پیدا شدن پیكر دكتر فاطمی در ارتفاعات آهار

به وقت سیاهی برف

به وقت سیاهی برف اسب من: رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی از پیدا شدن پیکر بی جان دکتر سیدمصطفی فاطمی در ارتفاعات آهار تهران آگاهی داد.


حمید مساعدیان، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی در گفت و گو با ایسنا، درباره ریزش بهمن و محبوس شدن یک کوهنورد در آهار اظهار داشت: روز گذشته در منطقه قلعه دختر آهار شاهد ریزش بهمن بودیم که متاسفانه یکی از کوهنوردان زیر بهمن محبوس می شود. متاسفانه این کوهنورد جان خودرا از دست داده است و تیم های امداد و نجات در حال انتقال پیکر وی به پایین کوه هستند. دکتر سیدمصطفی فاطمی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی، کوهنوردی بوده که زیر بهمن جان خودرا از دست داده است.
یک ایسنایی عزیز دیگر تنهایمان گذاشت
بهمن در زمستان انسان را باز نمی گرداند چونکه در سرمای برف، امید بقا به تدریج به خواب می رود اگر هم برای کوهنوردی فرصت بازگشتی باشد این رجعت را باید یک معجزه خواند و اگر نه رحلتی ابدی مانند درگذشت دوست و همکار جهادی مان «دکترسید مصطفی فاطمی»...
اسمش در چهاردهمین ردیف کوهنوردانی قرار داشت که اخیرا موفق به گذراندن دوره مربیگری کوهپیمایی شده بودند. «دکترسید مصطفی فاطمی» از آن دست کوهنوردان با اراده و خوش ذوقی بود که همیشه در اوج قرار داشت اما افسوس که در جمعه سیاه کوهنوردان، بهمن، مصطفی را به درون خود بلعید و دست أجل او را به ابدیت پیوند داد.


از روز گذشته تا حالا که خبر ریزش بهمن در ارتفاعات تهران انتشار یافته است تعداد خیلی از خانواده ها و کوهنوردان صبرشان مطیع گردش عقربه هایی است که رمقی برای تیک تاک ندارند. در فضای این زمستان بوی هوای محبوسی به مشام می رسد که رایحه جاودانگی در کوه دارد.
برف برای کوهنوردان فقط ابزاری برای آرایش صحنه های ماجراجویانه نیست، گاهی تهدیدی بالفعل است و بلای جان. اینک قلبی از تپش ایستاده است. تقدیر رأی قطعی خودرا صادر کرده است و گریزی از سلامِ جان به انتها نیست.
ساعتی است که حکم قطعی جاودان شدن «دکترسید مصطفی فاطمی» بطور رسمی از طرف فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی اعلام شده است. آنها که کوهنوردند می دانند هیچ چیز جای یک عزیز، همکار و همنوردی که زیر بهمن مفقود شده است را پر نخواهد کرد چونکه آن دوستی ها که در سختی و دشواری ها شکل گرفته اند عیاری دیگر دارند و دیگر تکرار نمی شوند.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، قبل از این "کمال برمکی" مدیرعامل باشگاه کوهنوردی تهران که همراه ۲۱ کوهنورد این باشگاه عازم قلعه دختر در آهار بودند درباره آخرین وضعیت دکتر فاطمی که در این صعود گرفتار حادثه شد به ایسنا اظهار داشت: ۲۱ کوهنورد عازم قلعه دختر در آهار شدیم که در راه رفت حادثه بهمن رخ می دهد. متاسفانه دکتر فاطمی تنها کوهنوردی است که زیر برف گرفتار شد.


سید مصطفی فاطمی دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی است که در اوایل دهه ۸۰ شمسی سردبیر ایسنا بود و در سالهای اخیر با عضویت در باشگاه کوهنوردی تهران صعودهای زیادی انجام داده بود.
او عضو هیات علمی جهاددانشگاهی و مدتی رئیس جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران بود.
دکتر فاطمی در یک دهه اخیر صعودها زیادی را انجام داده بود. او به صخره نوردی و اسکی نیز علاقه زیادی داشت.


خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ضایعه درگذشت این مرد فداکار، پدر مهربان و همکار سابق عزیزمان را به خانواده آن مرحوم و جامعه دندانپزشکی ایران، کوهنوردان و سایر دوستان و آشنایان تسلیت می گوید.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، حداقل حدود ۷ نفر دیگر در حوادث بهمن و بوران روز جمعه در ارتفاعات تهران درگذشته اند که بیشتر این افراد در توچال و کلکچال با گرفتار شدن در زیر بهمن فوت کرده اند.
منبع:

1399/10/06
22:54:40
5.0 / 5
1137
تگهای خبر: اسكی , باشگاه , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری