صالحی امیری:

توسعه ورزش همگانی و قهرمانی از آموزش و پرورش شروع می شود

توسعه ورزش همگانی و قهرمانی از آموزش و پرورش شروع می شود رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به کارکرد ورزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی از آموزش و پرورش شروع می شود و نقطه استعدادیابی برای ورزش قهرمانی و نقطه شروع برای ورزش همگانی و آموزش تخصصی در همه حوزه های ورزش است.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، سید رضا صالحی امیری در مراسم اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ)، با اعلان اینکه پیش از هرچیزی باید انصاف داشته باشیم، ضمن این که چالش ها و مشکلات را انکار نمی نماییم ولی باور داریم که دولت در وضعیت سخت تحریم، تورم، گرانی، بیکاری و کرونا کوشش های اساسی انجام داده است، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش در راه تحقق توسعه قرار گرفته و اجرای طرح کوچ و موفقیت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و سلامت نشان از کارآمدی ساختار دارد.
وی ادامه داد: مدیریت و مهار کرونا با همه چالش ها و مشکلات خارجی و داخلی و طرح ملی واکسیناسیون از دستاوردهای دولت می باشد. ورزش ایران نیز با محوریت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، پارالمپیک، فدراسیون ها و استانها در راه جهش و تحول قرار گرفته و در سال 1400 قهرمانان ما در عرصه های بین المللی کام مردم را شیرین خواهند کرد.
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به این که گرچه تحریم های ظالمانه سرعت تحولات را کند کرد، اما قطار توسعه در مسیرخود به سمت مقصد در حال حرکت است اظهار داشت: از این منظر آموزش و پرورش در نظام اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایران به مثابه یک نهاد، کارکرد فراتر از یک وزارتخانه را دارد. وزارتخانه ها مسئولیت یک یا چند ماموریت خاص را دارند، اما آموزش و پرورش مسئولیت تمام نهادهای موجود در سطح ملی را دارد.
وی ادامه داد: این نهاد هم کارکرد آموزشی دارد و هم کارکرد انسانی و تربیت انسان هایی در تراز تمدن ایران زمین را برعهده دارد. این نهاد کارکرد اجتماعی دارد و تربیت فرزندان با اهداف متعالی یعنی سازگاری اجتماعی، کار جمعی، گفت و گو، انسجام اجتماعی، همدلی و همنوایی، زیست مسالمت آمیز و تحمل و مدارا از کارکردهای اجتماعی است. همین طور فهم و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل سیاسی، تمرین فعالیت سیاسی، گفت وگوی سیاسی، مدارای سیاسی از کارکردهای آموزش و پرورش در عرصه سیاسی است.
صالحی امیری با اعلان اینکه آموزش و پرورش کارکرد ورزشی هم دارد اظهار نمود: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی از آموزش و پرورش شروع می شود. نقطه استعدادیابی برای ورزش قهرمانی و نقطه شروع برای ورزش همگانی و آموزش تخصصی در همه حوزه های ورزش است. از همه مهمتر آموزش و پرورش کارکرد فرهنگی دارد؛ شخصیت سازی، هویت سازی، الگو دهی سبک زندگی، درک ارزش ها و اخلاقیات، شناخت فرهنگ و تمدن زبان فارسی و معرفت جویی از کارکردهای فرهنگی این نهاد است.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش کارکرد اقتصادی نیز دارد و الگوی مصرف، سبک زندگی، پرهیز از اسراف و داشتن سلامت اقتصادی از کارکردهای اقتصادیست و در نهایت آموزش و پرورش نهاد سوادآموزی در ایران زمین است؛ سواد خلاقیت، پرسشگری، صبوری، گفت و گو، مشارکت جویی، سواد فرهنگی، سیاسی. آموزش و پرورش نهاد مهارت آموزی است؛ مهارت کارجمعی، نوشتن، انتقادگری و انتقاد پذیری، ورزش، تغذیه سالم، تفکر، صبوری و کار با فضای مجازی.
رئیس کمیته ملی المپیک اشاره کرد: آموزش و پرورش هم ریل توسعه است هم ماشین توسعه و هم هدف توسعه است. وضعیت امروز کشور ما محصول عملکرد آموزش و پرورش در دهه های گذشته است و عملکرد امروز آموزش و پرورش آینده کشور را رقم خواهد زد.1400/02/27
09:40:48
5.0 / 5
570
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تخصص , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری