با حضور وزیر ورزش

راه اندازی خانه كبدی كرمانشاه

راه اندازی خانه كبدی كرمانشاه اسب من: کرمانشاه خانه کبدی کرمانشاه با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار و تعدادی از مسئولین ورزش و جوانان استان راه اندازی شد.


مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، امروز(17 بهمن) در این مراسم با اشاره به رشد بیش از پیش تعداد علاقمندان به رشته کبدی در دنیا، اظهار نمود: ریشه این ورزش کشور هند است، کشوری که در آن حدود 17 هزار باشگاه کبدی وجود دارد و همیشه قهرمان جهان در این رشته بوده است.
وی اشاره کرد: با وجود قدرت بالای این کشور در رشته کبدی، در رقابت های المپیک آسیایی 2018 جاکارتا، کبدی کاران ما در هر دو بخش بانوان و آقایان توانستند این کشور را شکست دهند که کاری بسیار بزرگ بود.
وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: تیم های ملی کبدی بانوان و آقایان ایران با این کار بزرگ فقط قهرمان آسیا نشدند، بلکه به صورتی قهرمان دنیا در این رشته شدند.
وی با بهادار خواندن راه اندازی خانه کبدی کرمانشاه، اعلام نمود: باتوجه به رشد بیش از پیش تعداد علاقمندان به این رشته باید زیرساخت ها را برای آنها فراهم نماییم.
مختار صیدی رئیس هیات کبدی استان کرمانشاه هم در حاشیه افتتاح خانه کبدی کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به پیگیری های چندساله هیات کبدی استان برای داشتن یک سالن تخصصی، اظهار نمود: از حدود پنج سال پیش باتوجه به پتانسیل های خوبی که در رشته کبدی داشتیم، پیگیری هایی را برای داشتن یک سالن تخصصی استاندارد شروع کردیم.
وی اشاره کرد: سرانجام این پیگیری ها از اواخر سال قبل به نتیجه رسید و با حمایت استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان یک سالن نیمه کاره در حال ساخت در مجموعه ورزشی امام ره) به هیات کبدی استان اختصاص پیدا کرد.
رئیس هیات کبدی استان مساحت زیربنای این پروژه را 450 متر اعلام نمود و اظهار داشت: اداره کل وررش و جوانان استان برای راه اندازی این سالن دو میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار صرف کرده است.
وی ادامه داد: تا قبل از این کبدی کاران استان تمرینات خودرا در یکی از سالن های مجموعه ورزشی سجاد(ع) انجام می دادند که سالن استانداردی نبود و از طرف دیگر باتوجه به اینکه این سالن از مرکز شهر تا حدودی دور بود، تعدادی از علاقمندان به این رشته بواسطه بعد مسافت قید آنرا می زدند.
صیدی اشاره کرد: کبدی کرمانشاه همیشه در کشور جزو استانهای اول بوده و طی چند سال اخیر تعداد زیادی از ورزشکاران ما به اردوهای تیم های ملی کبدی استاندارد و ساحلی دعوت شده اند.
وی اشاره کرد: باتوجه به وجود این پتانسیل ها و راه اندازی خانه کبدی کرمانشاه، از این پس شاهد رشد بیشتر این رشته در استان خواهیم بود.
رئیس هیات کبدی استان یادآورشد: سالن تخصصی کبدی کرمانشاه در منطقه ای قابل دسترس در سطح شهر دارای دو زمین استاندارد خواهد بود که امکان میزبانی مسابقات کشوری را نیز بریا ما فراهم می آورد.1399/11/18
10:44:55
0.0 / 5
1007
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری