با برررسی سهمیه ها در ۴ رشته؛

تركیب كاروان ایران در پارالمپیك توكیو هفته آتی نهایی می شود

تركیب كاروان ایران در پارالمپیك توكیو هفته آتی نهایی می شود با بیان سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک ترکیب این کاروان هفته آتی و بعد از بررسی های تکمیلی در مورد تعیین وضعیت سهمیه های کسب شده در بعضی رشته ها، نهایی خواهد شد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، کمیته ملی پارالمپیک بهمن ماه سال قبل بر مبنای سهمیه های به دست آمده در رشته های مختلف و در نظر گرفتن سیاست های مصوب خود جهت تایید این سهمیه ها، ترکیب کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک توکیو را شامل ۵۰ ورزشکار و ۲۰ مربی در ۱۰ رشته عنوان نمود.
طی این مدت البته سهمیه های جدیدی در رشته های مختلف به دست آمد که مورد تایید کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) هم قرار گرفته اند اما کمیته ملی پارالمپیک هنوز آنها را برای اضافه شدن به ترکیب اولیه کاروان ایران نهایی نکرده است.
این کمیته با در نظر موقعیت ورزشکار صاحب سهمیه، رکورد آنها و مطابقت با گروه های چهارگانه پیشبینی شده -شانس مدال طلا، نقره و برنز در پارالمپیک یا قهرمانی در قاره- در ارتباط با اضافه شدن آنها به ترکیب کاروان پارالمپیک تصمیم گیری می کند.
این بررسی و تصمیم گیری مقرر است طی هفته آینده در ارتباط با چند رشته صورت گیرد. به قول هادی رضایی سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک نتیجه این بررسی ترکیب این کاروان را تا حد زیادی مشخص می کند.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دوومیدانی، تیراندازی، قایقرانی و دوچرخه سواری رشته هایی هستند که وضعیت کسب سهمیه های جدید در آنها طی هفته آینده بررسی خواهد شد، اظهار داشت: نتیجه این بررسی ها تکلیف ترکیب کاروان ایران را مشخص می کند.
رضایی ضمن اشاره به رقابت های رکوردگیری که مقرر است طی روزهای پنجشنبه و جمعه برای رشته های دوومیدانی و تیراندازی صورت گیرد، تصریح کرد: شنبه هفته آینده در نشستی که با حضور مسؤلان فنی کمیته ملی پارالمپیک و این رشته ها خواهیم داشت، نتایج رکوردگیری های انجام شده را بررسی می نماییم تا بر مبنای آن ترکیب ورزشکاران اعزامی به توکیو در این دو رشته نهایی شود.
سرپرست کاروان ورزش ایران در بازی های پارالمپیک توکیو ضمن اشاره به این که اسلام جاهدی طی هفته جاری در جریان کاپ جهانی پاراکانو صاحب سهمیه پارالمپیک شد، تصریح کرد: در مورد این سهمیه و همینطور شرایط دوچرخه سواری و اختصاص سهمیه اعزام به این رشته هم طی هفته آینده بطور قطع جلسه ارزیابی و بررسی های نهایی برگزار می گردد تا تصمیم گیری قطعی برای آنها صورت بگیرد.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: طی هفته آینده دو نماینده بانوان در رشته پاراتکواندو در رقابت های گزینشی پارالمپیک شرکت خواهند داشت. در واقع وضعیت این ورزشکاران و شرایط شان برای حضور در توکیو - از حیث کسب سهمیه یا عدم دستیابی به آن- هم در همین هفته مشخص خواهد شد. در صورتی که نمایندگان ایران بتوانند در اردن صاحب سهمیه شوند در نخستین فرصت وضعیت آنها هم ارزیابی می شود تا نسبت به اعزام شان تصمیم گیری لازم صورت بگیرد.
رضایی با یادآوری این که در رشته تیروکمان تیرماه یک اعزام به مجارستان برای کسب سهمیه صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: این اعزام برای تعیین جایگزین مرحوم راضیه شیرمردی انجام می شود که سهمیه پارالمپیک را در اختیار داشت. اگر نماینده اعزامی ایران صاحب سهمیه شود، می تواند شانس جایگزین شدن به جای مرحوم شیرمحمدی را پیدا کند آنهم در صورتی که شرایط او با سیاست های کمیته همخوانی داشته باشد.
سرپرست کاروان ورزش ایران در پارالمپیک توکیو با تکیه بر این که در کمیته ملی پارالمپیک کسب سهمیه ملاک اعزام نیست، تصریح کرد: کسب سهمیه نخستین گام برای اعزام توکیو است. گام دوم و اصلی همخوانی وضعیت ورزشکار صاحب سهمیه با یکی از چهار گروه تعریف شده در کمیته است. در غیر اینصورت هیچ عاملی منجر به اعزام نخواهد شد.
رضایی اظهار داشت: در هر صورت این که طی هفته آینده ترکیب اصلی کاروان اعزامی به پارالمپیک توکیو نهایی خواهد شد. در مورد پاراتکواندو هم همین هفته تکلیف تا حدی مشخص می شود. فقط در مورد رشته تیروکمان باید تا تیرماه صبر نماییم. ازاین رو ترکیبی که هفته آینده به آن دست پیدا می نماییم حدودا ترکیب اصلی و نهایی است.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، بازی های پارالمپیک توکیو شهریورماه برگزار می گردد.

1400/02/29
20:00:49
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری