با وجود تعویق دوباره؛

حضور در بازی های ساحلی آسیا از برنامه كمیته المپیك خارج نمی گردد

حضور در بازی های ساحلی آسیا از برنامه كمیته المپیك خارج نمی گردد اسب من: لغو بازی های ساحلی آسیا برنامه کمیته ملی المپیک جهت اعزام کاروان به محل برگزاری این بازی ها را برای بار دوم مختل کرد با این وجود حضور در این بازی ها همچنان مورد تاکید است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، همه گیری ویروس کرونا و آغاز موج جدیدی از جهش این ویروس در خیلی از کشورها برای بار دوم موجب لغو برگزاری بازی های ساحلی آسیا شد.
شورای المپیک آسیا (OCA) ابتدا ۸ تا ۱۵ آذرماه را بعنوان زمان مقرر برای برگزاری دوره جدید بازی های ساحلی آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام نموده بود اما شیوع و گستردگی ویروس کرونا در جهان موجب تعویق این بازی ها به بازه زمانی ۲ تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰) شد.
در فاصله سه ماه مانده تا برگزاری این بازی ها در زمان جدید اما ارزیابی و تصمیم جدید OCA حکایت از لغو باردیگر رویداد و برگزاری آن در زمان دیگری دارد. بدین ترتیب کمیته ملی المپیک که حضور در این رویداد را در کنار چهار رویداد آسیایی و جهانی دیگر در برنامه دارد، برای بار دوم باید برنامه های خودرا جهت اعزام کاروان متوقف نماید تا پس از مشخص شدن زمان جدید آنها را از سر بگیرد با این وجود حضور در این رویداد همچنان مورد تاکید است.
حضور در بازی های ساحلی آسیا از برنامه خارج نمی شود
پیمان فخری که سرپرستی کاروان اعزامی به بازی های ساحلی آسیا را بر عهده دارد در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه حضور در این بازی ها در هر شرایطی در دستور کار کمیته ملی المپیک است، اظهار داشت: وقتی شکل گیری بازی های جهانی ساحلی برای برگزاری متوالی شروع شده و در کشورمان هم ورزشکاران رشته های مختلف پیگیر تمرینات خود در بخش ساحلی هستند بطور قطع کمیته ملی المپیک از اعزام کاروان به بازی های آسیایی حمایت می کند.
وی اشاره کرد: تعیین بازه زمانی آوریل برای برگزاری بازی های ساحلی آسیا - پس از لغو زمان اولیه - اشتباهی بود که مسئولان شورای المپیک آسیا و میزبانان چینی مرتکب آن شدند. باتوجه به روند شیوع و گستردگی کرونا، عدم وجود شرایط لازم برای برگزاری این بازی ها در این زمان قابل پیش بینی بود. از ابتدا باید این بازی ها را هم مانند المپیک یک سال به تعویق می انداختند.
رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی با تاکید بر اینکه لغو باردیگر بازی های ساحلی آسیا قابل پیش بینی بود، اشاره کرد: این مساله از پاسخ های شکننده ای که شورای المپیک آسیا نسبت به مکاتبات و استعلام های کمیته ملی المپیک ارائه می کرد هم قابل تشخیص بود. بنا بر این ما در کمیته ملی المپیک وارد مرحله برگزاری جلسه با سرپرستان تیم ها نشدیم.

وی دراین زمینه افزود: البته مکاتبات لازم و ابتدایی را داشتیم اما به خاطر مبهم بودن وضعیت برگزاری بازی ها، اقدامات و برنامه های مورد نیاز را وارد فاز اجرائی نکردیم. حتی بررسی درخواست هایی که از جانب برخی رشته ها برای اضافه شدن به لیست کاروان داشتیم را منوط به تعیین تکلیف بازی ها و نهایی شدن برگزاری آن در زمان پیش بینی شده کردیم.
سرپرست کاروان اعزامی به بازی های ساحلی آسیا با تاکید بر اینکه این بازی ها در هر زمان جدیدی اجرا شود کاروان ایران در آن شرکت خواهد داشت، اظهار داشت: کمیته ملی المپیک تصمیمی در خصوص لغو برنامه جهت شرکت در این بازی ها ندارد. حتی با بیان لیست بلند و اولیه، ثبت نام ابتدایی کاروان را هم انجام داده ایم. هر زمان که تاریخ برگزاری بازی ها مشخص شد برمبنای فاصله زمانی باقی مانده نسبت به برنامه های لازم برای تشکیل کاروان اقدام می نماییم.
بازی های ساحلی آسیا بالاخره چه زمانی برگزار می شود؟
به گزارش اسب من به نقل از مهر، طبق آنچه شورای المپیک آسیا اعلام نموده، مسئولان این شورا بعد از نشست مشترک با چینی ها که برگزارکننده بازی های ساحلی آسیا خواهند بود، زمان جدید و سوم این رویداد را مشخص و نهایی می کنند.
این در حالی است که شورای المپیک آسیا سال آینده و در اردیبهشت ماه با کمک تایلندی ها برگزار کننده «بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا» خواهد بود و فعلاً هم خبری از لغو این رویداد مخابره نشده است. پس از آن هم ژاپنی ها در مردادماه میزبان «المپیک ۲۰۲۰» خواهند بود. OCA برای تعیین سومین زمان مقرر جهت برگزاری بازی های ساحلی آسیا باید علاوه بر این دو رویداد و زمان مصوب آنها، برگزاری «بازی های کشورهای اسلامی»و «بازی های آسیایی جوانان» را هم مد نظر قرار دهد. این دو رویداد به ترتیب شهریورماه و آبان ماه سال آینده به میزبانی ترکیه و چین انجام می شود.
با این اوصاف و باتوجه به ترافیک رویدادهای آسیایی و جهانی پیش رو، احتمال اینکه بازی های ساحلی آسیا این دفعه نسبت به بار اول تعویق طولانی تری را شاهد باشد، بعید به نظر نمی رسد.


منبع:

1399/10/13
23:16:06
0.0 / 5
955
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری