در گزارش اسب من عنوان شد؛

افشاگری یك ملی پوش از خط خوردنش

افشاگری یك ملی پوش از خط خوردنش اسب من: یکی از کمانداران ریکرو در واکنش به حذفش از اعزام به جام جهانی و گزینشی المپیک به مواردی اشاره نمود که حکایت از ارتباط برخی انتصاب های اخیر در فدراسیون با حضور یک خانم در ترکیب تیم ملی دارد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، اعضای تیم ملی تیروکمان در هر دو بخش کامپوند و ریکرو مردان و بانوان هفته آتی عازم لوزان می شوند تا در رقابت های جام جهانی سوئیس شرکت نمایند. پس از آن هم تمرینات کمانداران برای حضور در آخرین مرحله رقابت های گزینشی المپیک به میزبانی فرانسه دنبال می شود.
نیلوفر علیپور از کمانداران دعوت شده به اردوهای آماده سازی برای این دو رویداد بود. وی اما در ترکیب تیم اعزامی به سوئیس و فرانسه قرار ندارد و همین مسئله اعتراض این ملی پوش را باعث شده است.
این کماندار ریکرو در تماس با خبرنگار مهر ضمن اشاره به سوابق فعالیت خود در تیروکمان که مدال طلای تیمی مسابقات ۲۰۱۹ همبستگی کشورها (بنگلادش) و جایگاه چهارمی تیمی مسابقات ۲۰۱۹ کاپ جهانی شانگهای (برای اولین بار در تاریخ ریکرو ایران) قسمتی از آن بود، به مواردی اشاره نمود.
با تیم ملی تمریناتم را شروع کردم
وی در شروع این گفتگو با اعلان اینکه ۵ سال از عضویتش در تیم ملی تیروکمان می گذرد، اظهار داشت: پس از محدودیت های کرونا از شهریورماه سال قبل همراه با تیم ملی تیروکمان در اردوهای آماده سازی شرکت کردم. در اردوی این تیم به میزبانی کیش و تبریز هم حضور داشتم. در ادامه هم تمریناتم را در کرج پیگیری کردم.
به صورت انفرادی از من تست کرونا گرفتند
این کماندار اشاره کرد: در ادامه و برای ورود باردیگر به اردو از من تست گرفته شد اما بصورت انفرادی؛ نتیجه تست را مثبت اعلام نمودند اما خودم آنرا هیچ گاه ندیدم چون نتیجه را برایم ارسال نکردند. دو هفته پس از آن مجدد بصورت انفرادی در سایت تیروکمان آزادی تست دادم اما بازهم گفتند نتیجه مثبت شده است.
گفتند موضوع کرونا و قرنطینه را رسانه ای نکن
علیپور با اعلان اینکه اینطور حدود ۷ هفته دور از تمرین و در قرنطینه بودم، اشاره کرد: به من گفته بودند قضیه کرونا را علنی نکنم تا برای حضور در اردو مشکل نداشته باشم. اما پس از آن زهرا نعمتی کرونا گرفت و پس از ۱۰ روز هم به تمرینات بازگشت. موضوع هم رسانه ای شد.
آزمایشگاهی که نتیجه تست من را مشخص کرد، پلمپ شد
وی تصریح کرد: تست هایی که برای تشخیص کرونا از من گرفته شده بود توسط یک آزمایشگاه واحد اعلام نتیجه شده بود. طبق گفته مدیر تیم های ملی، همان آزمایشگاه امروز پلمپ شده است چون نتایج آزمایش هایی که می گرفت و نتایج آن سندیتی نداشتند.
تیمم در لیگ با نظر مربی وقت تیم ملی انتخاب شد
این ملی پوش تیروکمان اشاره ای هم به حضورش در لیگ تیروکمان داشت و اظهار داشت: برای حضور در مسابقات باشگاهی مجبور بودم در تیمی که دوست ندارم (اشتادسازه) بازی کنم. به من گفتند مربی تیم ملی (مجید میررحیمی) این را می خواهد و نباید با او لج کنم. با این شرایط در لیگ شرکت کردم و هنوز هم حقم را بابت قراردادم نگرفته ام.
بعد از تغییر سرمربی تیم ملی رکوردهایم تغییر کرد
وی اضافه کرد: پس از آن مربی تیم ملی تغییر نمود و آقای بهزاد پاکزاد که قرار بود سرمربی اختصاصی زهرا نعمتی باشد، هدایت تیم را بر عهده گرفت. خود من نسبت به این مسئله معترض بود چون وی قرار بود فقط مربی اختصاصی خانم نعمتی باشد اما با این وجود تمرینات را زیر نظر او ادامه دادیم. با مربی جدید شروع کردیم با آزمایش کمان با تنظیمات مختلف که قاعدتا روی رکوردها تاثیر می گذاشت اما به من اینطور گفتند که این تغییر رکوردها اهمیتی ندارد و باید فقط روی موارد متغیر متمرکز شوم.

رفتار متناقض در اردوی ترکیه
علیپور به حضورش همراه با تیم ملی تیروکمان در اردوی ترکیه اشاره نمود و اظهار داشت: از روز اول که وارد ترکیه شدیم به مربی گفتم اینجا ارتفاع از سطح دریا متفاوت می باشد، می خواهم کمانم را باردیگر تنظیم کنم اما گفت امکانش نیست. با این وجود از فردای آن روز کمان همه اردونشینان تنظیم شد به جز من، در کل مدت اردو و مسابقه کوچکترین کمکی به من نداشت.
به صحبت های سرمربی تیم شک کردم
کماندار کشوررمان با اعلان اینکه پس از دومین شبیه سازی که در اردوی ترکیه داشتیم به صحبت های مربی شک کردم، اضافه کرد: همانجا موضوع را با مدیر تیم های ملی هم در بین گذاشتم چون شک کرده بودم که نفرات تیم برای مسابقات سوئیس و فرانسه اعلام شده اند. شکم درست بود چون پس از چک کردن سایت جهانی نسبت به آن مطمئن شدم و متوجه شدم که نام من در ترکیب نیست اما دو نفر دیگر هستند که یکی نماینده جوانان است و یکی هم بعنوان «کنار تیم» در اردوها شرکت داشت.
در پاسخ به اعتراضاتم گفتند دروغ گفتیم!
ملی پوش ریکرو ایران با اعلان اینکه نسبت به این مساله معترض شدم، افزود: در پاسخ به من گفتند رکوردهایم پایین بوده است در حالی که رکوردهای من کمتر از بقیه نبود ضمن این که در مرحله تست رکوردگیری شده بود اما با این وجود هم از سایر ورزشکاران پایین تر نبودم. علاوه بر این به من گفته بودند که نتیجه رکوردها مهم نیست بنا بر این این مسئله را هم یادآور شدم اما در پاسخ به من گفتند که دروغ گفتیم!
وی در همین زمینه افزود: اگر قرار بود رکوردها مبنای انتخاب باشد باید بصورت رسمی اعلام می کردند ضمن این که با حضور داور مبادرت به رکوردگیری می کردند. این مسائل را هم در اعتراض هایم عنوان کردم. در پاسخ به من گفتند که در روز پایانی عملکرد بهتری داشته باشم در این صورت و حتی اگر به اندازه دو امتیاز بهتر باشی نامت وارد فهرست می شود.
فردی وارد اردو شد که با هزینه خودش به اردوی ترکیه رفت
علیپور در ادامه این گفتگو به یک مسئله دیگر هم اشاره نمود و اظهار داشت: بعد از آن که با مربی جدید در حال تست کردن کمان در وضعیت مختلف و جدید بودیم، قرار شد در کنار تیم اصلی یک نفر بعنوان «کنار تیم» و یک نفر بعنوان نماینده جوانان حضور داشته باشد اما فقط در اردوها؛ نفر اولی که بعنوان کنار تیم دعوت شد به سبب مسائل شخصی نتوانست ادامه دهد. یک نفر دیگر جایگزین شد که با هزینه خودش به اردوی ترکیه رفت.
ارتباط انتصاب های اخیر فدراسیون تیروکمان با حضور یکی از کماندارن در تیم ملی!
وی در این رابطه به موارد دیگر هم اشاره نمود و تصریح کرد: فرد جدید (مهتا عبدالهی) در باشگاهی به اسم آکادمی راد تمرین می کند که تحت مدیریت بهرام ملکی است، وی (ملکی) اسپانسر فدراسیون است و مقرر است برای مسابقات سوئیس و فرانسه با هزینه خودش تیم کامپوند را اعزام کند. همین اقای ملکی در فروردین ماه بعنوان عضو هیات رئیسه برگزیده شد و در اردیبهشت ماه هم بعنوان رئیس کمیته تیم های پایه منصوب گردید. به صورتی یکی از کماندارن تیم خودرا بعنوان «کنار تیم» وارد ترکیب تیم ملی کرد و باهزینه شخصی به مسابقات ترکیه اعزام کرد.
کسی وارد تیم ملی شد که در رویداد گزینشی شرکت نداشت
این ملی پوش معترض تیروکمان اشاره کرد: فردی که به عنوان«کنار تیم» وارد اردو شد و در نهایت در ترکیب تیم ملی قرار گرفت هیچ سابقه ای از حضور در تیم ملی ندارد و در هیچ رقابت گزینشی برای تیم ملی هم شرکت نکرده است.
به من می گفتم تمرکز برای کسب سهمیه باشد اما خط خوردم
علیپور مجدد به رکوردگیری هایی که در جریان اردوها انجام می شد و اشاره نمود و تصریح کرد: مدیر تیم ملی، رئیس فدراسیون، سرمربی و مربی تاکید داشتند که رکوردها مهم نیست، به من می گفتند که تمام تمرکزم را برای مسابقات فرانسه و کسب سهمیه المپیک بگذارم. تاکید داشتند که اوج رکوردم در فرانسه باشد که البته درست هم همین است. قرار شد در اردوی مشترک با ترکیه و جمهوری چک و مالدوی شرکت نماییم. قرار شد در آن اردو بصورت تمرینی، مسابقات شبیه سازی داشته باشیم. ۱۲ نفر در اردو شرکت داشتیم و با نظر سرمربی قرار بر این شد تا موارد جدیدی را تست نماییم. آنجا هم تست دادیم، هیچ داوری حضور نداشت، هر ورزشکاری خودش رکوردها را ثبت می کرد. با این شرایط رکوردگیری شد و در نهایت هم من خط خوردم.
در پاسخ به اعتراضم گفتند که نظر سرمربی مهمست نه رکورد و پیشینه!
این ملی پوش با تاکید بر این که موضوع کنار گذاشته شدنش از ترکیب تیم ملی را بوسیله مدیر تیم های ملی پیگیری کرد، اظهار داشت: در پاسخ به من تاکید نمودند که اسامی تغییر نمی کند، گفتند اصلا هم مهم نیست که ورزشکار سابقه ملی پوش بودن نداشته است. در مسابقات اخیر حضور نداشته یا رکورد پایین تر از تو داشته است. مهم نظر سرمربی تیم ملی است و سلیقه مربی و شناخت این است که این تیم نتیجه بهتر می گیرد.
وی افزود: در واکنش اعتراض کردم که این مربی از ۲۷ دی ماه به تیم ملی آمده است در حقیقت مربی اختصاصی زهرا نعمتی است، با من و دیگر بازیکنان تابحال کار نکرده است. بر چه اساس شناخت دارد اما نتیجه ای نداشت.
پیگیری اعتراض از هیات استانی تا ولی فقیه و رهبری
نیلوفر علیپور اعتراض خود نسبت به کنار گذاشته شدنش از ترکیب تیم ملی تیروکمان برای حضور در مسابقات جام جهانی سوئیس و گزنیشی المپیک در فرانسه را بصورت مکتوب بوسیله هیات استانی، اداره ورزش و جوانان استان البرز، فدراسیون تیروکمان، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، نماینده ولی فقیه و رهبری پیگیری کرده و در هر مکاتبه با هر یک از آنها خواهان احاق حقش شده است.

رئیس فدراسیون اجازه صحبت به من نداد
وی می گوید: از روزی که متوجه موضوع شدم، پیگیر دیدار و صحبت با رئیس فدراسیون بودم اما متاسفانه ایشان من را نپذیرفت و نخواستند که با من صحبت کنند. بعنوان یک ملی پوش حقم بود با رئیس فدراسیون صحبت کنم.
تهدید به کنار گذاشتن ورزش حرفه ای شدم
ملی پوش معترض تیروکمان اشاره کرد: در پیگیری اعتراضم از جانب وزارت، کمیته و آقای عسگری و حاجی زاده نماینده استان البرز و آمل در مجلس حمایت شدم اما نتیجه خاصی نگرفتم، با این وجود از دکتر صالحی امیری، آقای سعیدی، خانم طاهریان، خانم فرهادی زاد و... تشکر می کنم که حمایت کردند. کسانی هم بودند که نه فقط به حرف من گوش ندادند بلکه به من توهین کردند و در حقیقت تهدید کردند که اگر پیگیری هایم را ادامه دهم مجبور می شوم ورزش حرفه ای را کنار بگذارم و دیگر جایی در فدراسیون ندارم. آقای فخری هم در پاسخ به پیگیری هایم به من گفتند که حق خوری زمان ما هم بوده است و خودم نباید اجازه می دادم حق ضایع شود.
رئیس فدراسیون گفت تا زمانی که هست دیگر جایی در تیم ملی ندارم
وی همین طور تصریح کرد: در کمیته پیگیر احقاق حقم بود که رئیس فدراسیون با من تماس گرفت و تهدیدم کرد. وی گفت تا زمانیکه رئیس فدراسیون است دیگر جایی در تیم ملی ندارم و اجازه اعزام هم پیدا نمی کنم. رئیس فدراسیون اظهار داشت که مربی حتی اگر دلایلش منطقی نیست حرفش را باید روی چشم بگذارم. آقای نجاری که رئیس هیات استان من هستند اصلا موضوع را پیگیری نکردند. متاسفانه پس از گذشت ۲۰ روز از زمانیکه که نامه دادم جواب رسمی نگرفتم. آقای پاکزاد که اتفاقا کرجی هستند هیچ دلیل منطقی برای خط زدن من نیاورده اند.
تجهیزات زیادی به من داده نشد
کماندار ریکرو ایران با اعلان اینکه به خاطر همه این دلیلهای تصمیم به رسانه ای شدن موضوع گرفتم، اظهار داشت: رشته ما پرهزینه است با این وجود به یاد ندارم به جز یکی دو بار به من تجهیزاتی داده باشند. هیچ حقوقی هم نگرفته ام. از گروه های فضای مجازی هم حذف شدم. امیدوارم از این طریق به حقم برسم. امیدوارم از این به بعد به شکلی باشد که حقی از کسی ضایع نشود. از کسانیکه حمایتم کردند تشکر می کنم و امیدوارم با کسب بهترین نتایج در مسابقات آینده قسمتی از کمک های آنها را جبران کنم. حتی طی این مدت می خواستم در زمین فدراسیون تمرین کنم اما به من گفتند که نمی توانم. خواهان تمرین در این زمین هم هستم.
اگر به فرانسه اعزام شوم، کسب سهمیه می کنم
نیلوفر علیپور در آخر با تاکید بر این که فرصت زیادی تا زمان مسابقات جام جهانی سوئیس باقی نمانده است، اظهار داشت: برای مسابقات گزینشی المپیک (فرانسه - خردادماه) اما فرصت باقی است. این قابلیت را در خود می بینم که در این رقابت ها کسب سهمیه کنم. چرا من نباید باشم و مهتا عبدالهی کسی که اصلا سابقه ملی پوش بودن ندارد و رنکینگش هم قابل مقایسه بامن نیست، اعزام شود. چرا باید پول جای شایستگی را بگیرد. در تمام مسابقات که با او اعزام شدم، بالاتر از او بودم. چرا حالا باید او اعزام شود؟ برای مسابقات فرانسه امکان اعزام چهار نفر وجود دارد اما می خواهند سه نفر را اعزام کنند. خواهان این هستم که نامم اضافه شود چون می دانم که توانایی کسب سهمیه دارم.


منبع:

1400/02/22
22:31:49
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری