقای بوکس خوزستان دریغ نماییم و این دینی بر گردن ما است، اضافه کرد: اگر بوکس نبود، کوروش مولایی ها، مسلم مقصودی ها و اشکان رضایی ها درست نمی شدند. پس باید دین مان را ادا نماییم و هر کسی باید در جایگاه خودش به درستی عمل کند.1400/03/04
10:03:30
5.0 / 5
449
تگهای خبر: آموزش , اسب , بوكس , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری