نوروزی با مهر مطرح كرد

۱۰۷نفر از المپین ها واكسینه نشده اند

۱۰۷نفر از المپین ها واكسینه نشده اند رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه پرونده اولین مرحله واکسیناسیون اعضای کاروان المپیک بسته نشده، اظهار داشت: 107 نفر از اعضای لیست مصوب هنوز واکسینه نشده اند.غلامرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه واکسیناسیون اعضای کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو سه شنبه گذشته در محل درمانگاه ورزشگاه آزادی انجام شد، اظهار داشت: لیست مورد تایید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای واکسیناسیون المپیکی ها دربرگیرنده نام ۲۹۲ نفر بود. از این تعداد واکسیناسیون ۱۸۵ نفر در اولین مرحله انجام شده است.
وی اشاره کرد: تعدادی از نفرات معرفی شده که شامل ورزشکار، مربی یا دیگر همراهان می شوند در روز مقرر برای واکسیناسیون اولین مرحله به دلیلهای مختلف همچون عدم حضور در کشور واکسینه نشدند. برای این افراد که ۱۰۷ نفر را شامل می شود در نخستین فرصت زمانی مشخص خواهد شد تا واکسیناسیون اولین مرحله آنها صورت گیرد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه اعضای کاروان المپیک همچون پارالمپیک واکسن «سینو فارم» دریافت نمودند، اشاره کرد: وزارت ورزش برمبنای موجودی خود این نوع واکسن را در اختیار حوزه ورزش قرار داد تا از آن برای واکسیناسیون مسافران توکیو استفاده گردد. در انتخاب نوع واکسن تزریقی هیچ دخالتی از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی و وزارت ورزش و در کل مدیران ورزش نشد.
نوروزی در مورد تاثیرگذاری واکسن های تزریقی به ورزشکاران اشاره کرد: تزریق هیچ نوع واکسنی به منزله ایمنی صد درصدی نیست. «سینو فارم» هم از انواع واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت است. با دریافت این واکسن و هر نوع واکسن دیگر کماکان باید پروتکلهای بهداشتی رعایت شود.
وی در همین زمینه و در واکنش به اینکه به خاطر چینی بودن این نوع واکسن، برخی با وسواس مبادرت به دریافت آن کردند و حتی صحبت هایی در خصوص امتناع هم مطرح بود، اشاره کرد: کمیته بین المللی المپیک و پارالمپیک هیچ الزامی نسبت به واکسیناسیون افراد ندارند اما نسبت به آن سفارش تاکیدی داشته اند. با این شرایط مجموعه ورزش زمینه را برای واکسیناسیون اعضای کاروان المپیک و پارالمپیک برمبنای واکسن های موجود مهیا کرده است. بدین سبب مسئولیت افرادی که از دریافت واکسن امتناع کنند، با خودشان است. هیچ مسئولیتی دراین زمینه متوجه فدراسیون یا کمیته و وزارت نمی گردد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اشاره کرد: به هر حال افرادی که واکسن کرونا را دریافت می کنند ایمنی بدن خودرا نسبت به این ویروس بالا می برند. همین مسئله برای افرادی که سفر به توکیو را در پیش دارند، مهم و تعیین کننده است. البته که طبق پروتکلهای پیش بینی شده برای بازی های ۲۰۲۰، نتیجه تست PCR افراد برای ورود به توکیو لازم است. در جریان بازی ها و هر چهار روز یک دفعه این تست گرفته می شود. روزانه هم در چند مرحله سلامت افراد بوسیله سنجش تب آنها کنترل می شود. با همه اینها انجام واکسیناسیون سفارش می شود.
نوروزی همین طور در مورد لیست ۲۹۲ نفره معرفی شده برای واکسیناسیون کاروان المپیک و اینکه این تعداد چند برابر تعداد ورزشکاران صاحب سهمیه و مربیان آنهاست، توضیح داد: واکسیناسیون المپیکی ها برمبنای لیست بلند معرفی شده از جانب فدراسیون ها انجام شده است. ضمن اینکه حریفان تمرینی ورزشکاران المپیکی هم در این لیست مورد توجه قرار گرفته اند. در بعضی رشته ها هم هنوز کسب سهمیه انجام نشده اما اردوی آماده سازی برای میادین انتخابی ادامه دارد. اردونشینان اینگونه تیم ها هم جزو نفرات مورد نظر برای واکسیناسیون بوده اند.
وی اشاره کرد: به غیر از افرادی که حضورشان در المپیک قطعی است یا احتمال اعزام آنها وجود دارد هیچ فرد دیگری در قالب کاروان المپیک یا پارالمپیک واکسینه نشده است.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت که اولین مرحله واکسیناسیون برای ۱۰۷ نفری که هنوز واکسن دریافت نکرده اند، در نخستین فرصت انجام می شود. به فاصله ۲۱ تا ۲۶ روز بعد هم مرحله دوم واکسیناسیون انجام می شود.

1400/01/28
15:33:19
5.0 / 5
540
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری