رییس هیات پزشكی ورزشی خوزستان:

فعالیت در باشگاه ها از سریع ترین راه های انتقال كرونا

فعالیت در باشگاه ها از سریع ترین راه های انتقال كرونا به گزارش اسب من خوزستان رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان می گوید فعالیت در باشگاه ها می تواند یکی از طریق های سریع انتقال ویروس کرونا باشد.


منصور روزدار در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: به علت رعایت نکردن استانداردهای بهداشتی و پیشگیری، وارد پیک کرونا شدیم و این حلقه باید بشکند. شکست این حلقه هم راهکارهای گوناگونی دارد که یکی از مهم ترین راهکارها رعایت استانداردهای بهداشتی و پروتکل های بهداشتی است. یکی از این موارد هم پیشگیری از تجمع افراد است چونکه تجمع، انتقال ویروس کرونا را بیشتر می کند و باتوجه به قرمز بودن برخی شهرهای خوزستان و دستورالعمل ستاد کرونا، یکی از مشاغلی که تعطیل اعلام شد، اماکن ورزشی و استخرها بود، آن هم به علت تجمعی که گاها صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه هم اکنون تمام مسابقات، اماکن ورزشی و استخرها و اماکن آبی در خوزستان به علت وضع موجود، تعطیل هستند اضافه کرد: باشگاه ها باید به این مهم توجه نمایند و نظارت و بازرسی از باشگاه ها توسط اداره کل ورزش و بازرسی استان انجام می شود و اگر تخلفی اتفاق بیافتد، برخورد قضایی انجام می شود. همینطور اداره کل ورزش استان و هیات پزشکی ورزشی خوزستان بازرسی مستمر از باشگاه ها را مدنظر قرار داده اند و اگر تخلفی را مشاهده نماییم به مراجع مربوطه اعلام نموده و برخورد لازم صورت می گیرد چونکه بحث ایمنی و سلامت جامعه مطرح است و باید سریع اقدام نماییم. در هر صورت بازرسان ما به صورت نامحسوس بر باشگاه ها نظارت دارند.
رییس هیات پزشکی ورزشی خوزستان درباره تأثیر فعالیت باشگاه در انتقال ویروس کرونا، اظهار داشت: در استانداردهای جهانی، تماس مستقیم با بیمار مهم ترین راه انتقال خواهد بود که در باشگاه ها به دلیل تجمیع افراد و ورزشکاران و گاها استفاده مشترک از امکانات ورزشی، بطور قطع انتقال ویروس کرونا خیلی بالاتر خواهد رفت. افراد در باشگاه ها حتی اگر ماسک هم بزنند باتوجه به مرطوب شدن ماسک، آن ماسک کارایی خویش را از دست می دهد و راهی برای پیشگیری نیست. بنابرابن فعالیت در باشگاه ها می تواند یکی از طریق های سریع انتقال ویروس کرونا باشد.
وی اظهار داشت: مردم باید باور داشته باشند که بیماری کرونا هنوز پابرجا است و با همان قدرت و شرایط بدِ قبلی پیش می رود و باور نکنند که بیماری ضعیف شده است. کرونا هنوز هم آلودگی وسیعی در سطح شهرها و بین مردم بوجود می آورد و متاسفانه تعداد کشته ها هم بسیار بوده است. پس رعایت پروتکل های بهداشتی در محل خانه، بیرون، محل کار و باشگاه ها الزامی است چونکه افراد آلوده به این ویروس مشخص نیستند و حتی نمی دانیم خودمان آلوده هستیم یا خیر. خود ما در همان زمانی که علایم نداریم ولی آلوده به این ویروس هستیم، می توانیم آنرا به دیگران انتقال دهیم. متاسفانه رعایت نکردن نکات بهداشتی سبب شده که آمار مبتلایان افزایش پیدا کند و افزایش آمار هم یعنی عرضه خدمات درمانی محدود می شوند. باور نماییم که کادر درمان خسته و فرسوده شده اند و امکانات درمانی به خصوص تخت های ویژه محدود هستند. ازاین رو اگر رعایت نکنیم، شک نکنیم این پیک یا پیک های بعدی می توانند یک فاجعه کشوری باشند و سبب مرگ بسیاری از عزیزان شوند اما با رعایت پروتکل ها می توانیم حلقه انتقال را بشکنیم.1399/12/06
00:02:16
0.0 / 5
959
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری