عبدالحمید احمدی:

ورزش همگانی احتیاج به هم افزایی ملی دارد

ورزش همگانی احتیاج به هم افزایی ملی دارد به گزارش اسب من معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانیم به یک جامعه و ایران فعال برسیم چهار محور را در دستور کار قرار داده ایم.به گزارش اسب من به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، عبدالحمید احمدی که بامداد روز دوشنبه در برنامه ایران فعال شبکه سلامت حضور پیدا کرده بود، به تصویب و به روز شدن قوانین در ارتباط با وزارت ورزش با محوریت ورزش همگانی به منظور هدفگذاری نشاط و سلامت عمومی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: مهرماه سال ۹۹ بعد از ۴۹ سال قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان مصوب و به روز شد که این اتفاق سبب شادمانی جامعه ورزش خواهد بود.
وی با تکیه بر اینکه باید برنامه های در نظر گرفته شده با محوریت فدراسیون ورزش های همگانی اجرایی شود، افزود: جای شادمانی دارد که در شرایط فعلی قانون جامعی داریم که می توانیم بر مبنای آن برنامه ریزی نماییم. در این قانون هدف گذاری برای ورزش همگانی نشاط و سلامت عمومی مردم در نظر گرفته شده است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه تصریح کرد: بندهای مختلفی در وظایف قانونی وزارت ورزش و جوانان پیشبینی شده که بخصوص توجه به بند سوم از اصل سوم قانون اساسی اهمیت ویژه ای دارد. در این قوانین تاکید گردیده است که دولت باید بتواند بین ورزش همگانی و قهرمانی توازن برقرار کند. در گذشته شاهد بودیم که این توازن بهم خورده بود که یکی از تبعات آن پدید آوردن کم تحرکی در جامعه است.
احمدی با تکیه بر اینکه ورزش همگانی باید به مسأله محوری حاکمیت تبدیل گردد و در کنار آن به ورزش حرفه ای و قهرمانی هم توجه گردد اظهار داشت: ورزش برای رسیدن به اهدافش در همه زمینه ها احتیاج به یک هم افزایی ملی دارد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در تشریح برنامه های این معاونت برای ورزش همگانی تصریح کرد: محور اول برنامه ما جامعه فعال است با محور آگاهی بخشی که صدا و سیما نقش ویژه ای در این حوزه ایفا می کند.
وی افزود: محور دوم محیط فعال است که بتوانیم زیرساخت های متناسبی را برای مردم با محوریت پیاده راه ها و جاده های تندرستی ایجاد نماییم که نقش شهرداری ها در این حوزه پررنگ است.
عبدالحمید احمدی افزود: محور سوم «مردم فعال» است که بر رویدادهای جذاب و متنوع برای مردم متناسب با گروه های سنی تاکید دارد. محور چهارم «سیستم فعال» است که بر همکاریهای بین بخشی و هم افزایی نهادهای متولی ورزش همگانی تاکید دارد.
معاون وزیر ورزش در انتها اظهار داشت: پیشبینی من این است اگر این هم افزایی های به خوبی شکل بگیرد و دستگاههای همکار به تعهدات خود عمل کنند در کوتاه مدت به نتایج ملموسی خواهیم رسید.


منبع:

1399/10/15
15:45:57
0.0 / 5
1085
تگهای خبر: اسب , دستگاه , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری