المپیك در راه و المپین های تیراندازی ایران خانه نشین!

المپیك در راه و المپین های تیراندازی ایران خانه نشین! این روزها فدراسیون تیراندازی كه 6 سهمیه المپیك دارد و باید در فضای آرام ملی پوشان را برای حضور در المپیك آماده كند، با حاشیه ها و مشكلات زیادی هم راه است و مشكلاتی كه تا حالا كمتر به آن توجه شده است.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، نجمه خدمتی نخستین ورزشکار ایرانی بود که سهمیه المپیک توکیو را گرفت، پس از آن ۵ تیرانداز دیگر موفق به کسب سهمیه شدند و الان تیراندازی یکی از فدراسیون های موفق از جهت کسب سهمیه است. با کسب ۶ سهمیه المپیک انتظار می رود که فدراسیون تیراندازی با برنامه ریزی دقیق درصدد رفع نیاز ملی پوشان برآید و فضای آرامی را برای کسب بهترین نتیجه در المپیک فراهم آورد اما گویی مسئولان این فدراسیون پس از کسب این تعداد سهمیه به خود غره شده اند و هیچ اقدام و برنامه ای برای رفع مشکلات و آماده سازی ملی پوشان برای المپیک ندارند.
کمبود فشنگ و مهمات، عدم تعیین تکلیف سرمربی تیم ملی تفنگ، تعطیلی اردوی المپین های تفنگ، تعلل در برگزاری لیگ تفنگ و تپانچه، اصرار بر برگزاری لیگ رشته های غیرالمپیکی، پرداخت نشدن حقوق ۲.۵ میلیونی به ورزشکاران و عدم پاسخگویی مسئولان فدراسیون قسمتی از مشکلات مدیریتی این رشته المپیکی در فاصله ۹ ماه تا المپیک است که باید دید رئیس فدراسیون فکری به حال این شرایط می کند و یا چون دوره چهارساله ریاست علی دادگر تیر ۹۹ به پایان می رسد تیراندازان باید به دنبال یک ناجی باشند.
تعلل فدراسیون در برگزاری لیگ تفنگ و تپانچه به بهانه کرونا!
تاریخ برگزاری لیگ برتر تفنگ و تپانچه هنوز مشخص نشده است، این در حالیست که مسابقات لیگ برتر در خیلی از رشته های پربرخورد همچون هندبال، والیبال، بسکتبال و کشتی با حفظ پروتکل های بهداشتی در جریان است. تیراندازی یک رشته انفرادی است و هیچ برخوردی میان ورزشکاران وجود ندارد و مسابقاتش با رعایت پروتکل های بهداشتی خیلی راحت می تواند صورت گیرد اما معین نیست که چرا فدراسیون تیراندازی هنوز نتوانسته برای شروع مسابقات لیگ تفنگ و تپانچه برنامه ریزی کند و مدام شیوع ویروس کرونا را علت برگزار نشدن لیگ عنوان می کند.
عدم تعیین تکلیف سرمربی تفنگ!
الهام هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ تا المپیک توکیو یعنی مرداد با فدراسیون تیراندازی قرارداد داشت و با تعویق المپیک قرارداد این سرمربی به انتها رسید. هاشمی پس از کسب ۴ سهمیه المپیک توکیو برای کسب بهترین نتیجه در المپیک نیاز به حداقل امکانات دارد و شرطش برای تمدید قرارداد برطرف شدن کمبودها و نیازهای اولیه ملی پوشان است، اما رئیس فدراسیون تیراندازی با وجود گذشت ۳ ماه از اختتام قرارداد هنوز نتوانسته است شرایط لازم را برای تمدید قرارداد فراهم آورد و همچنان وضعیت تیم ملی تفنگ نامعلوم مانده است. در صورتیکه در خیلی از رشته ها با وجود ۴ المپین موضوع تمدید قرارداد سرمربی به آسانی انجام می شود ولی در تیراندازی به سبب ناتوانی فدراسیون در حل آن، این مساله تبدیل به یک معضل بزرگ شد تا جایی که برای حل آن پای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نیز به این مساله باز شد. البته گویا پادرمیانی مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم کارساز نشده است. حالا دادگر دنبال سپری شدن روزها است و معین نیست که او به دنبال تعیین سرمربی جدید برای تیم ملی است یا مقرر است کمبودها را جبران کرده و برای کسب بهترین نتیجه همچنان از حضور الهام هاشمی در تیم ملی بهره ببرد.
خانه نشینی المپین ها به فاصله ۹ ماه تا المپیک به سبب نبود سرمربی!
ملی پوشان تیراندازی پس از شیوع ویروس کرونا با تعطیلی چند ماهه روبه رو شدند و شرایط سختی را داشتند که با همت الهام هاشمی توانستند تمرینات را در فدراسیون آغاز کنند. هرچند کمبود فشنگ و ساچمه، به روز نبودن سلاح ها، نبود مسابقه داخلی و خارجی و سخت بودن شرایط تمرینات پیش روی تیراندازان بود اما آنها به امید روزهای بهتر تمرینات را پیگیری می کردند و تا حدودی به شرایط متعادل رسیده بودند. البته این آرامش در تمرینات زمان زیادی طول نکشید. ملی پوشان تفنگ با غیبت الهام هاشمی تمرینات تیم ملی را ترک کرده و هم اکنون در خانه به سر می برند در صورتیکه المپین های تیراندازی در سرتاسر جهان با داشتن بهترین امکانات در حال تمرین و آماده سازی خود برای حضور در المپیک هستند ولی ملی پوشان ایرانی همچنان برای رفع نخستین نیاز خود که داشتن سرمربی است باید تا چه زمانی خانه نشین باشند؟
کمبود فشنگ، ساچمه و عدم به روز شدن سلاح المپین ها!
تیراندازی ایران همیشه به سبب تحریم ها با کمبود فشنگ و ساچمه روبه رو بوده است ولی در همه این سال ها مسئولان راهی برای رفع کمبودها پیدا کرده اند. هم اکنون هم هر چند به سبب کرونا مشکلات دو چندان شده اما اساسا فدراسیون تیراندازی باید بتواند برای رفع نیازهای اولیه ملی پوشانش راه چاره ای بیاندیشد. فشنگ های موجود مدتی دیگر به پایان می رسد و از حالا باید برای تهیه دنبال راه چاره بود. از طرفی سلاح هایی که مقرر است برای ملی پوشان از جانب شرکت سازنده تهیه شود هنوز به دست ورزشکاران نرسیده و باید دید قول رئیس فدراسیون درباب تهیه این سلاح ها چه زمانی عملی می شود.
اصرار فدراسیون بر انجام لیگ رشته غیرالمپیکی!
فدراسیون تیراندازی پس از ۸ سال لیگ اهداف پروازی را راه اندازی نمود، انجام این مسابقات در شرایطی است که فدراسیون تیراندازی هنوز تاریخ برگزاری لیگ تفنگ و تپانچه را مشخص نکرده است. باید دید که هدف فدراسیون تیراندازی از برگزاری لیگ اهداف پروازی در وضعیت شیوع ویروس کرونا چیست؟ هرچند که مسابقات اهداف پروازی در فضای باز برگزار می گردد اما تجمع و حضور ورزشکاران از شهرهای مختلف در این شرایط و در رشته ای که در اولویت نیست، چندان ضروری به نظر نمی رسد. لیگ اهداف پروازی پس از ۸ سال راه اندازی شده و می توانست یکسال دیگر هم در این شرایط برگزار نشود. برگزاری این مسابقات در روزهایی است که احتمال دارد بیشتر فعالیت ها در پایتخت به سبب شیوع ویروس کرونا تعطیل شود. مسابقات هفته اول لیگ نیز نیمه اول آبان در دو روز در تهران انجام شد و هفته دوم این مسابقات مقرر است این هفته صورت گیرد.
عدم پرداخت حقوق ۲.۵ میلیونی به تیراندازان!
یکی از مشکلات ملی پوشان تیراندازی عدم دریافت حقوق ماهانه بود که با بیان مربی تپانچه قرار بود این مشکل از ماه آبان حل شود و تیراندازان ماهانه مبلغ ۲ میلیون و پانصد هزار تومان از فدراسیون دریافت نمایند. البته هنوز هم معین نیست که این حقوق برای چه برخی از ملی پوشان در نظر گرفته شده است. تیم ملی ۶ المپین در دو رشته تفنگ و تپانچه دارد و هر دو تیم هم تعدادی ورزشکار بعنوان رزرو دارند که باید دید چند نفر حائز این حقوق خواهند شد؟ و آیا این حقوق در این ماه به ملی پوشان پرداخت می شود؟
عدم پاسخگویی و سکوت رئیس و دبیر فدراسیون تیراندازی!
فدراسیون تیراندازی ۶ ورزشکار المپیکی دارد که باید در کمال آرامش با همه کمبودها در کنار سرمربیانی که با آنها کسب سهمیه کرده اند تمرین کنند تا ایران بتواند در المپیک ۲۰۲۰ توکیو صاحب مدال شود اما سکوت رئیس و دبیر فدراسیون در مقابل مشکلات تنها پاک کردن صورت مساله خواهد بود. چاره فدراسیون برای کنار آمدن با همه این مشکلات و حواشی ممنوع المصاحبه کردن ورزشکاران، مربیان و مسئولان فدراسیون بوده است، اما باید دانست این کار راه به جایی نخواهد برد. البته سخنگوی فدراسیون هم در پاسخ به بسیاری از موارد اظهار بی اطلاعی می کند و تنها قول بهتر شدن شرایط را در ایام آتی (روزهایی که فعلا به سر نمی رسند) را می دهد.
حضور بیش از یک بازنشسته در بدنه فدراسیون تیراندازی؟
در حالی که وزارت ورزش از فدراسیون ها خواسته که در تشکیلات خود تنها می توانند از یک بازنشسته استفاده کنند اما در فدراسیون تیراندازی چندین بازنشسته حضور دارند. سید جعفر حسینی، محمودی، مرادی، شهیدی فر و شیخ ثمر همچون بازنشستگان این فدراسیون هستند که شاید بطور رسمی ابلاغی نداشته باشند اما در بدنه فدراسیون فعال می باشند و حقوق ماهیانه می گیرند.
دو خزانه دار، دو کارپرداز، دو رئیس کمیته مسابقات و..
علاوه بر حضور بازنشسته ها در فدراسیون، در بعضی از پست ها همچون خزانه داری، کارپردازی، کمیته مسابقات و.. نیز دو نفر در حال انجام خدمت هستند. البته شاید تنها یک نفر ابلاغ داشته باشد اما گفته می شود که دو نفر در پست های اجرائی در حال کار کردن و حقوق گرفتن هستند که باید دید علت حضور افراد در این پست ها برای چیست؟
مسوولان به اتفاقات تیراندازی بی تفاوت هستند؟
در شرایطی که بنظر می رسد مشکل مدیریتی وضعیت نامناسبی را در فدراسیون تیراندازی رقم زده و ورزشکارانی که باید برای المپیک آماده شوند، خانه نشین شده اند، انتظار می رود مسئولان ورزش قهرمانی نسبت به اتفاقاتی که ماه ها کش پیدا کرده، بی تفاوت نباشند و در صدد حل مشکل باشند چونکه المپیک و رسیدن به مدال المپیک فراتر از اعمال سلیقه و منافع شخصی یک یا چند نفر است و مقاماتی بالاتر از مدیریت یک فدراسیون در قبال آن باید پاسخگو باشند.1399/08/28
13:49:24
5.0 / 5
1159
تگهای خبر: اردو , اسب , المپیك , تیراندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری