در گزارش اسب من مطرح شد:

ماجرای اعتراض منجر به مدال ایران در آسیایی انتخابی نوجوانان جهان

ماجرای اعتراض منجر به مدال ایران در آسیایی انتخابی نوجوانان جهان سرمربی تیم ملی شطرنج رده های سنی ضمن تاکید بر عملکرد خیره کننده ایران در مسابقات انتخابی جهان در مورد اعتراض صورت گرفته که منجر به مسجل شدن یک مدال شد، توضیح داد.سرمربی تیم ملی شطرنج رده های سنی عملکرد ایران در مسابقات جهانی که با کسب ۶ مدال و ۷ سهمیه برای حضور در مرحله نهایی این رقابت ها همراه بود را خیره کننده عنوان نمود.
مهرداد اردشی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه برای اولین بار در طول تاریخ مسابقات شطرنج قهرمانی رده های سنی جهان به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: تیم ۲۶ نفره ایران در این دوره رقابت ها عملکرد خیره کننده ای داشت طوری که موفق شد بالاتر از چینِ همیشه مدعی در رده دوم آسیا قرار بگیرد و ۶ مدال طلا، نقره و برنز را هم از آن خود کند.
وی که طی ۱۵ سال قبل بعنوان سرمربی یا مربی کنار شطرنجبازان رده های سنی پایه بوده است، افزود: شطرنج ایران همیشه در رده های سنی و نوجوانان جزو مدعیان است و در مسابقات مختلف حکم یک رقیب قدرتمند و مطرح را داشته است. سال جاری اما عملکرد شطرنجبازان خیلی خیره کننده بود. اینکه توانستیم از رقابت با مدعیانی مانند هند و چین صاحب ۶ مدال شویم، دستاورد مهمی برای شطرنج کشور بشمار می رود.
سرمربی تیم ملی شطرنج رده های سنی پایه همینطور به دعوتنامه فدراسیون جهانی برای یکی از نمایندگان ایران جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان اشاره نمود و اظهار داشت: مائده یوسفیان در این رقابت ها مدال نگرفت اما عملکردش به اندازه ای قابل توجه بود که از چشم فدراسیون جهانی پنهان نماند. یوسفیان هم با دعوتنامه ویژه ای که از فیده دریافت کرده می تواند ۶ شطرنجباز دیگر کشورمان را در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهانی همراهی کند.
اردشی همینطور به اعتراضی که در جریان مسابقات آسیایی انتخابی نوجوانان جهان از سوی ایران به فیده عرضه شد و در نهایت مسجل شدن یکی از مدال های کشورمان را به همراه داشت، اشاره نمود و اظهار داشت: در جریان رقابت سحر معصومی با حریف اماراتی اش در رده سنی زیر ۱۴ سال به جریان بازی و عملکرد نماینده امارات مشکوک شدیم. پس از اتمام مسابقه مبحث را بررسی و برای مان مسجل شد که حریف اماراتی در جریان این دیدار آنلاین از نرم افزار بهره برده است. در همین زمینه اعتراض رسمی خویش را به فیده اعلام کردیم.
وی با یادآوری اینکه نتیجه این بازی قبل از اعتراض ایران با برتری امارات همراه شده بود، اضافه کرد: فیده در کمترین بازه زمانی به مبحث اعتراض ایران رسیدگی و آنرا پذیرفت. در نتیجه تمام امتیازهای به دست آمده برای شطرنجباز اماراتی در این بازی را از او گرفت و همه امتیازات را به سحر معصومی داد. این رای فیده و نتیجه آن در مدال برنزی که سحر معصومی گرفت تأثیر گذار بود. چه بسا اگر متوجه این حرکت شطرنجباز اماراتی نمی شدیم و مبحث را پیگیری نمی کردیم این مدال هم به دست نمی آمد.
سرمربی تیم شطرنج رده های سنی پایه ضمن اشاره به اینکه از شنبه آینده مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهانی به میزبانی گرجستان شروع می شود، خاطرنشان کرد: این مرحله از رقابت ها به مدت سه روز ادامه دارد. تقریباً بهترین های شطرنج جهان در رده سنی پایه در این مرحله از مسابقات شرکت خواهند داشت اما امید زیادی به کسب نتیجه از آن داریم.


منبع:

1399/09/28
12:46:53
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: آنلاین , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری