پیكر بی جان كوهنورد اصفهانی بعد از ۱۲ روز در دماوند پیدا شد بعلاوه جزئیات حادثه

پیكر بی جان كوهنورد اصفهانی بعد از ۱۲ روز در دماوند پیدا شد بعلاوه جزئیات حادثه به گزارش اسب من پیکر بی جان کوهنورد اصفهانی بعد از ۱۲ روز مفقودی در دماوند پیدا شد.


حمید مساعدیان، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه نوردی در گفتگو با ایسنا، در باره پیدا شدن پیکر بی جان کوهنورد اصفهانی در راه جنوبی دماوند اظهار داشت: حدودا ۱۲ روز از مفقود شدن یک کوهنورد در راه جنوبی دماوند می گذشت. در روز نخست بلافاصله بعد از اطلاع از این مفقودی، تیم های امداد و نجات برای یافتن او دست به کار شدند. تمامی مسیر ها جستجو شد و به وسیله بالگرد های امداد و نجات هلال احمر باعکس برداری هایی که در منطقه انجام شد به نقاطی مشکوک شدیم. چند نقطه رنگی در عکس ها و در راه جنوبی دماوند دیده می شد که بعد از تحلیل ها، شک بر این بود که در راه جنوبی آقای فرزاد موسایی گرفتار حادثه شده باشد.
او افزود: روز گذشته با عنایت به مختصات عکس ها، تیم های امداد و نجات را به منطقه مورد نظر فرستادیم و در راه آبشار یخی و کافر دره پیکر بی جان این کوهنورد را پیدا کردیم. متاسفانه به نظر می آید به علت باد منطقه و گم کردن مسیر این کوهنورد از جایی سقوط کرده و گرفتار ضربه مغزی شده است. حدودا یک ساعت گذشته پیکر این کوهنورد پیدا شد و تیم های امداد و نجات در حال انتقال پیکر او به پایین کوه هستند.
رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه نوردی افزود: به خانواده او اطلاع داده شده و فکر می کنم حدود ۴ ساعت دیگر پیکر این کوه نورد به رینه برسد تا به نیروی انتظامی و خانواده او تحویل داده شود. همه متاثر از این حادثه هستیم که به علت سهل انگاری ساده کوهنورد بوده چون که او به صورت انفرادی و در هوای نامناسب مبادرت به صعود کرده و گرفتار این حادثه شده است.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، دوشنبه هفته گذشته یک کوهنورد ۲۱ ساله به نام فرزاد موسایی، اهل استان اصفهان با یکی از دوستانش اقدام صعود به قله دماوند کرد. این کوهنورد همراه با دوستش به منطقه جنوبی دماوند وارد شده و دوست این کوهنورد اصفهانی او را تا گوسفندسرا همراهی کرده و بعد از آن این کوهنورد به صورت انفرادی مبادرت به ادامه مسیر تا رسیدن به بارگاه سوم می کند.
بعد از دو روز که از برگشت او خبری نشد، تیم های امداد و نجات به منطقه رفته و از روز پنج شنبه گروه های نجات مستقر شدند. متاسفانه تیم های امداد و نجات در روز پنج شنبه هفته گذشته هیچ اثری خاصی از این کوهنورد پیدا نکردند و فقط جای پای او را در قسمتی از مسیر می یابند، اما به علت بارش برف زیاد اثر جای پا از یک جایی به بعد قطع می شود.
در روز های اول مفقودی، به علت شرایط بد آب و هوا امکان امداد رسانی هوایی جود نداشت اما با گذشت زمان و بهتر شدن آب و هوا، بالگرد جستجو و نجات کار خویش را شروع کرد.1399/09/14
20:41:54
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: اسب , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری