كیكاوس سعیدی تشریح كرد

دستورالعمل مجمع عمومی كمیته ملی المپیك

دستورالعمل مجمع عمومی كمیته ملی المپیك اسب من: بگفته دبیرکل کمیته ملی المپیک بررسی درخواست برخی فدراسیون ها برای عضویت در مجمع این کمیته همچون محورهای مورد بحث در مجمع عمومی هفته آتی خواهد بود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، چهل و هشتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک هفته یکشنبه هفته آتی در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک انجام می شود. این مجمع که از ساعت ۹: ۳۰ با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان شروع شده و به مدت سه ساعت ادامه خواهد داشت بیشتر به عملکرد کمیته ملی المپیک در حوزه های مختلف و به خصوص مالی اختصاص دارد.
با این حال برای مجمع ۵ بهمن ماه دستورالعمل های دیگری هم در نظر گرفته شده که ارائه گزارش وضعیت کاروان ایران برای حضور در بازی های المپیک توکیو و بررسی درخواست های مطرح شده توسط برخی فدراسیون ها جهت عضویت در مجمع همچون آنها است.
دستورالعمل های مصوب برای مجمع هفته آتی کمیته ملی المپیک به این شرح است:
* ارائه گزارش عملکرد سال ۹۸ کمیته ملی المپیک
* ارائه گزارش موسسه حسابرسی قانونی در مورد عملکرد مالی سال ۹۸
* ارائه گزارش خزانه دار کمیته درباب بودجه ۹۸ و ۹۹
* تعیین حسابرس قانونی برای سال ۱۴۰۰
* بررسی فاکتورهای توزیع بودجه ۱۴۰۰ بمنظور تصویب نهایی
* گزارش نصرالله سجادی از کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو
* بررسی و تصویب برخی بخشنامه های پیشنهادی
* استخدام المپین ها در کمیته ملی المپیک
* بررسی برخی درخواست های مطرح شده برای عضویت در مجمع کمیته ملی المپیک
به گفته کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک صحبت های سیدرضا صالحی امیری در مورد مسائل کلان این کمیته و همین طور صحبت های راهبردی وزیر ورزش بخش های دیگری از مجمع را به خود اختصاص می دهند.
حضور بدون رای ۴ نفر و بررسی افزایش تعداد اعضا
سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر همین طور در مورد درخواست های مطرح شده برای عضویت در مجمع کمیته ملی المپیک اظهار داشت: فدراسیون هایی مانند ورزش های ناشنوایان و بیماریهای خاص متقاضی عضویت در مجمع کمیته هستند. این مسئله ای بود که تصمیم گیری در مورد آن مستلزم طرح و بررسی در مجمع بود تا نظر اعضای مجمع هم در مورد آن لحاظ شود. بدین سبب مقرر است در مجمع هفته آتی این مساله مطرح و تصمیم قطعی در مورد آن اتخاد شود.
وی با یادآوری اینکه ترکیب فعلی مجمع کمیته ملی المپیک متشکل از ۶۹ نفر است، اشاره کرد: طبق منشور المپیک تعداد نفراتی که از جانب رشته های المپیکی عضو مجمع هستند باید نسبت به دیگر اعضا غالب باشند. در ترکیب فعلی مجمع نمایندگان ۲۹ رشته المپیکی و ۶ ورزشکار المپیکی حضور دارند. یعنی در مجموع ۳۵ عضو المپیکی داریم و ۳۴ عضو غیر المپیکی؛ در بررسی درخواست های مطرح شده باید این مهم را به شدت در نظر داشته باشیم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک همین طور تصریح کرد: ۴ نفر از اعضای مجمع عضو هیات اجرائی بودند که بعنوان رئیس فدراسیون وارد ترکیب هیات اجرائی شدند ولی حالا دیگر ریاست فدراسیون های خودرا بر عهده ندارند. بنا بر این این چهار نفر بدون حق رای در مجمع شرکت می کنند.
دبیرکل کمیته ملی المپیک همین طور در مورد چگونگی برگزاری مجمع عمومی این کمیته اظهار داشت: در مورد چگونگی برگزاری مجمع از فدراسیون پزشکی ورزشی استعلام خواهیم گرفت اما مبنای کلی این است که مجمع به صورت حضوری اجرا شود. در عین حال شرایطی مهیا شود تا کسانی هم که امکان حضور در محل را ندارند بتوانند به صورت وبینار در جریان مجمع قرار بگیرند.


منبع:

1399/10/30
22:47:57
0.0 / 5
938
تگهای خبر: المپیك , بازی , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری