در گزارش اسب من مطرح شد

نتیجه دستورالعمل پشتیبانی از كاندیداهای كرسی بین المللی بعد ازیك سال

نتیجه دستورالعمل پشتیبانی از كاندیداهای كرسی بین المللی بعد ازیك سال مدیر امور بین الملل وزارت ورزش در مورد دستاوردهای تدوین دستورالعمل پشتیبانی از کاندیداهای ایران برای کسب کرسی های بین المللی که یک سال از تدوین و عرضه آن می گذرد، توضیح داد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، وزارت ورزش در جهت اهمیت کرسی های بین المللی و کسب و حفظ آنها آئین نامه ای با عنوان «نحوه پشتیبانی از کاندیداهای ایران برای کرسی های بین المللی» را تدوین کرد. این دستورالعمل فروردین ماه سال قبل توسط وزیر ورزش به تمام فدراسیون ها ابلاغ گردید تا ملاک کار برای معرفی کاندیداها جهت حضور در انتخابات کرسی های مختلف آسیایی و جهانی و حمایت مادی و معنوی از آنها برای کسب آرای لازم و تصدی پست موردنظر باشند.
در همین راستا دبیرخانه کرسی های بین المللی هم در وزارت ورزش شکل گرفت تا پیگیری های داخلی و خارجی برای تصدی پست های آسیایی و جهانی در رشته های مختلف با محوریت این دبیرخانه صورت گیرد.
البته شیوع کرونا طی یک سال قبل بسیاری از برنامه های ورزشی در سطح جهان را منتفی کرد که فعالیتهای در ارتباط با کرسی های بین المللی و انتخاباتشان مستثنی از آنها نبودند. با این وجود دبیرخانه کرسی های بین المللی در جهت شرح وظایف پیگیر برنامه های مصوب خود بر مبنای دستورالعمل ابلاغی بود.
این برنامه ها تا به امروز منجر به افزایش کمی یا کیفی کرسی های بین المللی نشده اما به قول مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش به نتایجی منجر شده که امیدوارکننده و آینده دار خواهند بود.
فرشید طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی یک سال قبل که وزارت ورزش پشتیبانی از کرسی های بین المللی بر مبنای دستورالعمل مصوب را در دستور کار قرار داد، بیشتر انتخاب های آسیایی و جهانی برای تعیین متصدیان کرسی های بین الملل به تعویق افتاد یا اینکه ۲۰ درصد از آنها به صورت مجازی برگزار گردید.
وی افزود: از همین فرصت برای معرفی بهتر و بیشتر دستورالعمل های خود جهت پشتیبانی از کسب و حفظ کرسی های بین الملل به جامعه ورزش استفاده کردیم چون که ضرورت آغاز هر کار جدیدی، منوط به پذیرش از جانب مخاطبان و تغییر نگرش و انگیزه های آنها بر مبنای مصوبات مورد نظر است.
مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش اضافه کرد: بنابراین شاید آمار کمّی کرسی های بین المللی ورزش طی یک سال قبل تغییر زیادی نداشت اما زمینه سازی های لازم برای پیشبرد اهداف بر مبنای راهکارهای تعریف شده، خیلی خوب و نتیجه بخش بود. ضمن اینکه در کسب کرسی های جدید هم بی نتیجه نبود. طی این مدت آقای گودرزی بعنوان عضو کمیته اعتبارسنجی فدراسیون جهانی ورزش سه گانه انتخاب گردید.
طهماسبی خاطرنشان کرد: رایزنی برای کسب کرسی کشتی توسط حمید سوریان از برنامه های مهمی بود که طی ماه های گذشته بر مبنای دستورالعمل ابلاغی برای حفظ و کسب کرسی های بین المللی دنبال شد و تا امروز به نتایج خوبی هم رسیده است.
وی با تاکید بر توجه به توانمندسازی و ارزشمندسازی در ارتباط با معرفی کاندیداها برای کرسی های بین المللی تصریح کرد: یکی از عامل های مورد تاکید در آئین نامه، ضرورت مسلط بودن کاندیداها به زبان بود؛ این یکی از موارد تأکیدی در بررسی شرایط کاندیدایی است که از جانب فدراسیون ها برای کسب کرسی معرفی می گردند و بطور حتم نتایج آن در دراز مدت مشخص خواهد شد.
مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش، تعامل این وزارت خانه با سفارتخانه های فعال ایران در دیگر کشورها را بعنوان یکی از نتایج پیروی از دستورالعمل مصوب برای پشتیبانی از کسب و حفظ کرسی های بین المللی مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: رایزنان فرهنگی و سفارتخانه ها نقش قابل توجهی در کسب کرسی های بین المللی دارند. تا پیش از این، تعامل خوب و نتیجه بخشی در این حوزه وجود نداشت بنابراین با پیشنهاد من و نامه وزیر ورزش به محمدجواد ظریف و همینطور رایزنی های تکمیلی، قرار شد از این پس به صورت سالانه از سفیران فعال در عرصه دیپلماسی ورزش تقدیر شود؛ این مورد بطور حتم توجه و حمایت بیشتر آنها به مقوله کرسی ها و حمایت را به همراه خواهد داشت.
طهماسبی تاکید کرد: اینکه دبیرخانه ویژه جهت بررسی کرسی های بین المللی و پشتیبانی از آنها در وزارت ورزش تشکیل شده، گام بزرگی است که اساسا در آینده نزدیک نتایج آن چشم گیر خواهد بود بویژه اینکه مبلغ یک میلیارد تومان هم برای این دبیرخانه اختصاص داده شده تا صرف کاندیداها شود؛ البته فقط کاندیدایی که بر مبنای شاخصهای مورد توجه در دستورالعمل ابلاغی برای حضور در انتخابات کرسی های بین المللی، مورد تایید نمایندگان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک قرار گیرد.


منبع:

1400/01/24
15:14:08
5.0 / 5
393
تگهای خبر: اسب , المپیك , رشته , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری