دومین المپیكی وزنه برداری چه كسی است؟

دومین المپیكی وزنه برداری چه كسی است؟ به گزارش اسب من با عنایت به این که سهراب مرادی در کسب سهمیه المپیک ناموفق بود باید دید برای دومین سهمیه وزنه برداری ایران چه تصمیمی گرفته می شود و فرصت حضور در توکیو را به کدام وزنه بردار می دهند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، وزنه برداری ایران در المپیک توکیو دو سهمیه دارد که علی داودی را در دسته فوق سنگین خواهد داشت اما هنوز تکلیف این که سهمیه دوم که به چه کسی می رسد، مشخص نمی باشد. به نظر می آید فدراسیون ایران ابتدا منتظر می ماند که تکلیف درخواستی که برای کیانوش رستمی از فدراسیون جهانی داشته است، مشخص شود و اگر پاسخ منفی باشد آن موقع باید از بین علی هاشمی و علی میری یک نفر را برای حضور در المپیک انتخاب نماید.
*وداع تلخ سهراب مرادی مصدوم با المپیک در کلمبیا
ابتدا امید بر این بود که ایران توسط کیانوش رستمی و یا سهراب مرادی در دسته ۹۶ کیلوگرم بتواند سهمیه بگیرد که مرادی به علت دو بار مصدومیت سنگین، در دوره دوم مسابقات گزینشی المپیک تنها ۹۰ امتیاز گرفت و همین کم بودن امتیازش در دوره دوم، برایش دردسر ساز شد. وی در قهرمانی آسیا هم نتوانست کمبود امتیاز خویش را جبران کند و کار او به آخرین مسابقه گزینشی المپیک رسید اما در این مسابقه که در کلمبیا برگزار شد، مصدوم گردید و نتوانست رکوردی در مجموع ثبت کند و به علت این که امتیازاتش را افزایش نداد تا در رنکینگ بهترین وزنه بردار قاره آسیا شود، المپیک را از دست داد.
*چشم امید رستمی به فدراسیون جهانی
کیانوش رستمی هم از نداشتن امتیاز در دوره دوم مسابقات گزینشی المپیک ضربه خورد. وی در قهرمانی جهان ۲۰۱۹ اوت کرد و سپس چون فدراسیون برای مسابقات گزینشی المپیک سوئیس ثبت نامش نکرد، با وجود این که در آن رقابت شرکت کرد و وزنه هم زد اما امتیازش محاسبه نشد و او هم از لحاظ امتیازی کم آورد. البته رستمی تنها کسی نبود که بر اثر این اشتباه فدراسیون ضربه خورد و سعید علی حسینی هم به این علت که در قهرمانی جهان شرکت نکرد و سپس در مسابقات سوئیس ثبت نام نشد المپیک را از دست داد و همین اتفاق سبب شد بدون تجربه المپیک برای همیشه با دنیای قهرمانی خداحافظی کند.
رستمی در قهرمانی آسیا هم نتوانست کمبود امتیازش را جبران کند و کار به گزینشی المپیک کلمبیا کشید اما چون باید در آن رقابتها بسیار سنگین کار می کرد و رکورد ۴۰۲ کیلوگرم را آن هم در دسته ۸۹ کیلوگرم به ثبت می رساند، ازاین رو از سفر به کلمبیا انصراف داد.
امید رستمی برای المپیکی شدن به پاسخ مثبت فدراسیون جهانی است. فدراسیون ایران در حاشیه قهرمانی آسیا از دبیرکل فدراسیون جهانی درخواست کرده امتیاز مسابقه سوئیس را برای رستمی محاسبه کند و در این صورت این وزنه بردار می تواند سهمیه بگیرد. البته گفته می شود دبیر کل هم چراغ سبز نشان داده است اما این که در جلسه فدراسیون جهانی، چقدر با این درخواست موافقت شود، نامشخص است.
*علی میری با تغییر قانون مدعی شد
فدراسیون جهانی ۱۰ روز پیش تغییراتی را در سیستم کسب سهمیه المپیک به وجود آورد. مهم ترین تغییر این بود که وزنه برداران به جای الزامی بودن حضور در شش مسابقه گزینشی المپیک می توانند در چهار مسابقه شرکت نمایند و اگر تنها در یک مسابقه در وزن المپیکی وزنه زده باشند کافی است. این تغییر قانون به نفع علی میری به اتمام رسید و این وزنه بردار توانست حائز شرایط شود و در رنکینگ صعود کند. میری با حذف نفرات دوم کشورهایی که دو نفر در رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم دارد، جزو هشت نفر اول رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم قرار می گیرد و می تواند سهمیه بگیرد. ( هشت نفر اول رنکینگ هر وزن به همراه بهترین نفرات هر قاره سهمیه می گیرند).
میری در چهار مسابقه گزینشی المپیک شرکت کرده است که فقط هم در مسابقات قطر کاپ در دسته ۹۶ وزنه زد و در بقیه رقابتها در دسته ۸۹ حضور داشته است و الان هم ۳۵۹۶ امتیاز دارد.

*علی هاشمی باردیگر مدعی سهمیه دوم شد
علی هاشمی وزنه بردار دسته ۱۰۹ کیلوگرم ایران هم از تغییر قانون بهره برد و به جای شش مسابقه در پنج رقابت گزینشی المپیک شرکت کرد. او حالا با ۳۶۷۲ امتیاز جزو هشت نفر اول رنکینگ دسته ۱۰۹ کیلوگرم است و سهمیه را کسب کرده است. به نظر می آید هاشمی تا پیش از برگزاری قهر مانی آسیا از این که به المپیک برود نا امید بوده است چون نه در اردوی آخر تیم ملی شرکت کرد و نه تمایلی هم به حضور در قهرمانی آسیا نشان داد. اما زمانی که سهراب مرادی و کیانوش رستمی نتوانستند در قهرمانی آسیا امتیاز لازم را بگیرند امیدها برای این وزنه بردار زنده شد و الان تمرینات خویش را جدی تر از قبل دنبال می کند.

فدراسیون جهانی پس از مسابقات جوانان جهان که ۳۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد برگزار می شود، رنکینگ نهایی و رسمی را اعلام می کند و آن وقت ایران باید دو وزنه بردار المپیکی خویش را معرفی نماید و حالا باید دید این سهمیه دوم به کدام وزنه بردار می رسد و ایران در ۹۶ نماینده خواهد داشت یا ۱۰۹ کیلوگرم. و مهم تر از آن این که فدراسیون جهانی چه پاسخی به درخواست کیانوش رستمی می دهد.
1400/02/25
20:46:45
5.0 / 5
402
تگهای خبر: اردو , اسب , المپیك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری