تساوی فیروزجا در دومین گام از مسابقات تاتا استیل

تساوی فیروزجا در دومین گام از مسابقات تاتا استیل علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی شطرنج جهان در دومین دیدار در مسابقات تاتا استیل مقابل ماکسیم واشیه لاگرا به تساوی رضایت داد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، دور دوم مسابقات تاتا استیل از امروز ساعت ۱۶: ۳۰ به وقت ایران مورد پیگیری قرار|گرفت که علیرضا فیروزجا نابغه جوان شطرنج جهان مقابل ماکسیم واشیه لاگرا شطرنج باز فرانسوی قرار گرفت و با مهره سیاه به تساوی رسید.
اوایل بازی این دو شطرنج باز، رقابت را متعادل دنبال می کردند. اواخر بازی انجین ها ماکسیم را برتر از علیرضا می دانستند اما فیروزجا توانست بازی را باردیگر متعادل کند. در آخر هم فیروزجا پیشنهاد تساوی داد و حریف او پذیرفت.
این تساوی در حالی برای فیروزجا به دست آمد که او با ریتینگ ۲۷۴۹ در این رقابت ها حضور دارد. همین طور حریف فرانسوی او دارای ریتینگ ۲۷۸۴ بود.
فیروزجا در دور سوم این رقابت ها فردا به مصاف شطرنج باز اسپانیایی خواهد رفت. حریف وی در دور سوم این مسابقات دارای ریتینگ پایین بوده و بنظر می رسد علیرضا مشکلی برای پیروزی در این رقابت نخواهد داشت.
روز گذشته نابغه شطرنج ایران در نخستین بازی، نتیجه را به مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان واگذار گرد. فیروزجا حالا با یک تساوی نیم امتیازی است.
در دیگر دیدار این رقابت ها گراندلیوس سوئدی موفق شد در یک بازی زیبا یان کریشتف دودا را شکست دهد. همین طور فابیو کاروانا مقابل حریف آلمانی به پیروزی رسید.
در زمان نگارش این خبر بازی مگنوس کارلسن با حریف اسپانیایی متعادل دنبال می شود اما نفر اول شطرنج جهان از نظر زمانی حدود ۲۰ دقیقه برتری دارد.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع ویروس کرونا بیشتر رقابت های حضوری شطرنج لغو و به زمان دیگری موکول شد که در این دوران شطرنج بازان برای حفظ آمادگی خود در رقابت های آنلاین شرکت کردند. البته در برخی از کشور ها هم به سبب آمار کم کرونا، رقابتهای شطرنج به صورت حضوری مورد پیگیری قرار|گرفت.
در تازه ترین مسابقات ۱۴ شطرنج باز برتر جهان در سوپرتورنمت تاتا استیل با یکدیگر به رقابت می پردازند. این مسابقات به صورت حضوری در شهر ویک آن زی هلند کار خودرا آغاز نموده است.
در این مسابقات چهره های برتر شطرنج جهان دست به مهره شدند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج حهان، فابیو کاروانا، آنیش گیری، ماکسیم واشیه لاگرا، یان کریشتف دودا، آرین طاری و علیرضا فیروزجا دو نابغه جوان ایرانی شطرنج در این رقابت ها حضور دارند.1399/10/29
11:08:55
0.0 / 5
1004
تگهای خبر: آنلاین , بازی , پیروزی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری