زهرا نعمتی و بتول مشرف جوادی نامزد دریافت جایزه كمیته بین المللی پارالمپیك شدند

زهرا نعمتی و بتول مشرف جوادی نامزد دریافت جایزه كمیته بین المللی پارالمپیك شدند اسب من: کمیته بین المللی پارالمپیک لیست نامزدهای تقدیر بخش بانوان برای روز جهانی زن در سال 2021 را اعلام نمود.


گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، این کاندیداها در سه گروه موسسین، بخش نسل جوان و گروه کمیته های ملی پارالمپیک و فدراسیون های جهانی اعلام شده اند و منتخبین نهایی توسط کمیته ورزش بانوان IPC، همزمان با هشتم مارچ ( ۱۸ اسفند) و در روز جهانی زن معرفی می گردند.
در بخش موسسین، بتول مشرف جوادی که سال های متمادی بعنوان معاون ورزش دانشجویی، عضو هیات اجرائی کمیته ملی پارالمپیک و نیز نایب رییس بانوان فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین فعالیت نموده و زحمات زیادی در بخش توسعه ورزش بانوان متحمل شده است، در کنار نمایندگانی از اسکاتلند، آمریکا، چین تایپه و فیجی نامزد دریافت این جایزه اعلام شده است.
همین طور در بخش نسل جوان نیز نام زهرا نعمتی، کماندار پرافتخار کشورمان و دارنده نخستین نشان طلای بانوان در بخش المپیک و پارالمپیک اعلام شده است.
وی بعنوان یک بانوی پارالمپین موفق در سازمان ملل و پیرامون حقوق افراد دارای معلولیت سخنرانی نموده و در سال ۲۰۱۸ نیز بعنوان فردی که در اهداف توسعه ورزش بانوان فعالیت داشته بعنوان سفیر انتخاب شده است.
در کنار زهرا نعمتی، نام نمایندگانی از کشور سنگاپور، مالدیو، کلمبیا و نیز نماینده مهاجران نیز به چشم می خورد که برای دریافت این عنوان رقابت می کنند.
بخش فدراسیون های جهانی و کمیته های ملی پارالمپیک نیز بخش پاراوزنه برداری کمیته بین المللی پارالمپیک و نیز کمیته های ملی پارالمپیک نیوزلند و پرو کاندید شده اند.
این برنامه از سال ۲۰۱۳ و با هدف تقدیر از بانوانی که نقش موثر در جنبش پارالمپیک و نیز الهام بخشی داشته و در امتداد آرمان های این جنبش قدم برداشته و الگو بوده اند، شروع شده است.
منبع:

1399/12/08
12:28:26
0.0 / 5
817
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری