صالحی امیری در پاسخ به مهر:

دنبال حذف فوتبال از كمیته المپیك نیستیم

دنبال حذف فوتبال از كمیته المپیك نیستیم به گزارش اسب من رئیس کمیته ملی المپیک با اعلان اینکه این کمیته قصد ندارد رویکرد تقابلی با فدراسیون فوتبال داشته باشد، اظهار داشت: فعلا مبنای ما بر سکوت است تا انتخابات فوتبال اجرا شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، سید رضا صالحی امیری در شروع مجمع عمومی کمیته ملی المپیک که امروز در آکادمی ملی المپیک انجام شد به جام «ارجان» که در کلیپی در مجمع نمایش داده شد، اشاره نمود و اظهار داشت: نقطه شروع ورزش قهرمانی و پهلوانی و همگانی در ایران بوده و جام ارجان در بهبهان کشف شده که گویای این مطلب است. ما می توانیم با احیای این جام و معرفی آن تصویر جدیدی از تاریخ ایران را به نمایش بگذاریم.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه طی یک سال قبل شرایط سختی بر ورزش حاکم بود، اشاره کرد: با این شرایط شما اهالی ورزش پیگیر فعالیت ها بودید و نشان دادید که درد مردم، درد شما هم هست.
رئیس کمیته ملی المپیک با طرح این سوال که مسئله امروز ورزش ما چیست؟ اظهار داشت: هر کسی پاسخی به این پرسش دارد، برخی مسایل مالی را مسئله می دانند، برخی به تجهیزات اشاره می کنند، برخی توسعه نیافتگی تاریخی را عنوان می کنند، شاید هم برخی به مسایل مدیریتی اشاره کنند.
صالحی امیری با اعلان اینکه از نظر خودش مسئله اول ورزش، توسعه است، اشاره کرد: نیاز اساسی ورزش را انسان های توسعه یافته می دانم، این افراد رهبری را بجای حاکمیت بر می گزینند. انسان توسعه یافته در متن جامعه زیست می کند، نوبت خودرا از جامعه می داند و خودرا تافته جدا بافته نمی داند.
وی با اعلان اینکه انسان توسعه یافته به ارزش های اخلاقی پایدار می باشد، اشاره کرد: ما نیازمند انسان های اخلاق محور هستیم.
صالحی امیری همین طور پس از مجمع در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سئوالات آنها پاسخ داد.
رئیس کمیته ملی المپیک درباره نوسازی آکادمی اظهار داشت: در آکادمی برآورد هزینه ۲۰ میلیارد است و ۱۰ میلیارد هم خرید هزینه داریم و تلاش می نماییم تا آخر سال کارهای مربوط به آکادمی را نهایی نماییم و نوسازی ها به نحوی باشد که تا ۱۰ سال پاسخ قهرمانان باشد.
وی همین طور اشاره ای به شرایط موزه ملی ورزش داشت و اقداماتی که برای تکمیل این موزه انجام شده است.
صالحی امیری با اعلان اینکه بودجه ۴۳ میلیاردی را طی سال به ۱۲۰ میلیاردی رساندیم ابراز امیدواری کرد که بودجه ۲۰۰ میلیاردی برای سال آینده تصویب شود.
وی با تاکید بر توجه ویژه به پیشکسوتان مروری بر مدل پیشنهادی برای توزیع بودجه ۱۴۰۰ داشت.
رئیس کمیته ملی المپیک با یادآوری اینکه مسافران توکیو در مجموع ۹۰ میلیون تومان کمک هزینه دریافت می کنند، اشاره کرد: ۱۰ نفر از المپین ها هم از کمیته بین المللی المپیک کمک مالی دریافت می کنند.
ادامه صحبت های صالحی امیری در ارتباط با بودجه این کمیته بود. وی اظهار داشت: در سال جدید از مجموع ۹۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بودجه، ۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فدراسیون ها پرداخت کردیم و از ۷۶ درصد بودجه ای که امسال گرفتیم، ۵۵ درصد آنرا به فدراسیون ها دادیم.
رئیس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: ۳ میلیارد حقوق مربیان و ورزشکاران را دادیم. همین طور ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان حقوق ۱۰ نفر ورزشکار بورسیه توسط IOC به صورت معادل ریالی پرداخت شده و ۲۸ میلیارد تومان هزینه پرسنلی و سایر امور بوده است. همین طور ۱۲ میلیارد تومان زیر ساخت ها هزینه شده است.
وی اظهار داشت: ۱۸ کمیسیون فعال در کمیته داریم. ۲۳۰ نفر از نخبگان ورزش با ما همکاری دارند. همین طور تاریخ شفاهی را به صورت جدی در دستور کار دادیم، امیدواریم تا آخر سال نخستین محصول آنرا رونمایی نماییم. تا حالا ۱۴ پروژه تاریخ شفاهی تصویب شده است.
این مقام مسئول در ورزش اشاره ای هم به مصوبه کمیته ملی المپیک برای استخدام قهرمانان ورزشی داشت و در ادامه بر سیاست اتخاذ شده برای دیپلماسی ورزش اصرار کرد و اقداماتی که دراین زمینه طی ملاقات با مقامات جهانی و آسیایی ورزش انجام شده است. وی اظهار داشت: تمام ظرفیت وزارت ورزش و کمیته برای حضور عزت مندانه در ۶ رویداد ۱۴۰۰ بسیج شده که با اهمیت ترین آن المپیک توکیو است. سال آینده پر رویدادترین سال پس از انقلاب است.
خبرنگار مهر درباره درخواست صالحی امیری برای حضور کمیته المپیک در مجمع فدراسیون فوتبال و مخالفت این فدراسیون پرسش کرد و اینکه آیا کمیته المپیک هم فوتبال را از مجمع خود حذف می کند؟ صالحی امیری در پاسخ اظهار داشت: فوتبال بخش تفکیک ناپذیری از ورزش ایران است. همه وظیفه داریم از فوتبال حمایت نماییم. فوتبال در رویدادهای مختلف کام ایران را شیرین می کند. باید به تقویت فدراسیون فوتبال و رویدادها در سراسر کشور کمک نماییم. نسل جوان بوسیله فوتبال سرحال است.
وی اضافه کرد: اینکه ما در مجمع فوتبال هستیم یا نه بحث دو جانبه است و با تعامل آنرا حل می نماییم. حذف فوتبال از مجمع کمیته المپیک یک تصمیم عکس العملی خواهد بود. به صلاح کمیته المپیک نمی دانیم که رویکرد تقابلی داشته باشیم.
صالحی امیری اشاره کرد: پس از انتخاب رئیس و هیات رئیسه جدید فوتبال با فدراسیون برای حضور صاحب رای و موثر در مجمع این فدراسیون گفتگو خواهیم کرد. فیفا رسماً اعلام نموده است از حضور شما (کمیته المپیک) بعنوان ناظر (در مجمع فوتبال) استقبال می نماییم. فعلاً مبنا را بر سکوت قرار داده ایم تا برگزاری انتخابات و تعیین رئیس و هیات رئیسه جدید.


منبع:

1399/11/05
21:46:14
0.0 / 5
845
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری