برگزاری مسابقات كشوری غواصی پس از 5 سال وقفه

برگزاری مسابقات كشوری غواصی پس از 5 سال وقفه اسب من: کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق و غواصی برگزاری رقابت های کشوری این رشته پس از یک دوره توقف طولانی را بعنوان یکی از اولویت های کاری خود در سال جدید تعیین کرده است.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، امیرحسین فروغ، مسوول کمیته غواصی با یادآوری این که آخرین دوره رقابت های قهرمانی کشور غواصی سال ۹۴ برگزار شد، اظهار داشت: در پنج سال قبل به دلیلهای مختلف این رقابت ها پیگیری نشد. فقط یک دفعه برای برگزاری مسابقات برنامه ریزی هایی صورت گرفت که آن هم بی سرانجام ماند.
او افزود: برگزار نشدن مسابقات کشوری غواصی بی توجهی به برگزاری رقابت های انتخابی برای تیم ملی را هم به دنبال داشت طوری که طی این مدت هیچ رقابتی هم برای تعیین ترکیب تیم ملی غواصی برگزار نشد. البته در سالهای اخیر به جز یک مورد، اعزامی برای تیم ملی غواصی صورت نگرفت اما مشکل اصلی همان برگزار نشدن مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی بود.
مسوول کمیته غواصی با یادآوری تشکیل و شروع به کار کارگروه مسابقات در این کمیته اشاره کرد: این کارگروه فعالیت خودرا با تاکید بر از سرگیری باردیگر مسابقات قهرمانی کشور آغاز نموده است. نخستین جلسه کارگروه ۲۷ اسفندماه انجام شد و طی آن در مورد چگونگی برگزاری مسابقات امسال بحث و بررسی های لازم صورت گرفت.
فروغ هم چنین به برگزاری رقابت های غواصی در بخش بانوان اشاره نمود و اضافه کرد: تا حالا هیچ رقابتی ویژه بانوان برگزار نشده اما یکی از اولویت های کارگروه مسابقات در کمیته غواصی، راه اندازی مسابقات بخش بانوان است. می خواهیم امسال هم زمان با از سرگیری رقابت های کشوری بخش مردان، مسابقات بخش بانوان را هم برای اولین بار برگزار نماییم ضمن این که برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی هم برنامه داریم تا پس از چند سال ترکیب جدید این تیم مشخص شود.
وی در عین حال اظهار داشت: برگزاری مسابقات کشوری قسمتی از تقویم سال جاری کمیته غواصی و کارگروه مسابقات این کمیته را به خود مختص کرده است اما به هر حال انجام آن منوط به مهیا بودن شرایط و مواجه نشدن با محدودیت هاست به ویژه با تاثیری که کرونا در روند فعالیت ها و اجرای برنامه ها به وجود می آورد. در هر صورت اگر با مشکلی و محدودیتی مواجه نشویم امسال شاهد برگزاری مسابقات مردان و بانوان غواصی در سطح کشور خواهیم بود.
مسوول کمیته غواصی در آخر اظهار داشت: برای برگزاری مسابقات کشوری از هر هیات استانی یک نماینده خواهیم داشت. رقابت ها را هم بصورت متمرکز برگزار می نماییم.
منبع:

1400/01/15
23:58:37
5.0 / 5
936
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری