صالحی امیری در دیدار با مقامات ورزش آسیا:

با اجماع خوب، كاراته را به المپیك ۲۰۲۸ برگردانیم

با اجماع خوب، كاراته را به المپیك ۲۰۲۸ برگردانیم به گزارش اسب من رئیس کمیته ملی المپیک با دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه برداری و مدیر بخش رویدادها و بازی های آسیایی شورای المپیک آسیا دیدار نمود.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه سفر به عمان جهت شرکت در اجلاس سالیانه شورای المپیک آسیا با حیدر فرمان مدیر بخش رویدادها و بازیهای آسیایی شورای المپیک آسیا ملاقات و گفتگو کرد. با عنایت به در پیش بودن پنج دوره بازیهای مهم همچون بازیهای المپیک و بازیهای آسیایی ساحلی و داخل سالن در سال آینده، مسؤلان کمیته ملی المپیک با حیدر فرمان در مورد هماهنگی های لازم جهت حضور کاروانهای ورزشی ایران در رویدادهای سال آینده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

چگونگی برگزاری، وضعیت میزبان، نحوه نمونه گیری تست کرونا، شرایط دهکده بازیها، حمل و نقل، تغذیه و تعداد سهمیه اختصاصی همچون مهم ترین بحث های مطرح شده در این جلسه بود.

در این نشست سجادی و پیمان فخری سرپرستان کاروانهای اعزامی به المپیک توکیو و بازیهای آسیایی ساحلی سانیا به نوبت توضیحاتی را در مورد وضعیت کاروانهای اعزامی ایران و فعالیتهای صورت گرفته برای اعزام عرضه دادند.

صالحی امیری هم ضمن تقدیر و تشکر از حیدر فرمان به علت همراهی و هماهنگی خوب این بخش از شورای المپیک آسیا با ایران اطمینان داد که کاروانهای ایران با نهایت آمادگی و ضرورت رعایت دقیق نظم و مقررات مورد نظر در بازیها حضور خواهند یافت همینطور با عنایت به حمایت ها و تجارب ویژه مسؤلان اجرایی شورای المپیک آسیا انتظار داریم با اینکه عدم حضور کاراته در بازی های المپیک ۲۰۲۴ قطعی شده است اما با اجماع خوب کشورهای آسیایی و حتی قاره های دیگر بتوانیم شاهد حضور کاراته در بازیهای المپیک ۲۰۲۸ باشیم.

وی خاطرنشان کرد: حیدر فرمان هم ضمن اشاره به سابقه خوب و هماهنگی مناسب کاروانهای ورزشی ایران در بازیهای مختلف بر حمایت حداکثری از کمیته ملی المپیک ایران تصریح کرد.

*بابت عدم کسب سهمیه وزنه برداران ایران نگرانیمصالحی امیری سپس با محمد جلود دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری دیدار نمود. محمد جلود در دیدار با مسؤلان کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن تشریح برنامه های فدراسیون جهانی وزنه برداری از عدم کسب سهمیه توسط چهره های نام دار وزنه برداری ایران ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: به هیچ عنوان نمی توان بازیهای المپیک را خالی از قهرمانان خوش نام و موفقی همچون رستمی و مرادی تصور کرد و به همین خاطر امیدوارم وزنه برداری ایران با یک برنامه ریزی مناسب بتواند به سهمیه المپیک ۲۰۲۰ دست بایند.

او در ادامه نشستی که نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی و فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل هم حضور داشتند اظهار داشت: جایگاه وزنه برداری ایران از گذشته های دور، رفیع و قابل احترام بوده و انتظار می رود این روند ادامه داشته باشد.

جلود ضمن اعلام دغدغه دست اندرکاران فدراسیون جهانی وزنه برداری برای حضور ورزشکاران موفق و پاک همچون وزنه برداران ایران تصریح کرد: از هیچ کمکی به فدراسیون ایران دریغ نمی نماییم و سخت چشم انتظار ثبت نام وزنه برداران ایران در استارت فهرست بازیهای المپیک ۲۰۲۰ هستیم.

صالحی امیری هم ضمن تقدیر از حمایت های جلود و فدراسیون جهانی از فدراسیون ایران اظهار نمود: از حسن نظر و ابراز نگرانی شما که بطور قطع به علت علاقمندی شخصیتان به وزنه برداری ایران است تقدیر و تشکر می کنم. بطور قطع برنامه ریزی و پشتیبانی لازم از جانب کمیته برای پیگیری برنامه های فدراسیون جهت آماده سازی و اعزام ورزشکارانش به رقابت های کسب سهمیه همانند قبل صورت خواهد پذیرفت و ما هم امیدواریم که وزنه برداری همانند المپیک های پیشین برای کاروان ایران افتخار بیافریند.

* پیشنهاد صالحی امیری جهت راه اندازی کمپین بازگردان کاراته به المپیک

در ادامه دیدار های رئیس کمیته ملی المپیک، او با ناصر الرزوقی، رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا و رئیس کاراته امارات دیدار و گفتگو کرد. صالحی امیری ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب کنفدراسیون کاراته آسیا با ایران اظهار داشت: معمولا روسای فدراسیون کاراته ما از همکاری و همیاری شما با آنها گزارشات بسیاری خوبی به ما عرضه می دهند که جای تقدیر و تشکر دارد البته خیلی نگرانیم و انتظار داریم در مورد تداوم حضور کاراته در بازیهای المپیک، کنفدراسیون کاراته آسیا با کمک فدراسیون بقیه قاره ها و کشورهای مطرح جهان پیگیری های لازم را داشته باشند تا بتوانیم کاراته را باردیگر به بازیهای المپیک باز گردانیم.

مسئولان کمیته ملی المپیک قطر با عنایت به نامزدی و رقابت این کشور با عربستان برای میزبانی بازی های آسیایی ۲۰۳۰، نشستی با مسؤلان کمیته ملی المپیک ایران در مسقط عمان برگزار کردند که در این جلسه، صالحی امیری ضمن تقدیر و تشکر از همکاری، دوستی و ارتباطات خیلی خوب دو کشور طی چند سال قبل اظهار داشت: روابط سیاسی و اقتصادی ایران و قطر در طول زمان همیشه خوب بوده و امیدواریم که این رابطه بهتر هم بشود. همینطور در بحث ورزشی هم با عنایت به ظرفیت های بسیار بالای قطر بویژه در زیرساخت ها امیدواریم که روز به روز بتوانیم این روابط را توسعه و گسترش دهیم.

در این دیدار، از جانب صالحی امیری پیشنهاد شد کمپینی راه اندازی شود و کنفدراسیون به صورت راهبردی برای دستیابی به این هدف کار را جلو ببرد تا باآنکه کاراته در بازیهای المپیک ۲۰۲۴ نیست ولی از پس از آن شاهد حضور کاراته در المپیک باشیم.

در ادامه رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این دیدار ابراز کرد: کاراته ایران جزو برترین فدراسیون ها و ورزشکاران آن جزو جنگجوترین، شجاعترین و با اخلاق ترین کاراته کاران جهان هستند که افتخارات بسیاری برای کشورشان و کنفدراسیون آسیا کسب کردند.

وی افزود: ما در امارات هم مدیون کاراته ایران هستیم. از آغاز تاسیس کاراته در کشورمان از اول تا هم اکنون بهترین مربیان ما ایرانی بودند و این ایرانیها بودند که کاراته را در امارات جا انداختند حرف شما در مورد حضور کاراته در المپیک و انتظار شما کاملا به جا و منطقی است شاید باید فعالیت ما و فدراسیون جهانی در این حوزه بیشتر از اینها می بود و باید از این پس باشد.

همچنین سجادی و فخری هم گزارشی از روند آماه سازی تیمهای ملی و ورزشکاران اعزامی عرضه کرده و خواستار حمایت بیشتر کنفدراسیون کاراته آسیا از فدراسیون کاراته ایران شدند.

* در پنج رشته می توانیم به قطر کمک کنیم

پس از آن صالحی امیری با با شیخ جوعان بن حمد بن خلیفه آل ثانی رئیس کمیته ملی المپیک قطر دیدار و گفتگو کرد. صالحی امیری ضمن اشاره به تفاهم نامه پیشنهادی ورزش ایران و قطر اظهارکرد: خوشبختانه مفاد تفاهم نامه پیش ازاین در تهران مطرح و جهت بررسی بیشتر به قطرارسال شد امیدوارم هر چه زودتر تفاهم نامه آماده و به امضا برسد تا بتوانیم همکاری را آغاز نماییم. با اجرایی شدن این تفاهم نامه و استفاده از زیر ساخت های قطر و ایران، تبادل مربی، برگزاری اردوهای مشترک و برگزاری دوره های آموزشی مشترک می توان موجبات رشد سطح ورزش دوکشور را فراهم نمود. طی این تعهد در رشته هایی که قطری ها قوی تر هستند به ما کمک کنند و در رشته هایی مثل کشتی، تکواندو، وزنه برداری و کاراته و والیبال ما به آنها کمک نماییم.

در ادامه این نشست شیخ جوعان بن حمد بن خلیفه آل ثانی رئیس کمیته ملی المپیک قطر که جزو خانواده سلطنتی این کشور است از میزبانی و پذیرایی ایران از هیاتی که به تهران اعزام شده بودند تقدیر و تشکر کرد و ابراز تمایلش برای حضور در ایران را اعلام نمود و گفت حتما در نخستین فرصت در ایران حضور خواهم یافت و شاید در همین سفر تفاهم نامه را امضای نهایی نماییم. از هیچ تلاش و کوششی برای ارتقای سطح روابط ورزشی بین کمیته ملی المپیک دو کشور دریغ نخواهیم کرد. همانطور که شما گفتید رابطه ایران و قطر همیشه خوب بوده و من هم تمام تلاشم را برای حفظ این رابطه خوب و بهتر شدن آن خواهم کرد چونکه ایران در مقاطع بسیار حساس به کمک قطر آمده و ما هیچ وقت این خدمات را فراموش نمی نماییم و به واسطه همین خدمات دوستی و همسایگی خوب و دیرینه تلاش می نماییم روابط را به بالاترین سطح ممکن برسانیم.

در ادامه دیدار صالحی امیری در مورد حذف کاراته از المپیک ۲۰۲۴مباحثی را بیان کرد و عنوان کرد: از قطر می خواهیم به کمپینی که با همراهی ایران و کنفدراسیون کاراته آسیا تشکیل شده کمک نماید تا بتوانیم با وجود سختی های بسیار کاراته را مجدد به المپیک برگردانیم باآنکه کار سختی است و پیگیری بسیار می خواهد اما برای المپیک های بعدی باید تلاشمان را انجام دهیم.

سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰ توکیو، پیمان فخری سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی ساحلی سانیای چین و فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل کمیته ملی المپیک در این جلسه حضور داشتند که سجادی و پیمان فخری گزارش هایی را در مورد کاروانهای اعزامی برای بازی های پیش رو برای رئیس کمیته ملی المپیک قطر عرضه کردند و رئیس کمیته ملی المپیک قطر هم وضعیت کاروان این کشور را شرح داد.
1399/09/25
12:14:20
5.0 / 5
1100
تگهای خبر: آموزش , اردو , اسب , المپیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری