فرهادی زاد خبر داد:

اختصاص اعتبار ویژه به رشته های المپیكی و پارالمپیكی

اختصاص اعتبار ویژه به رشته های المپیكی و پارالمپیكی به گزارش اسب من معاون توسعه ورزش بانوان اظهار داشت: از جانب وزارت ورزش وجوانان به رشته های المپیکی، پارالمپیکی و رشته هایی که قابلیت حضور در میادین بزرگ بین المللی دارند در دو بخش زنان و مردان اعتبار ویژه ای تخصیص داده می شود.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نگاه ویژه مسئولان ورزش به رشته های المپیکی، پارالمپیکی و مدال آور اشاره کرد: برای حضور موفق این رشته ها وافتخار آفرینی ورزشکارانش، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک اعتبارات ویژه ای را تخصیص می دهند.

او درمورد رشته های جدید هم اظهار داشت: این رشته ها باتوجه به وضعیت و شرایط شان به شکل دیگر تأمین اعتبار می شوند چون که این رشته ها باید به صورت پایه ای کارهای خودرا گسترش بدهند تا ان شاءالله به شرایط حضور در میادین بین المللی برسند، لازم به ذکر است که وزارت ورزش و جوانان هم به این رشته ها توجه و رسیدگی دارد.

فرهادی زاد در تکمیل توضیحاتش اظهار داشت: بعنوان مثال برای رشته ای که ۴ سهمیه المپیک دارد، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون موظف به حمایت ویژه از ورزشکارانش هستند و آقای دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی هم تمام تلاش خویش را در این راستا باید انجام بدهد چون که توقع از این رشته به شکلی دیگر است.

وی دربخش دیگری از سخنانش به تأثیر منفی تحریمها بر روی ورزش اشاره و در ادامه توضیحاتی را درمورد تدابیر اتخاذ شده از جانب وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک عرضه کرد.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: تحریم ها تأثیر مهمی بر روی رشته تیراندازی داشت که همچون میتوان به ورود فشنگ به ایران اشاره نمود. برای رفع این مسئله، با اهتمام رئیس فدراسیون اردوهای آماده سازی در خارج از کشور انجام شد تا تمرینات به صورت حرفه ای تری ادامه پیدا کرده و کمبودهای ناشی از تحریمها به حداقل برسد.

وی این نکته را مورد تاکید قرار داد که درمورد کمبود فشنگ، هیچ مشکل مالی برای خرید وجود نداشت، بلکه مسائل بین المللی وتحریمها، مسائل بسیاری را برای ما دراین بخش به وجود آورد که با اهتمام مسئولان ورزش تلاش شد کمبودها به حداقل برسد.

فرهادی زاد با تاکید براینکه وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به رشته های المپیکی و مدال آور دارد، بیان کرد: تمامی مسئولان ورزش، حداکثر تلاش و تلاش خویش را برای رفع مشکلات ورزشکاران و ایجاد شرایط بهتر و فراهم آوردن تسهیلات حرفه ای تر کرده و خواهند کرد، تا ان شاءالله فرزندان عزیز کشورمان همانند همیشه برای کشور افتخار آفرین باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را در مورد بررسی عملکرد نواب رئیس فدراسیونهای ورزشی عرضه کرد و اظهار داشت: هدف ما انتخاب مدیران مجرب بانو برای این حوزه است، مدیرانی که درامر مدیریت تبحر و تخصص داشته باشند. بعنوان مثال من قایقران نبودم اما مدیریت کردم، در این بخش نگرش مدیریتی دقیق مورد تاکید است وبرای بررسی این مهم عملکرد نواب رئیس توسط کارشناسان وزارت ورزش و جوانان مورد ارزیابی صددرصدی قرار می گیرد.
معاون توسعه ورزش بانوان در مورد پاداش های ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی اظهار داشت: این مساله درستاد عالی بازهای آسیایی وپاراآسیایی در دست بررسی می باشد و در این خصوص تمام شرایط روحی و روانی ورزشکاران مورد سنجش قرار گرفته و تلاش می شود نمایندگان کشور، در بهترین شرایط به بازیهای ۲۰۲۰ توکیو اعزام شوند و تلاشهایشان هم نیز مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.
منبع:

1400/02/03
14:01:32
5.0 / 5
330
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری