زمانی:

رفتار متقابلی با تیم ما نشد

رفتار متقابلی با تیم ما نشد سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی مدعی است که در جریان لیگ برتر اتفاقات و ابهاماتی برای این تیم پیش آمده که سبب گشته است این تیم پرستاره به مقام قهرمانی نرسد.


احمد زمانی در گفت و گو با ایسنا درباب سطح لیگ برتر واترپلو اظهار داشت: سطح کیفی این رقابت ها پایین بود، چون یک سال استخرها تعطیل بود، بازیکنان تمرین نداشتند و ملی پوشان با حداقل تمرینات ورودی در مسابقات شرکت کردند. بازیکنان شهرستانی هم چون استخر فعال نداشتند بدون تمرین در مسابقات حاضر شدند. لیگ با حضور ۵ تیم انجام شد و اغلب ملی پوشان در تیم دانشگاه آزاد و رعد پدافند بودند. تیم ما از ۱۳ بازیکن حدودا ۷ یا ۸ ملی پوش اصلی را به خدمت گرفته بود یعنی به جز ۳ یا ۴ بازیکن شاخص تیم ملی، سایر ملی پوشان در تیم ما بودند. ما با این وجود مدعی عنوان قهرمانی بودیم و از شروع مسابقات همه کارشناسان پیش بینی می کردند که ما قهرمان باشیم.
سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی اظهار داشت: پس از اعلام آمادگی در لیگ، ۲۶ بهمن جلسه هماهنگی بود که در آن جلسه قرار بود هماهنگی لیگ صورت بگیرد. وضعیت خاصی در آن جلسه اعلام شد، همچون این که همه تیم ها باید پیش از مسابقه در قرنطینه باشند و تست PCR بدهند. اگر تست ها منفی می شد تیم ها می توانستند در مسابقه شرکت نمایند. همین طور در صورتیکه اعلام گردید مسابقات در کمتر از یک هفته صورت خواهد گرفت اما پیش از مسابقات هم برنامه دستخوش تغییر شد و زمان استراحت تیم ها حذف شد.
وی به اشتباهات داوری در بازی دوم تیمش اشاره نمود و مدعی شد: تیم ما در بازی اول ۲۰ بر یک تیم مقاومت را شکست داد که پس از آن بازی پرگل، احساس کردیم نگاه قسمتی از جامعه واترپلو و تیم های شرکت کننده نسبت به تیمی که تابحال هم روی سکو نرفته تغییر نمود. ما هر چند در بازی بعدیمان مقابل نوفلاح با ۴ گل اختلاف شکست خوردیم اما این بازی مشکلات داوری داشت. ما که سررشته نداریم، اما چند تن از کارشناسان که بازی را دیده بودند اذعان کردند که چند اشتباه فاحش داوری در بازی وجود داشته است. متاسفانه آن داور هم تنها همان بازی را قضاوت کرد و باتوجه به مسائلی که پیش آمد دیگر در هیچ بازی حتی در سالن حضور نداشت. داور دوم هم محل مسابقه را ترک کرد و دیگر هیچ بازی را قضاوت نکرد. این ها همه برای ما جای سوال است که هیچ کسی پاسخی برای این مسائل به ما نداد.
زمانی در ادامه به مورد تایید قرار نگرفتن نتیجه تست های PCR تیم رعد اشاره نمود و اظهار داشت: تنها شانس ما برای رسیدن به فینال نتیجه بازی با دانشگاه آزاد بود. قرار بود این بازی چهارشنبه صورت گیرد و بایستی شب قبل باز هم تست می دادیم و با جواب تست به محل مسابقه می رفتیم. ما تست را شبانه انجام دادیم و به محل مسابقه بردیم. در صورتیکه بازیکنان تیم ما و تیم دانشگاه در داخل آب برای انجام مسابقه حاضر بودند به ما اعلام گردید که تست ها معتبر نیست. ما فایل PDF تست ها را عرضه دادیم. پیش از شروع بازی به ما اعلام گردید تست ها مورد تایید نیست. مهر و امضا کردیم فرستادیم، اما گفتند باید فکس شود. فکس کردیم گفتند باز هم مورد تایید نیست. به هر حال در زمان مسابقه این آزمایش مورد تایید فدراسیون قرار نگرفت. در این شرایط بازیکنان دانشگاه آزاد محل مسابقه را ترک کردند ولی بازیکنان ما داخل آب بودند. کمیته برگزاری هم اعلام نمود که این بازی فعلا صورت نمی گیرد و حتی در سایت فدراسیون از تعویق مسابقه خبر دادند.
وی اظهار داشت: ما هم در حال پیگیری بودیم که از آزمایشگاه اعلام نمودند که تست ها در سامانه سیب ثبت شده است اما متاسفانه فدراسیون به این سامانه دسترسی نداشت. ما از این سامانه حتی فیلم گرفتیم و فرستادم اما قبول واقع نشد. ما در حال رایزنی بودیم که فدراسیون از ما خواست تیم مقابل را راضی نماییم تا با ما بازی کند. مگر در ورزش حرفه ای مسئولان تیم باید حریف را راضی کنند، فدراسیون باید بخواهد تیم ها بازی کنند اگر هم در محل مسابقه حاضر نشوند بازی ۵ بر صفر به سود حریف اعلام گردد. در حین همین پیگیری ها نتیجه بازی ۵ بر صفر به سود دانشگاه اعلام گردید. با این خبر عملا تیم پرستاره و پر مهره رعد فرصت حضور در بازی فینال را از دست داد. البته جواب آزمایش ساعت ۵ یا ۶ بعدازظهر از سامانه ارسال شد و مورد تایید هم بود اما کاری برای ما نشد. ما تیم پرقدرتی بودیم و این نتیجه ۵ بر صفر برای ما خیلی بد به اتمام رسید.
سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی اظهار داشت: با همه این اتفاقات ما قرار گذاشتیم در بازی بعدی مقابل نفت امیدیه همه چیز را جبران و خودی نشان دهیم. ما تیم را آماده کردیم و به بازیکنان انگیزه دادیم. بازی ساعت ۲ بعدازظهر بود و من حتی ساعت ۱۱ جواب تست ها را به استخر بردم که نگفتند مشکلی دارد اما یک ساعت و نیم پیش از بازی اعلام نمودند که تست ها فاقد اعتبار است. متاسفانه بازی بعدی جلوی نفت امیدیه هم ۵ بر صفر اعلام گردید. آن آزمایشگاه تاییدیه وزارت بهداشتش را برای فدراسیون فرستاد، آنجا وابسته به علوم پزشکی و مرجع تایید سایر آزمایشگاه ها است اما مورد قبول واقع نشد.
وی مدعی شد: نکات جالب تر این است که در همان روز که ما مقابل دانشگاه آزاد بازی داشتیم و آزمایش ما مورد تایید قرار نگرفت تیم نوفلاح در همان روز در همان آزمایشگاه آزمایش داده بود اما آنها بلافاصله پس از ما بازی کردند. گویا فدراسیون هماهنگی انجام داده و از آن تیم تست رپید گرفته بودند. ما هم از آزمایشگاه خواستیم که از ما هم تست سریع بگیرند اما به ما گفتند فدراسیون برای آن تیم هماهنگ کرده و این تست مورد تایید هیچ فردی هم نیست و بهتر است تست PCR صورت گیرد. من حتی مدرک هم دارم که یکی از اعضای فدراسیون این هماهنگی را برای تیم نوفلاح انجام داده و این تیم با تست رپید مسابقه داد و به فینال رسید.
زمانی اظهار داشت: من به تست تیم نوفلاح و تیم مقاومت اعتراض کردم چون آنها هم تست هایشان معتبر نبود اما مسئول مسابقات اظهار داشت که ارتباطی به من ندارد و بازی ها انجام شد. اما فردای آن روز که دانشگاه آزاد باید مقابل مقاومت بازی می کرد تست تیم مقاومت مورد تایید قرار نگرفت و دانشگاه ۵ بر صفر برنده اعلام گردید. با این اتفاقات تیم دانشگاه آزاد با ۲ بازی انجام نشده به فینال رسید و تیمی مثل تیم ما با ان همه مهره به سبب نتیجه تست که در سامانه هم ثبت بود به دیدار رده بندی رسید. تیم ما کلا سه بازی در لیگ انجام داد و در این سه بازی نزدیک ۴۰ گل به تیمهای مقابل زد اما با این وجود سوم شد.
سرمربی تیم واترپلو رعد پدافند هوایی اظهار داشت: اصلا تست های ما نامعتبر اما چرا همان کاری که برای تیم نوفلاح انجام شد برای ما نکردند؟ برای آن بازی حریف را معطل نگه داشتند تا از تیم نوفلاح تست سریع صورت گیرد اما برای ما نکردند. قرار بود آزمایشگاه های مورد تایید را پیش از مسابقات به ما اعلام کنند اما پیش از مسابقات به تیم ما چیزی اعلام نشد. حتی در آخر مسابقات هنگام اهدای کاپ و مدال در صورتیکه باید اول تیم سوم را به روی سکو می خواندند اما تیمهای دوم و اول روی سکو رفتند و بعد تیم ما را اعلام نمودند. متاسفانه بازیکنان ما هم محل را ترک کردند و کادر فنی برای گرفتن جام رفتند.
وی اظهار داشت: تیم ما وابسته به ارتش است و برپایه منطق و اسناد صحبت می نماییم. مساله اینجاست که رفتار متقابلی با تیم ما نسبت به سایر تیم ها نشد. یک تیم می تواند نسبت به اشکال آزمایش تیم ما اظهارنظر کند و محل مسابقه را ترک کند اما همین اعتراض از جانب ما نشنیده گرفته می شود. آزمایش تیم ما مشکل داشت ما را ۵ بر صفر بازنده کردند اما برای تیم دیگر هماهنگ می کنند تا بازی کند. آیا آزمایش سایر تیم ها را استعلام گرفتند یا از قبل به آنها گفته بوند که به کدام آزمایشگاه بروند، پس چرا به تیم ما اعلام نشده بود؟ قرار بود با تست PCR همه در لیگ شرکت نمایند اما چرا از بسیاری حتی داوران تست رپید گرفته شد؟ همه این ها جای سوال دارد.
او در آخر اظهار داشت: در جلسه هماهنگی رئیس فدراسیون خواست تا این مسابقات برای کمک به واترپلو و ملی پوشان صورت گیرد تا این رشته زنده بماند. اما به کدام یک از اهداف مد نظر رسیدند؟ مسابقاتی که در کمتر از ۵ روز انجام شد و اینهمه اتفاق برای بازیکنان ملی و باشگاه هایی که با هزار امید و آرزو آنها را جذب کرده بودند رخ داد. به نظر من هیچ هدفی انجام نشد. فدراسیون بنا بر همکاری گذاشت اما چه همکاری با باشگاه ها انجام شد؟ با بازیکنان ملی که از یکسال پیش در اردوی تیم ملی برای انتخابی المپیک بودند و با سومی آسیا شانس حضور در المپیک را بالا می دانستند و نشد چه همکاری شد؟ آن بازیکنان می خواستند در این مسابقات خویش را نشان دهند و انگیزه بگیرند اما سوم شدند. آنها اگر برپایه توانایی ها سوم می شدند خیلی بهتر بود تا با دو بازی انجام نشده در این جایگاه قرار بگیرند. این اتفاقات باشگاهی که سرمایه گزاری نموده را دلسرد می کند. لیگ سال گذشته با ۸ تیم بود اما سال جاری لیگ ۵ تیمی شد. با این شرایط آیا واترپلو زنده خواهد ماند؟
منبع:

1399/12/17
13:50:38
0.0 / 5
731
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری