اضافه شدن یك رشته در بخش بانوان؛

سریعترین دونده ایران مسافر بازی های ساحلی آسیا شد

سریعترین دونده ایران مسافر بازی های ساحلی آسیا شد به گزارش اسب من به علت ركوردشكنی فرزانه فصیحی در مسابقات باشگاهی كشور، دوومیدانی بعنوان سومین رشته اعزامی به بازی های ساحلی آسیا در بخش بانوان ارائه شد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، پیش از این ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی اعزام ۱۱ رشته به بازی های ساحلی آسیا را مصوب کرده بود. این مصوبه شامل ۹ رشته در بخش مردان و ۲ رشته در بخش بانوان بود.
بسکتبال سه نفره و کبدی رشته هایی بودند که در بخش بانوان سهمیه حضور در بازی های ساحلی آسیا را کسب کردند اما با عنایت به رکوردشکنی اخیر فرزانه فصیحی، دوومیدانی هم در این بخش صاحب سهمیه اعزام شده است.
شهریورماه گذشته و در جریان مسابقات لیگ دوومیدانی، فرزانه فصیحی در دوی ۱۰۰ متر با زمان ۱۱ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه رکوردشکنی کرد و پس از ۸ سال رکورد این ماده که در اختیار مریم طوسی بود را از آن خود کرد.
به واسطه این عملکرد دوومیدانی هم مجاز به اعزام نماینده در بخش بانوان برای بازی های ساحلی آسیا شده تا با اعزام فرزانه فصیحی شرایط را برای نمایش توانمندی های وی مهیاتر کند به خصوص که فصیحی سال قبل یک ماه بعد از رکوردشکنی در مسابقات داخل سالن بلگراد (۷ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه) در مسابقات کاپ استانبول هم با ثبت زمان ۷ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه رکورد دیگری از خود به جا گذاشت.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، بازی های ساحلی آسیا مقرر به برگزاری از تاریخ ۲۸ نوامبر تا ۶ دسامبر سالجاری میلادی (۸ تا ۱۵ آذرماه) در سانیا چین بود که با تصمیم دولت چین در خصوص لغو کلیه رویدادهای بین المللی ورزشی تا آخر ۲۰۲۰، این رویداد هم ملغی شد.
طبق اعلام شورای المپیک آسیا ۲ تا ۱۰ آوریل ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰) زمان جدید مقرر برای برگزاری این دوره بازی ها است.


منبع:

1399/08/25
12:19:41
5.0 / 5
1485
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری