صالحی امیری:

ورزش در ارتش شخصیت ساز است

ورزش در ارتش شخصیت ساز است به گزارش اسب من رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم معرفی روسای جدید هیاتهای ورزش ارتش اظهار داشت: این تعهد اخلاقی را می دهم که هر گونه حمایتی که لازم باشد از ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران دریغ نخواهم کرد و معتقدم با این طراز ملی در آینده قهرمانان ملی از همین هیاتهای ارتش روانه خواهند شد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از روابط سازمان تربیت بدنی ارتش، مراسم معارفه روسای جدید هیات های 43 گانه ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، امیر دریادار حبیب اله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی، رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش در سالن قدیر ستاد فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور جمع محدودی از مدعوین و به صورت وب کنفرانس برگزار شد.
در آغاز این مراسم که با حضور تعداد کمی از روسای هیات های ورزشی ارتش همچون امیرسرتیپ نوذر نعمتی، جانشین نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا الهامی، جانشین نیروی پدافند ارتش، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، جانشین نیروی هوایی که به ترتیب روسای هیات پنج گانه نظامی، پنج گانه هوایی و کشتی ارتش برگزار شد، به صورت ارتباط تصویری 43 رئیس هیات جدید ارتش عرضه شدند.
در ادامه این مراسم امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی گزارشی از اهم فعالیتهای تربیت بدنی آجا در حوزه ورزش قهرمانی عرضه کرد و نحوه همکاری و کمک این سازمان در امر ورزش قهرمانی و حرفه ای کشور و کسب عناوین مختلف در رقابت های بین المللی و لیگ های معتبر داخلی از راه هیات های ورزشی و پایگاه های قهرمانی ارتش را شرح داد.
رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش همینطور درمورد چگونگی اعزام تیم های ورزشی ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مسابقات برون مرزی همچون رقابت های سیزم و نحوه تعاملات با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش توضیحاتی عرضه کرد.
امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی ضمن تشکر از حضور صالحی امیری و تیم همراه در این برنامه، معرفی روسای جدید هیات های ورزشی ارتش را آغاز فصل جدیدی از برنامه های ورزش ارتش عنوان نمود و اظهار داشت: هیات های ورزشی ارتش مانند بازوان پرتوان برای سازمان تربیت بدنی ارتش عمل می کنند و در توسعه رشته های مختلف ورزشی در سطح خانواده بزرگ ارتش و نیروهای تابعه نقش بسزایی عمل می کنند.
همینطور صالحی امیری در مراسم معرفی روسای جدید هیاتهای ورزش ارتش اضافه کرد: همزمانی برنامه امروز با ولادت بی بی فاطمه زهرا (س) فخر عالم بشریت و همینطور دهه مبارک فجر را به فال نیک می گیریم و امیدوارم رهروان حقیقی آن حضرت باشیم. ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران، مرکز تربیت نیروهای جوان برای حضور در سطح ملی است چونکه طراز قهرمانان ارتش ما طراز ملی است که قابل تقدیر است.
وی اظهار داشت: همزمانی با دهه فجر شرایط زیباتری را خلق کرد؛ در آستانه رهایی ملت از ظلمت و حرکت در راه نورانی هستیم. سلام به امیر دریادار سیاری که شخصیت برجسته جمهوری اسلامی و انسانی با فضیلت، با شخصیت و دارای اخلاق حسنه است و انصافا باید قدردان وی و مجموعه ارتش اسلام و انقلاب باشیم، همینطور حسن خلق امیر فولادی در مجموعه ورزش ارتش هم زبان زد است و تمامی جامعه ورزش از ایشان به نیکی یاد می کنند.
وی خاطرنشان کرد: ارتش نماد صداقت، پاکی و سلامت است و من از شما بزرگان صداقت آموختم و نجابت به عنوان صفت برجسته ارتشی ها همیشه مطرح بوده است. شک ندارم ورزش در ارتش در طراز ورزش ملی ماست که نشانگر سرمایه گزاری و توجه شماست آنهم با تدبیر، آگاهانه و دور اندیشانه است و امروز می توانیم این ادعا را داشته باشیم که ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران مرکز تربیت نیروهای جوان برای حضور در سطح ملی است چون که طراز قهرمانان ارتش ما در طراز ملی است که قابل تقدیر است. انتظار من از رسانه ها بویژه رسانه ملی پرداختن به این غرور و افتخار ملی است.
وی اظهار نمود: کارکرد فرهنگ و ورزش در ۳ بخش انسجام بخشی، هویت سازی و شخصیت سازی خلاصه می شود که در بخش انسجام بخشی، قرار گرفتن اجزای یک سازه ملی در کنار هم است که هم اینک هم ارتش دارای انسجام است و هم ورزش، چون که همه اقوام، مذاهب و فرهنگها را در کنار هم قرار داده و انسجام بخشیده است. وقتی یک تیم ملی را با ورزشکارانی از جاهای مختلف کشور تشکیل می دهید و در چارچوب یک هیات و تیم در عرصه های بین المللی مثل سیزم شرکت می دهید این انسجام شکل گرفته و هویت سازی صورت گرفته است و ملی پوشان با حضور قدرتمند خود در رویدادهای مختلف ورزشی، غیرت و غرور ملی را به نمایش می گذارند و هویت سازی می کنند که اینها کارکردهای ورزش است.
وی ادامه داد: حضور شما در سیزم نشان دهنده نمایش قدرت ارتش در دنیا در بستر ورزش است.
رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به اینکه ورزش در ارتش شخصیت ساز است، اضافه کرد: امروز وقتی از تختی صحبت می نماییم از یک فرد فرهنگی و نخبه اخلاقی صحبت می نماییم، نماد معرفت و پهلوانی و اخلاقی است. شاید هیچ کدام از شما عزیزان تعداد مدالهای این قهرمان را ندانید اما مرام وی در ذهن تمام علاقمندان به ورزش حک شده و خواهد ماند چون که ورزش پهلوان ساز است و مرام تختی از این مقوله رشد می کند.
صالحی امیری در انتها سخنانش اضافه کرد: از تک تک شما تشکر می کنم و از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، این تعهد اخلاقی را می دهم که هرگونه حمایتی که لازم باشد از ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران دریغ نخواهیم کرد و باور دارم با این طراز ملی در آینده قهرمانان ملی هم از همین هیاتهای ارتش روانه خواهند شد.
در انتها هم امیر دریادار حبیب اله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش ضمن تبریک یوم الله دهه مبارک فجر و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همینطور خیر مقدم به ریاست کمیته ملی المپیک اظهار داشت: مهم ترین مولفه و سرمایه تمام ارتش ها نیروی انسانی است و مولفه اصلی نیروی انسانی سلامت جسمی و روحی است.
معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: ورزش در ارتش جمهوری اسلامی ایران یک مولفه اثرگذار می باشد نه یک تفریح در نتیجه در تربیت نیروی انسانی متخصص، با نشاط و چابک بسیار حائز اهمیت می باشد.
امیر سیاری تصریح کرد: ورزش در ارتش تعطیل بردار نیست، در شرایط خاص حتی در حین مأموریت ها و با عنایت به شرایط جغرافیایی و آب وهوایی منطقه های مختلف کشور نوع رشته ای ورزشی تفاوت پیدا می کند.
وی ادامه داد: در یک سال قبل و با عنایت به شیوع بیماری کرونا حتی یک روز هم ورزش در کل ارتش تعطیل نشد و با اجرای دستورالعمل های شدید بهداشتی ورزش و تمرینات مخصوص آمادگی جسمانی در تمامی پادگان ها و حتی مراکز آموزشی اجرا شده است.
در انتها این مراسم رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش برای روسای جدید هیات های ورزشی ارتش آرزوی موفقیت کرد و به سازمان تربیت بدنی ارتش دستور داد که نسبت به دریافت گزارش های فعالیتهای هیات های ورزشی آجا به طور مرتب اقدام گردد و برنامه ریزی های لازم انجام گیرد تا تأثیر فعالیتهای هیات ها در ارتقای توان رزم کارکنان و یگان ها مشاهده شود و به خوبی منعکس گردد.
منبع:

1399/11/14
02:16:28
0.0 / 5
783
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بیماری , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری