رییس انجمن دو و میدانی كارگران ایران خبر داد

رقابت 46 تیم دو و میدانی كارگری كشور در اهواز

رقابت 46 تیم دو و میدانی كارگری كشور در اهواز به گزارش اسب من خوزستان رئیس انجمن دو و میدانی کارگران ایران ضمن اشاره به برگزاری رقابت های آقایان و بانوان قهرمانی کشور در اهواز، اظهار داشت: این رقابت ها، یکی از مراحل سنجش و ارزیابی عملکرد ورزشکاران و قهرمانان دوومیدانی کارگری برای عضویت در تیم ملی دو و میدانی کارگران کشور بوده و ازاین رو هم مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.


محمدعلی غربی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به آغاز رقابت های دو و میدانی کارگران کشور در دو بخش بانوان و آقایان به میزبانی اهواز، اظهارکرد: ورود تیم ها ۳۰ دیماه و آغاز مسابقات از یکم بهمن ماه به مدت سه روز است. باتوجه به همه گیری ویروس منحوس کرونا، امسال مسابقات خیلی از رشته ها و فدراسیون های ورزشی، همچون فدراسیون ورزش کارگری تحت تأثیر آن قرار گرفت و در حالیکه پیش از این چندین بار قصد برگزاری مسابقات دو و میدانی کارگری کشور را داشتیم، این رقابت ها بنا به شرایط خاص به تعویق افتاد. تا این که خدا را شکر در نهایت با بررسی ها، مراودات و مذاکرات صورت گرفته و با فراهم شدن شرایط مناسب و لازم از جانب انجمن دو و میدانی کارگران و هیات ورزش های کارگری خوزستان که از فعال ترین انجمن های دو و میدانی کارگری کشور هم به حساب می آید و با مساعدت و پشتیبانی فدراسیون ورزش کارگری و هم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان مقرر شد این رویداد در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی اهواز برگزار گردد.
وی بیان نمود: باتوجه به این که امسال میلادی ۲۰۲۱ هم قرار است مسابقات جهانی کارگری برابر با خردادماه ۱۴۰۰ در کشور ایتالیا برگزار گردد و از آن جایی که دو و میدانی کارگران هم یکی از رشته های فعال و دارای جایگاه و پرافتخار در میادین بین المللی و فدراسیون ورزش کارگری است، به همین جهت برای این که از برنامه های مان بیشتر از این عقب نمانیم، تصمیم گرفتیم برای آنالیز و بررسی عملکرد هیات های استانی و انجمن های دو و میدانی کارگران در سرتاسر کشور و ایجاد رقابت و انگیزه بین ورزشکاران و علاقه مندان این رشته، رقابت های قهرمانی کشوری را با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و محدودیت در تعداد نفرات برگزار نماییم و بر همین مبنا برای حضور تمامی استان ها سهمیه بندی در نظر گرفتیم.
رئیس انجمن دو و میدانی کارگری کشور اظهار داشت: مسابقات دو و میدانی قهرمانی کارگران کشور در هر کدام از بخش های آقایان و بانوان به صورت جداگانه و هر کدام در یک روز، در ۱۱ ماده انفرادی و ۲ ماده امدادی برگزار می شود. مسابقات بخش آقایان با حضور ورزشکاران ۲۹ استان و ۳۰ تیم و در بخش بانوان هم با حضور ورزشکاران ۱۵ استان و ۱۶ تیم (تیم میزبان در هر بخش با دو تیم مجزا) برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: بعد از همه گیری ویروس کرونا، انجمن دو و میدانی کارگران کشور جزو نخستین انجمن های فدراسیون ورزش کارگری است که مبادرت به برگزاری مسابقات کرده و تلاش ما هم این است که مسابقات به بهترین شکل ممکن و در شرایط مطلوب و کیفی برگزار گردد تا در نهایت به اهداف اصلی مان که نهادینه کردن این رشته پایه و مدال آور در میان آحاد جامعه کار و خانواده بزرگ ورزش کارگری کشور و هم ایجاد انگیزه و رقابت و پویایی ورزشکاران این رشته و بررسی عملکرد قهرمانان و دو و میدانی کاران برای برنامه های آتی و تشکیل تیم های ملی منجسم و مقتدر است، دست پیدا نماییم.
غربی همینطور اظهار داشت: رقابت های قهرمانی کشور در اهواز، یکی از مراحل ارزیابی و سنجش ورزشکاران و قهرمانان برای تشکیل و انتخاب تیم های ملی دو و میدانی کارگران کشور در دو بخش بانوان و آقایان بوده و ازاین رو هم مسابقات دارای جایگاه و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
منبع:

1399/10/30
11:01:31
0.0 / 5
1040
تگهای خبر: اسب , تیم , تیم ملی , دوومیدانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری