اقامت در هتل ۵ ستاره ؛

كهتری: پاراكمانداران با شرایط امروز شانس مدال آوری درتوكیو هستند

كهتری: پاراكمانداران با شرایط امروز شانس مدال آوری درتوكیو هستند سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان با تکیه بر اینکه مدال آوری شرط اعزام به توکیو است، اظهار داشت: پاراکمانداران ما با شرایط امروز شانس کسب مدال هستند اما وضعیت آینده آنها به خودشان بستگی دارد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، پاراکماندارانی که برای حضور در پارالمپیک توکیو کسب سهمیه کرده اند پس از هشت ماه وقفه و پشت سر گذاشتن یک مرحله اردوی نصف و نیمه، از ۲۳ آبان ماه وارد اردوی متمرکز شدند و به مدت دو هفته تمرینات شان را دنبال کردند.
بعد از حدود یک ماه دومین اردوی آماده سازی این پارالمپین ها از امروز سه شنبه در جزیره کیش شروع شد.
علی سینا منشا زاده و رمضان بیابانی (کامپوند)، غلامرضا رحیمی و اصغر زارعی نژاد (ریکرو)، و محمدرضا زندی (کلاس w۱) نفرات حاضر در این اردو هستند. زهرا نعمتی دیگر پاراکمانداری است که سهمیه پارالمپیک توکیو را در اختیار دارد اما با هماهنگی صورت گرفته وی در این اردو حضور نخواهد داشت تا بتواند تمریناتش را با تیم ملی تیروکمان و برای حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک پیگیری کند.
مجید کهتری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه این اردو به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت، اظهار داشت که پاراکمانداران پس از این اردو یک مرحله اردوی دیگر در بهمن ماه خواهند داشت اما فعلاً برای اردوی اسفندماه آنها پیشبینی نشده است.
وی تصریح کرد: اردوی دوم تیم ملی پاراتیروکمان که از امروز شروع شد تا ۲۳ دیماه ادامه دارد. اینکه اردوی ما برای مدت دو هفته و در جزیره کیش برگزار می شود، بسیار ایده آل است. اول اینکه اردوی یک هفته ای نمی تواند خیلی پاسخگوی نیازهای تمرینی و آماده سازی باشد چونکه تا نوبت به تمرینات تکنیکی برسد زمان اردو تمام می شود اما در اردوی دو هفته ای فرصت کافی برای اجرای تمام برنامه ها وجود دارد.
سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان تصریح کرد: برگزاری اردو در جزیره کیش هم فاکتور مثبت دیگری در روند تمرینی تیم است. در واقع بهترین مکان ممکن با بهترین امکانات برای تمرین ملی پوشان در نظر گرفته شده است. هتلی که ملی پوشان در آن اقامت دارند پنج ستاره است. این هتل به محل تمرین بسیار نزدیک است. زمینی هم که پاراکمانداران در آن تمرین می کنند تقریباً حالت اختصاصی دارد.
کهتری در این رابطه افزود: در واقع برای مهیا شدن شرایط تمرینی ایده آل هزینه های زیادی شده است. امیدوارم خود ورزشکاران و ما اعضای کادر فنی قدردان این هزینه های زمانی و مالی باشیم و بتوانیم پاسخگوی انتظارات باشیم.
وی با تکیه بر اینکه روند آماده سازی تیم ملی پاراتیروکمان در بهمن ماه با برگزاری اردوی سوم پیگیری می شود، تصریح کرد: برنامه پیشبینی شده و مصوب کمیته ملی پارالمپیک برای این تیم امسال همین است. فعلاً برای اسفندماه اردویی نداریم.
این مربی با تکیه بر اینکه اردوهای تیم ملی پاراتیروکمان فقط با حضور پارالمپین های این رشته پیگیری می شود، اظهار داشت: به علت محدودیت های مالی اردونشین دیگری در تمرینات نداریم. ضمن اینکه تمام تمرکز باید بر آماده سازی ورزشکاران صاحب سهمیه باشد تا بتوانند در توکیو صاحب مدال شوند. موضوعی که مورد تاکید کمیته ملی پارالمپیک است و شرط این کمیته برای اعزام لحاظ شده است.
سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان خاطرنشان کرد: درست است که حضور در پارالمپیک تجربه بزرگی برای هر ورزشکاری است اما کمیته ملی پارالمپیک مُصر است که از سهمیه های کسب شده در توکیو به مدال برسد. بنابراین ورزشکارانی در نهایت اعزام می شوند که علاوه بر در اختیار داشتن سهمیه، شانس مدال هم داشته باشند. ازاین رو پاراکمانداران هم این مورد را مد نظر داشته باشند که در صورت دور شدن از شرایط ایده آل برای مدال آوری، شانس اعزام شدن شان به توکیو را از دست می دهند.
«در حال حاضر برای پاراکمانداران و مدال آوری آنها در توکیو چه شانسی متصور هستید؟» کهتری در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: پاراکمانداران تیم ملی در شرایطی که امروز دارند جزو شانس های مدال آوری در توکیو به حساب می آیند و حتی می توانم بگویم که ۸۰ درصد آنها نزدیک به مدال طلا هستند اما اینکه آنها بتوانند وضعیت خوب امروزشان را برای ۱۰ ماه آینده هم حفظ واعزام شان را قطعی کنند به خودشان و روند تمرینات بستگی دارد.
کهتری تصریح کرد: تلاش لازم برای آماده نگه داشتن ملی پوشان را خواهیم داشت. رکوردگیری های منظمی هم از آنها خواهیم داشت. امیدوارم بتوانیم همه پاراکمانداران و در کل ورزشکارانی که برای توکیو کسب سهمیه کرده اند را به خاطر برخورداری از شرایط مدال آوری در توکیو ببینیم.

1399/10/13
13:21:18
0.0 / 5
1299
تگهای خبر: اردو , اقامت , المپیك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری