استاندار بوشهر:

ورزش همگانی پایه ورزش قهرمانی است

ورزش همگانی پایه ورزش قهرمانی است به گزارش اسب من استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه همه نهادها باید کمک کنند تا میزان کم تحرکی در کشور کاهش پیدا کند اظهار داشت: وزارت ورزش باید با دولت تعامل کند تا این بخش بیشتر از گذشته به کمک ورزش همگانی بیاید.به گزارش اسب من به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، عبدالکریم گراوند در دیدار با افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی که امروز یکشنبه صورت گرفت اظهار داشت: امیدوارم هر چه زودتر کرونا ریشه کن شود تا ما بتوانیم مردم را به خروج از خانه و انجام کارهای بدنی تشویق و ترغیب نماییم. متاسفانه الان ناچاریم برخلاف اهداف ورزش مردم را مجبور به ماندن در خانه نماییم.
گراوند اشاره کرد: ورزش حرفه ای نباید موجب شود که ما ورزش همگانی را از یاد ببریم. همه می دانیم که ورزش همگانی پایه ورزش قهرمانی است و باید سیاست های کلان کشور در همین راستا تدوین و تبیین شود.
استاندار بوشهر با اشاره به نقش اهمیت ورزش همگانی در سلامت مردم اشاره کرد: اگر بتوانیم زیر ساخت های ورزش همگانی را توسعه بدهیم به کاهش هزینه های بهداشت و درمان کمک کرده ایم. این مهم باید در دستور کار نهادها و سازمان ها قرار بگیرد تا بوسیله ورزش هزینه های درمان را کاهش دهیم.
وی با تاکید بر اینکه همه نهادها باید از توسعه ورزش همگانی حمایت کنند اظهار داشت: باید شرایطی فراهم گردد که از بودجه و در آمدهای بخش های مختلف قسمتی برای کمک به ورزش همگانی در نظر گرفته شود. بعنوان مثال وزارت ورزش باید زمینه را فراهم آورد که درصدی از عواید دخانیات به توسعه ورزش همگانی و سلامت مردم اختصاص یابد.
وی با اشاره به آماری که در مورد دلیلهای مرگ و میر در استان بوشهر انتشار یافته است اظهار داشت: بر طبق آمار انتشار یافته ۴۵ درصد مرگ و میر استان مربوط به بیماریهای قلبی و عروقی است. در این بخش دو عامل تغذیه و کم تحرکی نقش اصلی را داشته اند که البته از آنجایی که تغذیه مردم بوشهر مطلوب است، بیشترین عامل مرگ و میر کم تحرکی بوده است.
عبدالکریم گراوند با تاکید بر اینکه برای توسعه ورزش همگانی باید فرهنگ سازی صورت بگیرد اظهار داشت: باید راهکاری پیدا نماییم که وزارت ورزش بوسیله رایزنی و تعامل با دولت درصدی از درآمدهای خاص را به ورزش همگانی بیاورد تا از این طریق بتوانیم هزینه های درمان را در کشور کاهش دهیم.


منبع:

1399/10/08
12:49:47
5.0 / 5
1202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری