فعلا اردویی نداریم؛

باقرزاده: شمشیربازان هیچ علامتی در خصوص مبتلا شدن به كرونا نداشتند

باقرزاده: شمشیربازان هیچ علامتی در خصوص مبتلا شدن به كرونا نداشتند به گزارش اسب من رئیس فدراسیون شمشیربازی با تكیه بر اینكه اردونشینان اسلحه سابر هیچ نشانی از مبتلا شدن به كرونا نداشتند اما تست آنها مثبت شد، اظهار داشت كه فعلا اردویی نخواهیم داشت.به گزارش اسب من به نقل از مهر، اردوی تیم ملی شمشیربازی دو روز پیش و در فاصله چند ساعت مانده به آغاز رسمی تمرینات به علت مثبت شدن نتیجه تست کرونا چهار نفر از اردونشینان لغو شد.
علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهرارسباران شمشیربازانی هستند که مثبت شدن تست PCR آنها سبب لغو اردو شد. این نفرات از روز گذشته زیر نظر فدراسیون شمشیربازی قرنطینه شده اند.
فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه و در کل تمهیدات اندیشیده شده برای شمشیربازان کرونایی اظهار داشت: این شمشیربازان هیچ نشانه و علامتی در خصوص مبتلا شدن به کرونا نداشتند با این وجود برای اطمینان از وضعیت سلامت آنها و به خصوص اینکه شرط ورود به آکادمی ملی المپیک و خوابگاه این آکادمی مشخص بودن نتیجه تست کرونا است این تست را از آنها گرفتیم.
وی افزود: از آنجا شرایط ظاهر اردونشینان عادی و خوب بود و کوچک ترین مشکلی در خصوص آلوده شدن به ویروس در آنها دیده نمی شد به نتیجه تست اول اکتفا نکردیم و تصمیم گیری را به نتیجه تست دوم موکول کردیم. نتیجه این تست هم مثبت شد و بنابراین ضمن لغو اردو، شرایط قرنطینه را برای آنها فراهم کردیم. جالب اینکه خود شمشیربازان هم از مثبت شدن نتیجه تست متعجب بودند چون هیچ علامتی نداشتند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به اینکه علی پاکدامن که ساکن تهران است در منزل شخصی خود قرنطینه شده، تصریح کرد: فتوحی، رهبری و ارسباران خارج از تهران سکونت دارند اما اجازه بازگشت آنها را ندادیم. برای آنها شرایطی مهیا کردیم تا در تهران و زیر نظر فدراسیون دوره قرنطینه را طی کنند.
به گفته باقرزاده این سه شمشیربازان در اتاق های جداگانه قرنطینه شده اند. وی در این حوزه اظهار داشت: محل قرنطینه به صورت کامل ضدعفونی شده است. به لحاظ دارو و مواد غذایی بهترین شرایط را برای آنها مهیا کرده ایم. طبق هماهنگی با فدراسیون پزشکی ورزشی هم یک پزشک وضعیت این شمشیربازان را زیر نظر خواهد داشت.
وی تصریح کرد: از آنجائیکه وضعیت شمشیربازان خیلی حاد نیست اواخر هفته جاری تست باردیگر ای از آنها می گیریم تا وضعیت شان را ارزیابی نماییم. در صورتی که نتیجه تست مثبت بود دوره قرنطینه را ادامه می دهیم اما در غیر صورت شمشیربازان از حالت قرنطینه آزاد می شوند اما اردویی نخواهیم داشت.
رئیس فدراسیون شمشیربازان اظهار داشت: هر زمان نتیجه تست شمشیربازان منفی شود آنها می توانند به محل اقامت خود در خارج از تهران بازگردند چون تصمیمی در خصوص برگزاری اردو نداریم. به خاطر وضعیت بازیکنان و اینکه دوره نقاهت آنها به صورت کامل طی شود و به لحاظ بدنی به آمادگی لازم دست یابند فعلاً اردویی برگزار نخواهیم کرد.
بنا بر اعلام فضل الله باقرزاده اردوی تیم های اسلحه فلوره و اپه هم که قرار بود از ۸ آذرماه آغاز شود لغو شده است.


منبع:

1399/08/28
22:45:07
5.0 / 5
1431
تگهای خبر: اردو , اقامت , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری