دیدار صالحی امیری با شیخ احمد؛

اهداف حضور در اجلاس آسیایی كه میزبانی آن از ورزش ایران گرفته شد

اهداف حضور در اجلاس آسیایی كه میزبانی آن از ورزش ایران گرفته شد به گزارش اسب من رئیس کمیته ملی المپیک و سه همراهش طی سفر پنج روزه به محل برگزاری اجلاس شورای المپیک آسیا که میزبانی آن از ایران گرفته شد انجام برخی ملاقات ها و رایزنی ها را پیگیری خواهند کرد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، شورای المپیک آسیا (OCA) طی روزهای آینده برگزار کننده مجمع عمومی خود است که به میزبانی عمان و در شهر مسقط برگزار می شود، مجمعی که سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران از دو سال پیش پیگیر گرفتن امتیاز برگزاری آن بود و حتی در ملاقات های شخصی با «شیخ احمد الفهد الصباح» هم آنرا پیگیری می کرد.
میزبانی که از ایران گرفته شد
این درخواست صالحی امیری مهرماه سال قبل در جریان نشست هیات رئیسه شورای المپیک آسیا مطرح و با رای موافق اکثریت اعضا، میزبانی ایران به صورت رسمی اعلام گردید.
در این زمینه حتی جزیره کیش بعنوان گزینه پیشنهادی برای برگزاری اجلاس OCA عنوان شد باآنکه در نهایت برگزاری این اجلاس به میزبانی تهران مورد تایید کمیته ملی المپیک کشورمان قرار گرفت. اواخر فرودین ماه (۲۹ یا ۳۰) هم زمان پیشنهادی بود که از سوی ایران برای برگزاری اجلاس ۲۰۲۰ پیشنهاد شد تا در صورت تایید شورای المپیک آسیا، نهایی شود، هتل اسپیناس پالاس هم بعنوان محل پیشنهادی برای میزبان از میهمانان خارجی در نظر گرفته شد و...
با همه اینها مطرح شدن برخی مسائل سیاسی که پیش از این هم خبرگزاری مهر در مطلبی با عنوان «ابهام در برگزاری اجلاس شورای المپیک آسیا در تهران / میزبانی ایران منتفی می شود؟» اشاره ضمنی به آن داشت، در نهایت سبب تردید مسؤلان OCA در تصمیم خود برای میزبانی ایران شد، در این بین کرونا و محدودیت های متاثر از آن هم کمک حال شد برای به تعویق انداختن اجلاس در ایران و در نهایت منتفی شدن کامل آن.
اینگونه عمان میزبان اجلاس هفتاد و چهارم شورای المپیک آسیا شد که ایران از دو سال پیش به دنبال برگزاری آن بود ولی اکنون باید نمایندگانش در چارچوب گروهی چهار نفره به مسقط سفر کنند تا در آن شرکت داشته باشند.
اعلام نتیجه رقابت قطر و عربستان در عمان
با وجود ادامه پاندمی کرونا شورای المپیک آسیا مجمع عمومی خود امسال را برگزار می نماید. این اجلاس ۲۶ آذرماه (۱۶ دسامبر) برگزار می گردد. یک روز قبل از آن (۲۵ آذرماه - ۱۵ دسامبر) نشست اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی OCA برگزار می گردد که سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک بعنوان یکی از اعضای هیات اجرایی در آن شرکت خواهد داشت.
صالحی امیری در روز مجمع عمومی هم رای خود و ورزش ایران را برای تعیین میزبان بازی های آسیایی ۲۰۳۰ مشخص و اعلام می کند. قطر و عربستان کاندیداهای برگزاری این دوره بازی ها هستند. مقرر است نمایندگان این دو کشور در جریان مجمع عمومی OCA گزارش خود برای این میزبانی را عرضه کنند، پس از آن رای گیری در مورد تعیین شهر میزبان توسط مجمع عمومی و اعضای آن صورت خواهد گرفت تا مشخص شود قطر برگزار کننده بازی های آسیایی یک دهه آینده خواهد بود یا عربستان.
انتخاب میزبان بازی های آسیایی ۲۰۳۰ مهمترین دستورالعمل مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در مسقط است و حتی مقرر است قرارداد این میزبانی هم در همین مجمع میان کشور منتخب و OCA منعقد شود.
علاوه بر این در مورد بازی های ساحلی آسیا (فروردین ماه - ساینا چین)، بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا (اردیبهشت ماه - تایلند) و بازی های آسیایی جوانان (آبان ماه - چین) گزارش لازم توسط نماینده کمیته برگزاری هر یک از آنها عرضه خواهد شد. گزارش مسؤلان بعضی از کمیته های فعال در شورای المپیک آسیا هم بخش دیگری از دستورالعمل مجمع عمومی این شورا را تشکیل می دهد.
دیدارهای شخصی صالحی امیری در مسقط
صالحی امیری بعنوان عضو هیات اجرایی شورای المپیک آسیا باید در مجمع این شورا شرکت داشته باشد با این وجود وی را در مسافرت به عمان نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و سرپرست کاروان اعزامی به بازی های ساحلی چین و فرید فتاحیان مسئول امور بین الملل هم همراهی می کنند.
نمایندگان کمیته ملی المپیک ایران ۲۳ آذرماه راهی عمان می شوند تا قبل از روزِ برگزاری نشست هیات رئیسه و اجرایی و پس از آن مجمع عمومی بتوانند ملاقات های شخصی با برخی دیگر از شرکت کنندگان در اجلاس پیش رو داشته باشند که مهمترین آنها دیدار شخصی صالحی امیری با شیخ احمد الفهد الصباح خواهد بود.

1399/09/22
12:20:40
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری