احمدی:

شیوع چاقی در مردان بالای ۱۸ سال نگران كننده است

شیوع چاقی در مردان بالای ۱۸ سال نگران كننده است به گزارش اسب من معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ضمن اشاره به آمارهایی درباره شیوع کم تحرکی اظهار نمود: گفته می شود آمار شیوع کم تحرکی ۵۶ درصد است. بر این اساس آمار اضافه وزن و چاقی هم بالای ۵۰ درصد است. به تازگی در جلسه ای در وزارت بهداشت عنوان شد که شیوع چاقی در مردان بالای ۱۸ سال به ۵۴ درصد رسیده که قابل توجه است.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، عبدالحمید احمدی در نشست مدیران کل آموزش و پرورش و معاونان تربیت بدنی و سلامت استان ها با مبحث بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ) که از راه ویدئوکنفرانس و در شبکه شاد پخش گردید، اظهار داشت: از اینکه در مبحث ورزش همگانی در کنار معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش هستیم خوشحالیم. ورزش همگانی بدون حضور آموزش و پرورش حرفی برای گفتن ندارد.

وی ضمن اشاره به آمارهایی درباره شیوع کم تحرکی اظهار نمود: گفته می شود آمار شیوع کم تحرکی ۵۶ درصد است. بر این اساس آمار اضافه وزن و چاقی هم بالای ۵۰ درصد است. به تازگی در جلسه ای در وزارت بهداشت عنوان شد که شیوع چاقی در مردان بالای ۱۸ سال به ۵۴ درصد رسیده که قابل توجه است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه بروز و شیوع امروز بیماری های غیرواگیر مانند دیابت، فشار خون و... ناشی از کم توجهی و بی توجهی بوده که یک دهه قبل نسبت به ورزش همگانی داشته ایم اظهار داشت: آثار مشکلات کنونی هم در ۱۰ و ۲۰ سال آینده نمایان می شود.

احمدی اضافه کرد: یکی از علل عمده کم تحرکی، بی توجهی و کم توجهی نسبت به تربیت بدنی در آموزش و پرورش بوده و امید است عنایتی که به این مساله در این دوره صورت گرفته، استمرار یابد و قطع نشود و شاهد خارج شدن ورزش و تربیت بدنی از اولویت های آموزش و پرورش نباشیم که جبرانش دشوار و گران خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه به مبحث ورزش همگانی در دولت تدبیر و امید توجه شد و اقدامات زمینه ای خوبی را چه به لحاظ قوانین و مقررات و توسعه ساختارها و چه از حیث توجه به بودجه و اعتبارات در حوزه ورزش همگانی شاهد بودیم اظهار داشت: امیدواریم این مسیر همچنان با قوت و جدیت دنبال شود و بتوانیم شرایط مناسب تری را به لحاظ وضعیت سلامت مردم در بعد جسمی، اجتماعی و روانی شاهد باشیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ناهماهنگی های بین بخشی را یکی از اشکالات پیش روی توسعه ورزش همگانی دانست و اظهار داشت: تلاش کردیم در چارچوب شورای هماهنگی ورزش همگانی، هم افزایی لازم را در پیش برد ورزش همگانی ایجاد نماییم. طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان هم در این شورا عنوان شد و مورد توجه و استقبال قرار گرفت و به تصویب رسید تا از این پس بخش های در رابطه با ورزش کشور همراهی و هماهنگی لازم را در جهت اجرای این طرح و برنامه های در ارتباط با آن داشته باشند.

احمدی همینطور به تنظیم تفاهم نامه ای میان فدراسیون ورزش همگانی و معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اشاره نمود و اظهار داشت: ظرفیت آموزش و پرورش در توسعه ورزش همگانی بر همگان آشکار است و باید بتوانیم هرچه بیشتر این هماهنگی را ایجاد نماییم تا گام خوبی در جهت کاهش و رفع مشکلات ورزش در حوزه دانش آموزی و در سطح استان ها برداریم.

وی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای این دولت، ایجاد ظرفیت های قانونی جدید در حوزه ورزش است؛ قانون قبلی وزارت ورزش در ارتباط با ۴۹ سال قبل بود و یک خلاء قانونی قابل توجهی در حوزه مدیریت ورزش کشور داشتیم که با قانون جدید مرتفع شد. در قانون جدید ساختار مهمی تحت عنوان شورایعالی تربیت بدنی و ورزش کشور پیشبینی شده که مدیران ارشد دستگاههای مرتبط در آن حضور دارند و می توانیم طرح کوچ را در دستورکار جلسه بعدی شورایعالی قرار دهیم. پیشبینی ما این است که تا پیش از آخر سال جلسه شورایعالی تشکیل گردد.
منبع:

1399/10/11
00:48:10
5.0 / 5
890
تگهای خبر: آموزش , اسب , بیماری , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری