با اعلام فدراسیون پزشكی - ورزشی؛

شروع به كار وزارت ورزش برای واكسیناسیون ورزشكاران

شروع به كار وزارت ورزش برای واكسیناسیون ورزشكاران به قول رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و طی نامه ای با امضای وزیر ورزش، درخواست دریافت ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا برای شروع واکسیناسیون ورزشکاران به وزارت بهداشت اعلام شده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در جریان بازدیدی که طی روزهای گذشته از برخی فدراسیون های ورزشی داشت بر ضرورت تهیه ۲۰ هزار دوز واکسن برای واکسیناسیون ورزشکاران تصریح کرد و اینکه باید ورزشکاران در اولویت واکسینه شدن قرار بگیرند یا اجازه خرید واکسن داده شود.
در همین رابطه غلامرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این پرسش که «فدراسیون پزشکی ورزشی در تأمین واکسن و کیت های مورد نیاز برای واکسیناسیون و نمونه گیری کرونا از ورزشکاران چه نقشی ایفا می کند و چه اقداماتی انجام داده است؟» از مکاتبات صورت گرفته با وزارت بهداشت و بنیاد برکت برای در اختیار گرفتن ۱۰ هزار دوز واکسن و همینطور کیت های تست PCR و تست سریع اطلاع داد و اینکه این مکاتبات با امضای مسعود سلطانی فر وزیر ورزش انجام شده است.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ضمن اشاره به محموله واکسن های روسی که وارد ایران شده و بر مبنای آن واکسیناسیون گروه های پرخطر شروع شده است، اظهار داشت: طی مکاتبه رسمی با وزارت ورزش درخواست در اولویت قرار دادن جامعه ورزش برای واکسیناسیون مطرح گردیده است و بر همین مبنا متقاضی در اختیار گرفتن واکسن برای اجرای این طرح شده ایم.
وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه با هماهنگی وزارت ورزش دو نامه جداگانه با امضای وزیر ورزش برای وزارت بهداشت و بنیاد برکت ارسال شده است. در این مکاتبات درخواست در اختیار گذاشتن ۱۰ هزار دوز از واکسن های وارداتی برای جامعه ورزش را از وزارت بهداشت خواهان شدیم. همینطور در مکاتبه با مدیریت بنیاد برکت متقاضی دریافت کیت تست PCR و تست سریع شدیم.
نوروزی تصریح کرد: البته قاعدتاً این کیت ها به صورت مجانی در اختیار فدراسیون پزشکی ورزشی و در کل جامعه ورزش قرار نمی گیرد اما این مورد را دنبال می نماییم که بتوانیم با قیمت های نازل تر آنها را تأمین نماییم.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به این پرسش که «کدام ورزشکاران و در کل چه نفراتی از جامعه ورزش در اولویت واکسیناسیون قرار می گیرند؟» بر مورد توجه بودن کاروان المپیک تصریح کرد اما در عین حال اظهار داشت که الزامی بر واکسیناسیون مسافران توکیو نیست!
وی در این حوزه اظهار داشت: در صورت در اختیار گرفتن واکسن برای واکسیناسیون ورزشکاران به خصوص ورزشکاران اعزامی به رویدادهای بین المللی همچون ۶ رویدادی که سال آینده کاروان ایران در آنها شرکت خواهد کرد، استفاده می شود. بازی های المپیک هم همچون این رویدادهاست.
نوروزی تصریح کرد: البته در ارتباط با بازی های المپیک صریح ترین پروتکل مورد تاکید، گرفتن تست کرونا در جریان بازی ها به فاصله هر چهار روز یک مرتبه است. به صورت مثال فردی که ۱۲ روز در توکیو باشد باید سه بار تست بدهد. پروتکل مورد تاکید دیگر ممانعت از ورود به میادین و محل ها برای افرادی است که دو بار دمای بالای آنها نشان داده شود.
وی با تکیه بر اینکه الزامی برای واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی نیست، اظهار داشت: رعایت پروتکل های مبارزه با کرونا در هر شرایطی اهمیت دارد حتی در صورت واکسیناسیون؛ تزریق واکسن افراد را در مقابل کرونا به صورت صد درصد ایمن نمی نماید. بنابراین در ارتباط با المپیک گرفتن تست و چک کردن دمای بدن بیشتر مورد تاکید است. با این وجود کمیته بین المللی المپیک در ارتباط با واکسیناسیون ورزشکاران شرکت کننده اعلام آمادگی کرده است به این صورت که یا واکسن در اختیارمان قرار دهد یا هزینه تأمین آنرا بپردازد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه مکاتبات موردنظر با وزارت بهداشت و بنیاد برکت هفته گذشته انجام شده، اظهار داشت: هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم. در صورت پاسخ مثبت و دریافت واکسن و کیت های تست کرونا در نخستین فرصت اقدامات لازم را برای در اختیار گرفتن و استفاده از آنها آغاز می نماییم.
خبرگزاری مهر پیش از این در گزارشی با عنوان «سهم ورزشی ها از واکسن های وارداتی چقدر است؟ / ضرورت توجه به مسافران توکیو» بر ضرورت قرار گرفتن ورزشی ها در گروه های پرخطر و محفوظ ماندن حق آنها برای واکسیناسیون شدن تاکید کرده بود.


منبع:

1399/11/28
14:33:53
0.0 / 5
617
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری