در گزارش اسب من مطرح شد

راه اندازی باشگاه های پیاده روی

راه اندازی باشگاه های پیاده روی به گزارش اسب من سرپرست انجمن پیاده روی اشاره کرد: بخش خصوصی علاقه زیادی دارد جهت راه اندازی باشگاه های پیاده روی دارد و در انتظار تایید وزارت ورزش هستیم.به گزارش اسب من به نقل از مهر، پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. یک مطالعه نشان داد که پیاده روی و دویدن خطر پرفشاری خون، سطوح بالای کلسترول، بیماری عروق کرونر قلب و دیابت را کم می کنند. گزارشی دیگر که توسط انجمن قلب آمریکا انتشار یافت، نشان میدهد که پیاده روی سریع برای حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته با خطر کمتر بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا مرتبط می باشد. پیاده روی و دویدن به کالری سوزی در بدن و همین طور باتوجه به شدت ورزش به کاهش چربی شکم کمک می کنند. خطر لطمه دیدگی هنگام دویدن بسیار بالاتر از پیاده روی است برای اینکه دویدن از شدت بیشتری برخوردار بوده و فشار بیشتری را روی بدن و بطور خاص مفاصل وارد میکند. یک مطالعه نشان داد افرادی که پیاده روی می کنند با خطر کمتر لطمه دیدگی مواجهند، در شرایطی که خطر برای دوندگان بیشتر است. اگر فردی در مورد لطمه دیدگی های در رابطه با ورزش نگران است باید پیاده روی را بجای دویدن مد نظر قرار دهد که فواید سلامت مشابه با دویدن با خطر کمتر لطمه دیدگی را ارائه می کند. این روزها باتوجه به شرایط کرونائی و تعطیلی باشگاه های ورزشی پیاده روی می تواند تاثیر مثبتی در روند زندگی سالم مردم داشته باشد. گروه ورزشی خبرگزاری مهر در ادامه پیگیری های خود در زمینه نقش ورزش همگانی در سلامت مردم و عبور از سیاه چاله بیماریهای غیر واگیر گفتگویی با سرپرست انجمن پیاده روی درباره اقدامات این انجمن و طرح هایش برای پیاده روی مردم و تاثیر آن بر سلامتی جامعه انجام داد.
راه اندازی طرح باشگاه های پیاده روی
محمدعلی پیرانی سرپرست انجمن پیاده روی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره طرح های انجمن پیاده روی اظهار داشت: اقداماتی در جهت تغییر رفتار شهروندان در دست انجام است. یکی از این طرح ها موضوع باشگاه های پیاده روی است که در تلاشیم به بخش خصوصی واگذار نماییم. نخستین بارست که بخش خصوصی باشگاه های پیاده روی را راه اندازی خواهند کرد.
در انتظار تایید وزارت ورزش
وی تاکید کرد: بخشنامه و اساسنامه برای باشگاه های پیاده روی نوشته شده است و منتظر تأیید وزارت ورزش هستیم تا مجوز را به بخش خصوصی واگذار نماییم. بعد از ستاندن مجوز باشگاه های پیاده روی بوسیله فدراسیون و وزارت ورزش اطلاع رسانی خواهد شد. هم اکنون بخش خصوصی مشتاق تأسیس باشگاه های پیاده روی است و ما منتظر تأیید وزارت ورزش هستیم.
طرح «دوشنبه های پیاده روی»
سرپرست انجمن پیاده روی در ادامه درباره طرح دیگر گفت: هدف بعدی این است که طرح «دوشنبه های پیاده روی» را انجام دهیم تا دراین زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد. مانند طرح سه شنبه های بدون خودرو. هدف این است سه، دوشنبه ابتدایی هر ماه به بخش آگاه سازی و تولید محتوا برای یک قشر خاص اختصاص پیدا کند.
کارگران قشر نخست
پیرانی اشاره کرد: ان شاءالله از اول خرداد ماه طرح را استارت خواهیم زد. هدف این است که در ماه نخست این طرح را بر روی قشر کارگران انجام دهیم. طرح آماده است و بودجه لازم نیز مدنظر قرار گرفته است. در ابتدا در بحث آگاه سازی این مساله را مطرح می نماییم که پیاده روی چه تأثیری در سلامت روان کارگران و افزایش سطح راندمان کاری آنان خواهد داشت.
دختران دومین قشر
وی تاکید کرد: ماه بعد به دختران اختصاص خواهد داشت. باتوجه به مناسبت های مختلف هر ماه را به یک قشر خاص اختصاص خواهیم داد. دوشنبه آخر هر ماه نیز همایش پیاده روی در رابطه با همان قشر مدنظر برپا خواهیم کرد. بوسیله اپلیکیشن ها و هشتک هایی که راه اندازی خواهیم کرد، از افرادی که ۲۵ تا ۳۰ دقیقه یا ۵ کیلومتر پیاده روی خواهند کرد، تقدیر خواهد شد.
اقبال مردم به پیاده روی
وی در مورد میزان علاقه مندی مردم به پیاده روی باتوجه به شرایط کرونائی کشور، اظهار داشت: قبل از شیوع ویروس کرونا و طبق آخرین آمار ۶۳ درصد مردم اقبال خوبی به پیاده روی دارند چونکه پیاده روی ارزان است، نیاز به امکانات خاصی ندارد و بیشتر مردم به سمت پیاده روی روی خواهند آورد و ما در تلاش هستیم این طرح را عملیاتی نماییم.


منبع:

1400/02/15
10:17:19
5.0 / 5
310
تگهای خبر: اسب , باشگاه , بیماری , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری