در دیدار با صالحی امیری؛

سفیر ژاپن در ایران: تصمیم نهایی برای برگزاری المپیك با IOC است

سفیر ژاپن در ایران: تصمیم نهایی برای برگزاری المپیك با IOC است اسب من: سفیر ژاپن در ایران در دیداری که با رئیس کمیته ملی المپیک داشت بر آمادگی کشورش برای برگزاری المپیک اصرار کرد اما در عین حال اظهار داشت که تصمیم نهایی دراین زمینه با کمیته بین المللی المپیک است.به گزارش اسب من به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در دیدار صالحی امیری با آیکاوا سفیر ژاپن در ایران، کیکاوس سعیدی دبیرکل، نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰، علیرضا رحیمی عضو هیات اجرائی، فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک و هیات همراه ژاپنی حضور داشتند.
در ابتدای نشست صالحی امیری ضمن خوشامدگویی به سفیر ژاپن به معرفی حاضران پرداخت و اظهار داشت: اقتدار ژاپن در آسیا برای برگزاری رویداد بزرگ المپیک موجب افتخار و خرسندی ماست، جامعه ایران نسبت به ژاپن ذهنیت مثبتی دارد.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: در سفری که سجادی به ژاپن داشتند از ظرفیت و زیرساخت های ژاپن بسیار رضایت داشتند و ما خرسندیم که بازی های المپیک ۲۰۲۰ به میزبانی آسیا و در ژاپن انجام می شود.
صالحی امیری با تاکید بر اخبار ضد و نقیضی که از ژاپن درباب برگزاری و عدم برگزاری بازی های المپیک به گوش می رسد اظهار داشت: لطفا این مساله را برای ما روشن کنید.
سفیر ژاپن در ایران اشاره کرد: برمبنای تصمیم مشترک کمیته بین المللی المپیک و دولت ژاپن این رویداد حتما در موعد مقرر برگزارخواهد شد.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: قبل از کرونا همه تیم های المپیکی ما درگیر تمرینات و مسابقات کسب سهمیه بودند که ناگهان خبر تعویق المپیک همه را شوکه کرد و در ادامه خبر برگزاری قطعی آن در امسال باردیگر آنان را به تمرینات کشاند شوک باردیگر اساسا موجب خسارت سنگین ورزشکاران می شود.

وی با تاکید بر اهمیت همکاری دوجانبه ایران و ژاپن اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت های متفاوت ورزشی ایران و ژاپن با انعقاد تفاهم نامه ورزشی مشترک میان کمیته های ملی المپیک، اساسا هر دو کشور از ظرفیت های یکدیگر بهره مند می شوند چونکه توسعه روابط ورزشی به توسعه روابط دو کشور در سایر حوزه ها کمک خواهدنمود.
صالحی امیری ضمن تاکید به دید خوب مردم ایران نسبت به ژاپن اظهار داشت: فضای کدر موجود در تحریم ها با رفتن ترامپ از بین می رود و جا دارد که ژاپن نسبت به اصلاح سیاست خود در حوزه تحریم اقدام عاجل بعمل آورد.
در ادامه آیکاوا سفیر ژاپن در ایران اظهار داشت: خوشبختانه قدمت ارتباطات ایران و ژاپن به هزار سال می رسد و باتوجه به ماموریتم از توسعه روابط دو کشور بسیار خوشحالم.
وی درباب برگزاری المپیک اظهارکرد: پاسخ نهایی درباره برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ بر عهده IOC است اما پیام ما به عنوان کشور میزبان به تمام دنیا این است که ژاپن آمادگی کامل برای برگزاری بازی ها را دارد شما نیز آماده حضور باشید.
سفیر ژاپن با تاکید بر شرایط دشوار شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: ویروس کرونا با مدیریت خوبی در ژاپن کنترل شده بود اما سه هفته اخیر شیوع این ویروس رو به افزایش است و از آنجاییکه ژاپن کشور آزادی است رای گیری و نظرسنجی مردم ژاپن درباره برگزاری المپیک ۲۰۲۰ بسیار مهم می باشد، اما درحال حاضر مردم ژاپن بسیار نگران هستند اما مجموعه دولت تاکید بر برگزاری دارد.
وی درباب روابط خوب ورزشی ایران و ژاپن اظهار داشت: در سال ۲۰۱۹ فدراسیون های اسکی دو کشور تفاهم نامه ای برای بسط همکاری مشترک اعلام نمودند و قرار شد تا ژاپن در ساخت و تولید سکوی اسکی پرش به ایران کمک نماید. همین طور در حوزه فوتبال و کشتی نیز روابط خوبی بین دو کشور حاکم بوده است که سابقه طولانی دارد.
سفیر ژاپن در ایران با اشاره به علاقمندی بسیار زیاد مردم ژاپن به تختی و محبوبیتش اظهار داشت: امیدوارم در بازی های المپیک ۲۰۲۰ ورزشکاران ایرانی و ژاپنی مدال های بسیاری کسب کنند.
این جلسه با اهدای یادبودهایی بین دو طرف به پایان رسید.


منبع:

1399/11/01
18:28:11
0.0 / 5
859
تگهای خبر: اسكی , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری